Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Zestaw zewnętrznego sygnalizatora i modułu komunikacyjnego, przystosowany do pracy w dowolnym systemie alarmowym. Cechą charakterystyczną urządzeń jest dwukierunkowa komunikacja - Umożliwia realizację funkcji sabotażu (sygnalizator) oraz uzbrajania i rozbrajania centrali alarmowej (moduł). W skład zestawu wchodzą sygnalizator optyczno-akustyczny WSS i moduł sterowania bezprzewodowego WSM.

Parametry techniczne:

 • Rodzaj komunikacji: Dwukierunkowa
 • Częstotliwość pracy: 433.92 MHz
 • Zasięg komunikacji bezprzewodowej: 100 m
 • Wejścia: OC, 50 mA
 • Wyjścia: Przełączalne 12V / 0V
 • Sygnalizacja akustyczna: TAK
 • Sygnalizacja optyczna: TAK
 • Obudowa: Hermetyczna
 • Kolor: Biały
 • Temperatura pracy: S - -20...+40, MK - 0...+40 oC
 • Akumulator: 12 V / 1.2 Ah
 • Zasilanie: S - 16V DC, MK - 9 - 16V DC
 • Wymiary: S - 260 x 145 x 82, MK - 96 x 62 x 28 mm
 • Gwarancja producenta: 24 miesiące
Sygnalizator WSS:                                                                                                             
WSS - Bezprzewodowy sygnalizator optyczno - akustyczny, współpracujący z systemem alarmowym Elmes. Wyposażony w układ nadawczo - odbiorczy, umożliwiające realizację dwukierunkowej komunikacji z centralą alarmową CB32. Sygnalizator może również współpracować z dowolną, przewodową centralą alarmowa. Rozwiązanie to wymaga zastosowania nadajnika WSM, po stronie centrali alarmowej.
 
Zasilanie
Praca w trybie awaryjnym
WSS jest domyślnie zasilany z zasilacza sieciowego, który znajduje się w zestawie. W jego wnętrzu znajduje się również miejsce na akumulator podtrzymujący, umożliwiający poprawną prace, gdy zabraknie napięcia sieciowego. Po powrocie zasilania, proces ładowania akumulatora rozpoczyna się automatycznie.
 
Akumulator umieszczony we wnętrzu WSS
 
Sygnalizacja
Skuteczne działanie prewencyjne
Urządzenie posiada wbudowany głośnik, generujący modulowany, donośny dźwięk. Jest również wyposażone w lampę, realizującą funkcję sygnalizacji optycznej. Prewencyjne działanie sygnalizatora bardzo często wystarcza, aby odstraszyć intruza. Sygnalizacja nie dotyczy tylko i wyłącznie alarmu - Informuje o uzbrojeniu i rozbrojeniu alarmu, co jest bardzo przydatne w przypadku sterowania systemu z poziomu pilota.
 
Miejsce montażu
Zamontuj sygnalizator w dogodnym dla siebie miejscu
Sygnalizator został umieszczony w hermetycznej obudowie, umożliwiającej skuteczną pracę w warunkach zewnętrznych - zapewnia odporność na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak np. opadu deszczu lub śniegu. Sygnalizator powinien być montowany na płaskiej powierzchni, o odpowiedniej wytrzymałości.
 
Akcesoria zestawu WSS
 
Zabezpieczenie antysabotażowe
Bezpieczny system
Sygnalizator posiada zabezpieczenie antysabotażowe - Chroniące przed nieautoryzowanym otwarciem obudowy, oderwaniem od podłoża i zapiankowanie. Wysyła on również informacje o stanie awaryjnym, takim jak np. brak zasilania sieciowego
 
Opakowanie sygnalizatora WSS
 
Moduł komunikacyjny WSM:                                                                                            
WSM - Moduł komunikacyjny, umożliwiający podłączenie sygnalizatora bezprzewodowego WSS, do przewodowej centrali alarmowej. Dodatkowo, jeżeli centrala jest wyposażona w wejście zdalnego uzbrajania i rozbrajania, umożliwia sterowanie systemem z poziomu pilota.
 
Wejścia / wyjścia modułu
Współpraca z większością central alarmowych
WSM posiada przełączalne wejścia - aktywne dla stanu wysokiego (12V DC) lub niskiego (0 V). Dzięki nim jest ona kompatybilna z praktycznie dowolną centralą alarmową. Moduł jest również wyposażony w wyjścia typu Open Collector (OC), o obciążalności 50 mA.
 
Wnętrze modułu WSM
 
Komunikacja dwukierunkowa
Wysoka funkcjonalność
Moduł używa komunikacji dwukierunkowej - Umożliwia wysłanie sygnału alarmu do sygnalizatora bezprzewodowego oraz odbieranie informacji o sabotażu lub awarii (np. awaria akumulatora lub brak zasilania WSS).

 

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 825

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz