Porady - FREE

?Treści oznaczone jako FREE są dostępne dla użytkowników bez konta oraz dla zalogowanych jako osoba fizyczna.
Czytaj więcej
Porada nr 0436

Jak sterować oświetleniem w KNX (on/off) z centrali Integra? część 1

Ocena:

Czytasz właśnie pierwszy artykuł z cyklu dotyczącego integracji systemu alarmowego Satel Integra z urządzeniami KNX. W tej części skupię się na prostym zadaniu, jakim jest przygotowanie instalacji KNX oraz wstępnym ustawieniu projektu w programie ETS.  Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z systemami KNX, to nie pomijaj tej części – jest bardzo ważna. Wymagania Potrzebujemy … Czytaj więcej »

Porada nr 0415

Jak uzyskać zdalny dostęp do urządzeń 5Tech?

jak uzyskać zdalny dostęp do urządzeń 5tech, tuya
Ocena:

Tuya Smart to wszechstronna aplikacja umożliwiająca zarządzanie inteligentnymi urządzeniami domowymi oraz tworzenie prostych automatyzacji. Mimo że obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna, czasem mogą wystąpić trudności z dodaniem nowych urządzeń do chmury. W tym artykule wyjaśnię, jak uzyskać dostęp zdalny do wideodomofonu 5Tech wraz z monitorem Virgo Plus oraz udostępnić je innym członkom rodziny. … Czytaj więcej »

Porada nr 0428

Wejścia IP, czyli jak utworzyć w Windows skrypt do sterowania wyjściami centrali Integra?

Ocena:

Inspiracją do napisania niniejszego artykułu był rzeczywisty przypadek, gdy potrzebowaliśmy szybkiego i łatwego sposobu, aby otwierać firmowy szlaban z dowolnego…  komputera. Tak powstał pomysł na aplikację, która znajdzie się na pulpicie Windows u każdego pracownika. Jeżeli zaistnieje potrzeba otwarcia szlabanu (na przykład gdyby kamera nie była w stanie odczytać tablic rejestracyjnych), wystarczy kliknąć i aktywować … Czytaj więcej »

Porada nr 0424

Jak skonfigurować wyjścia centrali do nadajnika agencji ochrony?

Ocena:

Znaczna część systemów alarmowych podłączana jest do nadajników agencji ochrony poprzez wyjścia centrali, które instalator konfiguruje (zgodnie z wytycznymi agencji), aby następnie agencja do tych wyjść podłączyła swój moduł (GSM/radiowy itp.). Jak prawidłowo konfigurować te wyjścia? O tym w dalszej części artykułu. Warto wiedzieć Istnieją inne (bardziej efektywne) metody połączenia central alarmowych ze stacjami monitorującymi … Czytaj więcej »

Porada nr 0420

Asystent głosowy Google i Integra Control – jak sterować głosowo?

Ocena:

Sterowanie głosowe systemem alarmowym oraz automatyką budynkową to obecnie standard. Dostępne jest ono również w centralach Satel z rodziny Integra. Ten artykuł pokaże, jak krok po kroku wykonać taką integrację oraz jakie są warunki jej działania. Jak to działa? Żeby sterować głosowo, potrzeba przede wszystkim centrali alarmowej Integra, do której użytkownik ma dostęp poprzez aplikację … Czytaj więcej »

Porada nr 0419

Czy stosowanie normy PN-EN 50131 jest dobrowolne?

Ocena:

Chociaż w tytule tekstu jest pytanie zamknięte, potrzebuje ono obszerniejszej odpowiedzi niż „tak” lub „nie”. Jest tutaj kilka aspektów wymagających wyjaśnienia. W artykule pod pojęciem „normy” należy rozumieć zbiór norm PN-EN 50131, które dotyczą systemów alarmowych. System dobrowolny W Polsce już od 1994 roku obowiązuje system normalizacji dobrowolnej, a nie system obligatoryjny. W poprzednim systemie … Czytaj więcej »

Porada nr 0414

Przewodnik po podzespołach elektronicznych [Zestaw Młodego Montersa]

Ocena:

Trochę o podzespołach Poznaj  działanie poszczególnych elementów elektronicznych, które zostały zastosowane w naszym KiT-cie. Artykuł jest uzupełnieniem  FILMU, w którym pokazujemy cały proces montażu/lutowania zestawu do samodzielnego montażu z logiem Montersi. Rezystor Zwany również opornikiem. To podstawowy i chyba najczęściej spotykany element elektroniczny, który widzimy w naszych urządzeniach (po ich otwarciu). Cechą rezystorów jest ich … Czytaj więcej »

Porada nr 0409

Czy do montażu alarmu potrzebne są specjalne uprawnienia?

Ocena:

Uwaga! Treść artykułu nie ma charakteru porady prawnej. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu z kancelarią prawną oraz do przestudiowania oficjalnie dostępnych dokumentacji. Dużo zależy od tego, czy system alarmowy jest montowany w prywatnym domu jednorodzinnym, czy na przykład w obiekcie należącym do Narodowego Banku Polskiego. Dla pełnego zrozumienia zasad w branży instalatorskiej … Czytaj więcej »

Porada nr 0406

PERFECTA i typy reakcji wejść alarmowych – przykłady zastosowań

Ocena:

Artykuł dokładnie wyjaśnia działanie poszczególnych typów reakcji wejść alarmowych, jakie można spotkać w centralach Satel serii Perfecta. Dowiesz się z niego także w jakich przypadkach stosować jakie typy wejść. Typ reakcji Typ reakcji – 0. Wej/Wyj W czasie na wyjście (wychodząc z budynku) można naruszać to wejście. W czasie na wejście (wracając do budynku) można … Czytaj więcej »