montersi-lcp

Popularne w kategorii: Czujniki papierosów

CSA-GOV - Czujka dymu papierosowego

Kod: 12122

Parametry techniczne:

  • Rodzaj czujnika: Czujnik dymu papierosowego
  • Czujnik autonomiczny: Tak
  • Sygnalizacja akustyczna: Powiadomienia głosowe
  • Obudowa: GRP plastik
  • Temperatura pracy: -10...+50 °C
  • Wilgotność: Do 95%
  • Zasilanie: 4x bateria alkaliczna 1.5V lub moduł MZE-6
  • Wymiary: 180 x 120 x 40 mm
  • Waga: 0.5 kg
839,00 zł
netto: 682,11 zł
Mało
Czas realizacji:
24h

Czujniki dymu papierosowego i ognia

 

W prezentowanej kategorii znajdziecie Państwo czujniki dymu papierosowego oraz ognia, a także przydatne akcesoria montażowe. Urządzenia tego typu są nieodzownym elementem ochrony przeciwpożarowej
w hotelach, urzędach, bankach, szkołach, sklepach, galeriach handlowych, a także w środkach transportu publicznego. Wszędzie tam, gdzie codziennie przebywa bardzo duża liczba osób, konieczne staje się wczesne wykrywanie różnego typu zagrożeń, by jak najszybciej zarządzić ewakuację i przywrócić bezpieczeństwo. 

 

Do najważniejszych funkcji, w które wyposażono czujniki dymu papierosowego i ognia należy możliwość regulacji czułości detekcji. Niektóre modele posiadają także opcję nagrywania indywidualnych komunikatów werbalnych - będą one powtarzane w przypadku wykrycia niebezpieczeństwa i włączenia alarmu. Komunikaty są przechowywane na karcie pamięci SD.

czujnik dymu papierosowego centrala sterująca kosz ochronny czujnika dymu papierosowego

Czujnik dymu papierosowego i ognia może pracować jako element nowoczesnego systemu alarmowego lub stanowić samodzielne narzędzie do wykrywania zagrożenia pożarowego na wczesnym etapie.

 

Obudowy wykonano z trwałych, dodatkowo wzmocnionych materiałów, co czyni je odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu urządzenia te można montować w miejscach dostępnych dla osób postronnych,
w których mogą być narażone na akty wandalizmu.

 

Modele przystosowane do pracy w małych i niskich pomieszczeniach idealnie nadają się do montażu w toaletach w pociągach oraz samolotach, czyli miejscach, w których palenie papierosów oraz używanie otwartego ognia (np. zapalniczki) jest całkowicie zakazane ze względu na bezpieczeństwo pasażerów. Są one przeznaczone do instalacji w podwieszanych sufitach. 

 

Prezentowane urządzenia cechuje łatwość obsługi, montażu oraz programowania. To cechy wyjątkowo cenione zarówno przez użytkowników, jak i instalatorów. W naszej ofercie znalazły się także nowoczesne centrale alarmowe, sygnalizatory optyczno-akustyczne, zasilacze systemu oraz wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak puszki montażowe czy metalowe kosze ochronne.

 

Wszystkie zgromadzone tu produkty pochodzą od cenionych producentów i charakteryzują się wysoką jakością. Warto zainwestować w bezpieczeństwo!.