Porady

Jaki moduł GSM firmy Satel wybrać do centrali? [Kompendium wiedzy 2021]

Ocena:

Artykuł dedykowany wszystkim, którzy stoją przed wyborem modułu GSM/GPRS do swojego systemu alarmowego Satel. Na początek ustalmy co mamy do dyspozycji. Modele urządzeń INT-GSM: współpraca tylko z Integrą oraz Integrą Plus proste w konfiguracji i szczegółowe powiadomienie SMS (zawiera nazwę czujki, strefy, użytkownika itp.); może dzwonić (CLIP), ale nie przekaże żadnego komunikatu głosowego (tj. brak … Czytaj więcej »

Integracja Fibaro z asystentem głosowym Google

Ocena:

Sterowanie głosowe urządzeniami smart to obecnie standard. Tak też jest w przypadku centrali Home Center od Fibaro, która umożliwia integrację z praktycznie każdym dostępnym asystentem głosowym. W tym poradniku pokaże jak w prosty sposób wykonać integrację systemu automatyki budynkowej Fibaro z asystentem głosowym Google. Jak to działa i co jest potrzebne? Integracja z asystentem głosowym … Czytaj więcej »

ADD-200 – Jak wykorzystać czujkę zmierzchową systemu ABAX2?

Ocena:

Czujka ADD-200 to czujka zmierzchu, ale też czujka temperatury. Może być z powodzeniem montowana na zewnątrz pomieszczeń. W ramach tego artykułu zajmiemy się czujką zmierzchową, którą wykorzystamy do sterowania światła w pomieszczeniu. Na końcu przykład prostej funkcji logicznej, która wykorzysta czujkę zmierzchową do sterowania światłem. Kilka faktów na początek Czujka zmierzchu przekazuje tylko dwa stany: … Czytaj więcej »

Strefa skarbcowa w Integrze – jak skonfigurować?

Artykuł: Elektroniczne zabezpieczenie sejfu
Ocena:

Scenariusz prawie jak z filmu hollywood. Bankier otwierający skarbiec mieszczący się w banku, ale w ścisłym rygorze czasowym. Każda sekunda ma tutaj znaczenie. Nie można przecież zostawić skarbca bez ochrony, nawet na 5 sekund. Jeżeli ciekawi Cię taka precyzja, powinieneś zainteresować się strefą „Skarbcową” w centralach serii Integra. Wybór typu strefy Klasyczny typ strefy to … Czytaj więcej »

Jak podłączyć elektrozawór do wody?

Ocena:

Istnieją różne elektrozawory z różnymi sposobami sterowania. W tym artykule zajmiemy się wariantem 3 przewodowym, który dostępny jest w naszej ofercie. Elektrozawór wygląda następująco: Przedstawiony model posiada znacznik, który informuje swoim położeniem o aktualnym stanie zaworu (otwarty/zamknięty). Dodatkowo posiada pokrętło, które umożliwia ręczne sterowanie (np. na wypadek, gdyby elektronika sterująca zawiodła). Nas interesują jednak 3 … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonu BCS Line?

Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonu BCS Line
Ocena:

Jednorodzinny system wideodomofonu marki BCS line możemy skonfigurować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie kreatora, który podczas pierwszego uruchomienia monitora wykona za nas całą konfigurację wszystkich elementów systemu. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga użycia komputera. Więcej informacji znajdziecie w poradniku SZYBKA KONFIGURACJA WIDEODOMOFONÓW IP BCS. Drugim sposobem jest ręczna konfiguracja … Czytaj więcej »

Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorach BCS Line

Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorze BCS Line
Ocena:

W domyślnej konfiguracji rejestratora podgląd obrazu na wyjściach wideo wyświetlany jest statycznie w wybranym przez użytkownika widoku. Obraz może być wyświetlany na pełnym ekranie lub w podziale wielokanałowym np. 4/8/16/32 itd. W przypadku dużej ilości wyświetlanych kamer lepszym rozwiązaniem jest wyświetlanie sekwencyjne, czyli automatyczne przełączanie kamer zgodnie z zaprogramowanym schematem. Jak wykorzystać wyjścia wideo w … Czytaj więcej »

Archiwizacja zdjęć na rejestratorze BCS Line

Jak skonfigurować zapisywanie zdjęć na rejestratorze BCS Line
Ocena:

Zapisywanie zdjęć z kamer zwykle realizuje się poprzez archiwizację ich na karcie pamięci bądź zewnętrznym serwerze FTP. W tej części skupimy się na gromadzeniu zdjęć bezpośrednio na rejestratorze, czyli na zamontowanym w środku dysku twardym. Takie rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, a zamontowany w rejestratorze dysk pozwala na długi czas archiwizacji. Co jest potrzebne … Czytaj więcej »

Dwa hasła do wyłączenia czuwania? Konfiguracja stref w Integrze.

Ocena:

Instalatorzy alarmów Satel z pewnym doświadczeniem na pewno zauważyli, że w strefach centrali Integra dostępna jest opcja „Zał. dwa hasła” i „Wył. dwa hasła”. Te opcje praktycznie nigdy nie są używane w zwykłych instalacjach, ale producent dał nam taką możliwość. W tym artykule dokładnie pokażę, jak należy system skonfigurować, jak zweryfikować uprawnienia użytkowników i w … Czytaj więcej »

Jak sygnalizować długo otwarte drzwi? Konfiguracja dla centrali Integra.

Ocena:

Artykuł dotyczy drzwi garażowych, ale opisywaną funkcję można bez problemu przenieść na grunt bramy wjazdowej (przesuwnej lub skrzydłowej). Zasadnicze zadanie w tym artykule to zbudowanie mechanizmu, który poinformuje użytkownika o tym, że jego brama garażowa jest zbyt długo otwarta (np. powyżej 60 minut). Założenia do projektu Aby mówić o sygnalizacji w przypadku długo otwartych drzwi… … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu Hikvision?

Ocena:

Zdalne odbieranie połączeń oraz otwieranie furtki czy też bramy to funkcje, które dostępne są w urządzeniach marki Hikvision. Zarówno systemy IP jak i 2-wire oferują taką funkcjonalność. W tym poradniku przedstawię możliwości połączenia zdalnego oraz jak skonfigurować urządzenie, aby było to możliwe. Jakie urządzenia umożliwiają dostęp zdalny? Połączenie zdalne odbywa się zawsze poprzez chmurę producenta. … Czytaj więcej »

Sterowanie oświetleniem w czujkach SLIM Luna

Ocena:

Wraz z pojawieniem się serii czujek Slim Line, zmieniliśmy podejście dotyczące sposobu sterowania oświetleniem na inne, niż to miało miejsce w czujkach Aqua Luna. W czujkach właśnie Aqua Luna sprawa była jednoznaczna: Chcesz włączyć światło? Podaj napięcie 12V na zaciski + /  –  w czujce. W czujkach serii Slim Line (konkretnie tych, które mają dopisek … Czytaj więcej »

Sygnalizacja potwierdzenia włączenia czuwania w centralach Satel

Sygnalizacja włączenia czuwania w centralach Satel
Ocena:

To funkcja często pożądana przez klienta końcowego. Szczególnie wtedy, kiedy czuwaniem w systemie alarmowym steruje pilot. Wtedy, wychodząc z domu przysłowiowy Kowalski słyszy krótki dźwięk w sygnalizatorze, który informuje go „ja system alarmowy  – czuwam”. Jest to analogiczne do tego, co mamy w samochodach (ponad dekadę temu było to dość popularne, ale z czasem te … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu BCS?

Zdalne odbieranie połączeń z domofonu
Ocena:

Zdalny dostęp to obecnie standard, który dostępny jest w większości systemów wideodomofonowych. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń marki BCS Line, które umożliwiają zdalne odbieranie połączeń, jak i zdalne sterowanie furtką bądź bramą wjazdową. Ten poradnik pokaże jak zrealizować takie połączenie oraz jakie są możliwości zdalnej obsługi systemu. Które urządzenie można obsługiwać zdalnie? Na początku … Czytaj więcej »

HTTPS w BCS Line – Podkręcamy bezpieczeństwo

Artykuł: Konfiguracja HTTPS w BCS Line
Ocena:

Dostęp zdalny do rejestratora poprzez chmurę P2P jest już standardem. Jeśli jednak klient posiada stały, publiczny adres IP to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dostęp był zrealizowany jako połączenie bezpośrednie z użyciem jego adresu IP, bądź nazwy domeny. Wielu klientów preferuje właśnie takie rozwiązanie z obawy przed nieuprawnionym dostępem do prywatnych danych, które … Czytaj więcej »

Po co dwa porty sieciowe w rejestratorze IP?

Redundancja połączenia sieciowego w rejestratorach sieciowych BCS Line
Ocena:

Urządzenia rejestrujące obraz zwykle posiadają tylko jeden interfejs sieciowy, który zapewnia komunikację zarówno z kamerami, jak i siecią lokalną. Takie rozwiązanie spotkamy w większości małych rejestratorów przeznaczonych do niewielkich systemów VSS. Zwykle są to urządzenia obsługujące nie więcej niż 16 kamer IP. W przypadku większych systemów stosuje się bardziej rozbudowane rejestratory, które mają dwie lub … Czytaj więcej »

Jak przenieść stan wejścia na wyjście w centralach Integra?

Ocena:

Tytułowe pytanie dotyczy stosunku „1 do 1”.  Oznacza to, że chcemy, aby wyjście odzwierciedlało stan wejścia. I nie chodzi o włączenie sygnalizatora akustycznego w momencie, kiedy czujka zobaczy ruch. To akurat jest normalne zachowanie w sytuacji, kiedy strefa jest uzbrojona. Artykuł pokaże, jak przenieść stan wejścia na wyjście w każdym momencie, bez względu na to, … Czytaj więcej »

Brak hasła administratora i zablokowany dostęp serwisu. Jak z tego wybrnąć?

Brak hasła administratora i zablokowany dostęp do serwisu
Ocena:

To historia o tym, kiedy administrator zablokował dostęp serwisu i następnie… zapomniał swojego hasła. Niestety takie sytuacje często mają miejsce i instalatorzy przywracają wszystkie hasła do fabryki, co jest błędem. Można to rozwiązać znacznie lepiej i o tym jest ten artykuł. Założenia Mamy do czynienia z centralą serii Integra, znamy hasło serwisowe, ale nie znamy … Czytaj więcej »

Moduł przekaźnikowy AWZ510 – jak to jest zrobione?

Dlaczego stosować przekaźniki?
Ocena:

Wracamy do tematu przekaźników a dokładniej – modułów przekaźnikowych. Dzisiaj na warsztat zabieramy popularny model – AWZ510. Zajmiemy się jego charakterystyką oraz ustalimy, w jakiej sytuacji należy użyć taki moduł przekaźnikowy. Kiedy stosować moduł przekaźnikowy? Na przykład w sytuacji, w której chcemy sterować bramą wjazdową/garażową lub np. oświetleniem przed garażem. Cechą wspólną obu przykładów jest … Czytaj więcej »

Pierwsze uruchomienie BCS Line – poznajemy ConfigTool

Pierwsze uruchomienie BCS Line - poznajemy ConfigTool
Ocena:

Podczas pierwszego uruchomienia systemu monitoringu IP konieczna jest aktywacja wszystkich urządzeń oraz nadanie im prawidłowych adresów IP. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy przejść do konfiguracji rejestratora, następnie dodania do niego kamer IP. Pomocnym narzędziem jest program ConfigTool, który ułatwia wykonanie tych czynności. W tym artykule pokażę jak wykonać to krok po kroku. Skąd pobrać … Czytaj więcej »