Porady

ASW-200, czyli wtyczka ABAX 2 z pomiarem mocy – jak skonfigurować?

Ocena:

Wtyczka, spotykana wcześniej pod nazwą ASW-100, dzisiaj, w odświeżonej wersji, występuje jako ASW-200. Urządzenie to pracuje w ramach systemu ABAX 2 i potrafi mierzyć moc. Jeżeli mowa o ABAX 2, to oznacza to, że wtyczkę trzeba zalogować do kontrolera – ACU-220 lub ACU-280. Urządzenie może działać też z systemem ABAX (1), ale wtedy funkcja pomiaru … Czytaj więcej »

ART-200 SATEL – Jak skonfigurować głowicę ABAX2 w centrali Integra?

Ocena:

Głowica termostatyczna ART-200 w połączeniu z systemem Integra służy do sterowania pracą grzejnika w sposób zautomatyzowany. Przykładowo codziennie ustawia pożądaną temperaturę w konkretnych godzinach i jeżeli zajdzie taka potrzeba, istnieje możliwość zdalnej zmiany temperatury – np. przez aplikację Integra Control. W tym artykule dowiesz się, jak przeprowadzić konfigurację głowicy w systemie Integra. Głowica dostępna jest w ofercie od 15 grudnia 2022.

Timery stref w centrali Integra

Ocena:

W centrali Integra możliwe jest samodzielne ustawienie godziny włączenia i wyłączenia czuwania. Taka funkcjonalność dostępna jest dla użytkownika systemu, a więc nie trzeba dysponować do tego hasłem instalatora. Timery Stref – do czego służą? Już sama nazwa pozwala się domyślić odpowiedzi na to pytanie – system może samodzielnie uruchomić dozór w strefie o konkretnej godzinie, … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować pocztę GMAIL do wysyłania wiadomość EMAIL w ETHM?

Jak skonfigurować pocztę GMAIL do wysyłania wiadomość EMAIL w ETHM?
Ocena:

To proste, chociaż nie oczywiste. Przy standardowych ustawieniach poczta Gmail nie będzie wysyłać e-maila, jest to związane z polityką bezpieczeństwa Google – login i hasło do konta nie mogą już być używane w zewnętrznych systemach czy urządzeniach firm trzecich. Istnieje jednak sposób, aby dalej korzystać z poczty Gmail w urządzeniach typu ETHM-1 Plus, INT-GSM i … Czytaj więcej »

ADR-20R Polon-Alfa – jak podłączyć czujkę dymu do centrali alarmowej?

ADR-20R Polon-Alfa - jak podłączyć czujkę dymu do centrali alarmowej?
Ocena:

Popularne czujki alarmowe posiadają zaciski NC-NC oraz TMP-TMP. Te zaciski mogą też mieć inne nazwy, ale zazwyczaj dzięki doświadczeniu i intuicji instalatorzy potrafią poprawnie podłączyć większość czujek nawet bez dokumentacji. Czujka dymu ADR-20 R to urządzenie z odmiennymi rozwiązaniami, wymagającymi innego podejścia. Analogia do innych czujek dymu Tak samo jak w OSD-23 AR, TSD-1, w … Czytaj więcej »

#2 Jednorodzinny system wideodomofonowy Hikvision: Dodatkowe monitory oraz stacje bramowe

Ocena:

Druga część artykułu dotyczącego konfiguracji systemu wideodomofonowego Hikvision dotyczyć będzie rozbudowy systemu o kolejne monitory oraz stacje bramowe. Na początku warto przypomnieć, że mowa jest o systemie jednorodzinnym, czyli takim w którym każdy panel bramowy posiada jeden przycisk wywołania. Naciśnięcie przycisku na dowolnej stacji bramowej skutkuje dzwonieniem na wszystkich monitorach. Jak dodać kolejny monitor do … Czytaj więcej »

#1 Jednorodzinny system wideodomofonowy Hikvision: Podstawowa konfiguracja

Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonowy Hikvision?
Ocena:

Podstawową konfigurację systemu wideodomofonowego marki Hikvision można wykonać bezpośrednio z poziomu monitora. Producent przygotował do tego celu specjalny kreator, który podczas pierwszego uruchomienia monitora przeprowadzi użytkownika przez wszystkie niezbędne kroki. Niestety nie każdą opcję można wykonać z poziomu samego monitora. Bardziej zaawansowana konfiguracja możliwa jest tylko poprzez aplikację iVMS-4200. Ten poradnik pokaże, jak wykonać całą … Czytaj więcej »

Jak zrobić powiadomienie SMS o braku zasilania AC, ale bez zwłoki czasowej?

Jak zrobić powiadomienie SMS o braku zasilania AC, ale bez zwłoki czasowej
Ocena:

Po konfiguracji powiadomienia SMS o braku zasilania potencjalna wiadomość o tym braku przychodzi z przynajmniej minutowym opóźnieniem. Czyli zasilania AC musi brakować przynajmniej przez 1 minutę, aby system wysłał powiadomienie SMS (np. przez INT-GSM). Jest to domyślne opóźnienie, którego nie da się skrócić do „zera”. Czasami jednak klient chce, aby takie powiadomienie przyszło nawet wtedy, … Czytaj więcej »

ETHM-1 Plus – jak kontrolować łącze internetowe?

Ocena:

Decydując się na moduł ETHM-1 Plus w instalacji alarmowej, zyskujemy ciekawe możliwości. Ale te możliwości dostępne są tylko wtedy, kiedy moduł jest podłączony do stabilnej sieci LAN z dostępem do internetu. Dobrze by było, aby moduł przeprowadzał diagnostykę łącza internetowego i w razie problemów – wyrzucał awarię. To niby oczywiste, ale wciąż w tej materii … Czytaj więcej »

Jak zdalnie programować moduł GPRS-A?

Ocena:

Kolejna pozycja z cyklu „Szybkie poradniki”. Tym razem krok po kroku zajmiemy się przygotowaniem modułu GPRS-A do zdalnego programowania. Następnie pokażemy, w jaki sposób można zdalnie nawiązać połączenie z modułem. Na początek musimy podłączyć się do modułu w sposób konwencjonalny – przy pomocy konwertera USB-RS. Warto wiedzieć Konfiguracja dla modułu GSM-X wygląda analogicznie. Dotyczy to … Czytaj więcej »

Jak na Integrze zrobić generator impulsów co zadany czas?

Ocena:

Czasami konieczne jest, aby centrala była w stanie generować impuls na wyjściu w stałych odstępach czasowych, na przykład co 10 sekund albo co 60 minut. Taki impuls może czymś sterować albo pełnić rolę wyzwalacza innej funkcji. Integra domyślnie nie posiada takiego typu wyjścia, które mogłoby cyklicznie wystawiać masę na wyjściu fizycznym, dlatego do realizacji tego … Czytaj więcej »

Asystent Google i Fibaro – praktyczne porady

Ocena:

Samo wykonanie integracji systemu Fibaro z asystentem głosowym Google jest proste. Jeśli chcesz zobaczyć krok po kroku jak to wykonać, to zapraszam do zapoznania się z artykułem INTEGRACJA FIBARO Z ASYSTENTEM GŁOSOWYM GOOGLE. W tej części pokażę jak dostosować urządzenia Fibaro, aby były prawidłowo rozpoznane w systemie Google Home, a sterowanie głosowe było praktyczne i … Czytaj więcej »

Dlaczego manipulator podłącza się pod złącze KPD?

Ocena:

Podłączając manipulator do centrali Integra czy Perfecta, zwyczajowo korzystamy ze złącza +KPD. Jest to złącze zasilające, dedykowane do zasilania właśnie manipulatorów (KPD to skrót od „Keypad”, czyli klawiatury). Czy można jednak podłączyć manipulator/klawiaturę do innego złącza? Co się stanie, kiedy złącze KPD pozostawimy niepodłączonym i dlaczego powinniśmy podchodzić do tego złącza wyjątkowo ostrożnie? Wszystkie te … Czytaj więcej »

#2 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – KONFIGURACJA

Ocena:

Ten artykuł skupia się na konfiguracji kamer BCS 3w1, dlatego jeśli jeszcze nie znacie możliwości tych urządzeń, zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią #1 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – WPROWADZENIE. Tam znajdują się wszelkie informacje o funkcjach oraz zastosowaniu kamer 3w1. Parametry oświetlacza LED Na samym początku warto przypomnieć, że kamery 3w1 posiadają oświetlacz, … Czytaj więcej »

Szybka konfiguracja modułu ETHM-1 Plus

Ocena:

W kilku krokach przedstawiono wszystkie niezbędne funkcje, jakie należy włączyć, aby móc: zdalnie korzystać z modułu przez aplikację mobilną (sterowanie pracą centrali) zdalnie konfigurować centralę (przez instalatora programem DloadX) Zaczynamy! Krok 1: Podłączenie i identyfikacja modułu ETHM-1 Plus Podłączenie do magistrali manipulatorów (nie ekspanderów!). W celu identyfikacji modułu, w DloadX klikamy na „Identyfikacja LCD”. Krok … Czytaj więcej »

#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) – wprowadzenie

#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) - wprowadzenie
Ocena:

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują kamery serii TiOC. Skrót ten w języku angielskim oznacza Three in One Camera, czyli kamera 3w1. Chodzi tutaj o trzy technologie, które zawarte są w jednym urządzeniu: Technologia Full-Color (NightColor) Umożliwia prowadzenie obserwacji całodobowo w kolorze. Kamery wyposażone są w obiektyw charakteryzujący się dużą jasnością. Wartość przysłony wynosi F1.0, … Czytaj więcej »

„Był sabotaż, wezwij serwis” – komunikat, z którym spotka się każdy instalator central Satel

"Był sabotaż, wezwij serwis" - komunikat, z którym spotka się każdy instalator central Satel
Ocena:

Komunikat „Był sabotaż, wezwij serwis” to sytuacja, z którą prawdopodobnie każdy instalator produktów Satel spotkał się przynajmniej raz w życiu (lub się spotka). W tym artykule przyjrzymy się temu, dlaczego taki komunikat powstaje, jak prawidłowo należy zareagować i jak usunąć ten komunikat. Dlaczego taki komunikat się wyświetla i czy sam zgaśnie? Dany komunikat się wyświetla, … Czytaj więcej »

Przewód 6-żyłowy do czujek to jednak za mało. Do czego służą inne złącza w czujce?

Ocena:

Instalatorzy dobrze znają konfigurację 2EOL/NC. W zdecydowanej większości przypadków zastosowanie przewodu 6-żyłowego jest wystarczające, a w przewodzie zostaje nawet kilka wolnych żył – „podwójny EOL” potrzebuje 4 żył (łącznie z zasilaniem), ale nawet 3 żyły są w stanie spełnić swoje zadanie. Jednakże coraz nowsze modele czujek mają coraz więcej funkcji, a przez to coraz więcej … Czytaj więcej »

Jak działa ANR w kamerach i rejestratorach BCS Line?

Ocena:

Tematem tego artykułu jest funkcja ANR, czyli Automatic Network Replenishment – funkcja zwiększająca niezawodność całego systemu monitoringu wizyjnego poprzez dodatkowy zapis nagrań na karcie pamięci oraz synchronizację materiału wideo między kamerą a rejestratorem. Jak działa ANR? ANR to tak naprawdę funkcja rejestratora sieciowego odpowiadająca za możliwość synchronizacji nagrań z urządzeniem, z którego dany strumień pochodzi. … Czytaj więcej »

Strefy zależne w centralach Integra

Ocena:

Za standardową wersję strefy w centralach Integra można uznać strefę „Załączaną hasłem”, to znaczy uzbrajaną i rozbrajaną przy użyciu hasła. Jednak w tym systemie dostępne jest także kilka innych typów stref, w tym strefy zależne, których nie da się bezpośrednio aktywować hasłem. Nowe rozwiązania W systemach typu CA-10, Versa lub Perfecta czujka może należeć do … Czytaj więcej »