Porady

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu Hikvision?

Ocena:

Zdalne odbieranie połączeń oraz otwieranie furtki czy też bramy to funkcje, które dostępne są w urządzeniach marki Hikvision. Zarówno systemy IP jak i 2-wire oferują taką funkcjonalność. W tym poradniku przedstawię możliwości połączenia zdalnego oraz jak skonfigurować urządzenie, aby było to możliwe. Jakie urządzenia umożliwiają dostęp zdalny? Połączenie zdalne odbywa się zawsze poprzez chmurę producenta. … Czytaj więcej »

Sterowanie oświetleniem w czujkach SLIM Luna

Ocena:

Wraz z pojawieniem się serii czujek Slim Line, zmieniliśmy podejście dotyczące sposobu sterowania oświetleniem na inne, niż to miało miejsce w czujkach Aqua Luna. W czujkach właśnie Aqua Luna sprawa była jednoznaczna: Chcesz włączyć światło? Podaj napięcie 12V na zaciski + /  –  w czujce. W czujkach serii Slim Line (konkretnie tych, które mają dopisek … Czytaj więcej »

Sygnalizacja potwierdzenia włączenia czuwania w centralach Satel

Sygnalizacja włączenia czuwania w centralach Satel
Ocena:

To funkcja często pożądana przez klienta końcowego. Szczególnie wtedy, kiedy czuwaniem w systemie alarmowym steruje pilot. Wtedy, wychodząc z domu przysłowiowy Kowalski słyszy krótki dźwięk w sygnalizatorze, który informuje go „ja system alarmowy  – czuwam”. Jest to analogiczne do tego, co mamy w samochodach (ponad dekadę temu było to dość popularne, ale z czasem te … Czytaj więcej »

HTTPS w BCS Line – Podkręcamy bezpieczeństwo

Artykuł: Konfiguracja HTTPS w BCS Line
Ocena:

Dostęp zdalny do rejestratora poprzez chmurę P2P jest już standardem. Jeśli jednak klient posiada stały, publiczny adres IP to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dostęp był zrealizowany jako połączenie bezpośrednie z użyciem jego adresu IP, bądź nazwy domeny. Wielu klientów preferuje właśnie takie rozwiązanie z obawy przed nieuprawnionym dostępem do prywatnych danych, które … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu BCS?

Zdalne odbieranie połączeń z domofonu
Ocena:

Zdalny dostęp to obecnie standard, który dostępny jest w większości systemów wideodomofonowych. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń marki BCS Line, które umożliwiają zdalne odbieranie połączeń, jak i zdalne sterowanie furtką bądź bramą wjazdową. Ten poradnik pokaże jak zrealizować takie połączenie oraz jakie są możliwości zdalnej obsługi systemu. Które urządzenie można obsługiwać zdalnie? Na początku … Czytaj więcej »

Po co dwa porty sieciowe w rejestratorze IP?

Redundancja połączenia sieciowego w rejestratorach sieciowych BCS Line
Ocena:

Urządzenia rejestrujące obraz zwykle posiadają tylko jeden interfejs sieciowy, który zapewnia komunikację zarówno z kamerami, jak i siecią lokalną. Takie rozwiązanie spotkamy w większości małych rejestratorów przeznaczonych do niewielkich systemów VSS. Zwykle są to urządzenia obsługujące nie więcej niż 16 kamer IP. W przypadku większych systemów stosuje się bardziej rozbudowane rejestratory, które mają dwie lub … Czytaj więcej »

Brak hasła administratora i zablokowany dostęp serwisu. Jak z tego wybrnąć?

Brak hasła administratora i zablokowany dostęp do serwisu
Ocena:

To historia o tym, kiedy administrator zablokował dostęp serwisu i następnie… zapomniał swojego hasła. Niestety takie sytuacje często mają miejsce i instalatorzy przywracają wszystkie hasła do fabryki, co jest błędem. Można to rozwiązać znacznie lepiej i o tym jest ten artykuł. Założenia Mamy do czynienia z centralą serii Integra, znamy hasło serwisowe, ale nie znamy … Czytaj więcej »

Jak przenieść stan wejścia na wyjście w centralach Integra?

Ocena:

Tytułowe pytanie dotyczy stosunku „1 do 1”.  Oznacza to, że chcemy, aby wyjście odzwierciedlało stan wejścia. I nie chodzi o włączenie sygnalizatora akustycznego w momencie, kiedy czujka zobaczy ruch. To akurat jest normalne zachowanie w sytuacji, kiedy strefa jest uzbrojona. Artykuł pokaże, jak przenieść stan wejścia na wyjście w każdym momencie, bez względu na to, … Czytaj więcej »

Jaką wartość przepływności ustawić dla kamery?

Ocena:

Konfigurując system monitoringu wizyjnego, zwykle skupiamy się parametrach takich jak rozdzielczość oraz liczba klatek zapominając o tym, że równie ważnym parametrem jest przepływność strumienia. To właśnie ona odpowiada za jakość przesyłanego obrazu oraz za rozmiar zgromadzonego materiału, czyli w skrócie mówiąc czas zapisu. W artykule omówimy wszelkie kwestie związane z przepływnością tak, aby każdy mógł … Czytaj więcej »

Moduł przekaźnikowy AWZ510 – jak to jest zrobione?

Dlaczego stosować przekaźniki?
Ocena:

Wracamy do tematu przekaźników a dokładniej – modułów przekaźnikowych. Dzisiaj na warsztat zabieramy popularny model – AWZ510. Zajmiemy się jego charakterystyką oraz ustalimy, w jakiej sytuacji należy użyć taki moduł przekaźnikowy. Kiedy stosować moduł przekaźnikowy? Na przykład w sytuacji, w której chcemy sterować bramą wjazdową/garażową lub np. oświetleniem przed garażem. Cechą wspólną obu przykładów jest … Czytaj więcej »

Pierwsze uruchomienie BCS Line – poznajemy ConfigTool

Pierwsze uruchomienie BCS Line - poznajemy ConfigTool
Ocena:

Podczas pierwszego uruchomienia systemu monitoringu IP konieczna jest aktywacja wszystkich urządzeń oraz nadanie im prawidłowych adresów IP. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy przejść do konfiguracji rejestratora, następnie dodania do niego kamer IP. Pomocnym narzędziem jest program ConfigTool, który ułatwia wykonanie tych czynności. W tym artykule pokażę jak wykonać to krok po kroku. Skąd pobrać … Czytaj więcej »

Sterowanie automatyką bramową z Fibaro Home Center.

Ocena:

Sterowanie automatyką bramową lub garażową z poziomu centrali Fibaro Home Center można wykonać na wiele sposobów. W tym artykule opiszę najpopularniejsze metody sterowania z wykorzystaniem różnych elementów systemu Fibaro, w zależności od zastosowanego napędu. Skupimy się głównie na automatyce marki NICE, ale pokazane tu metody można śmiało wykorzystać również z napędami innych producentów. Metody sterowania … Czytaj więcej »

Czy czujki ABAX2 nadają się do sterowania oświetleniem?

Ocena:

Tak – to odpowiedź na tytułowe pytanie. Jednak warto poznać dokładnie specyfikę działania systemu ABAX2, ponieważ nie osiągniemy identycznych efektów jak w przypadku czujek przewodowych. W systemach ABAX2 występuje parametr, który nazywany jest okresem komunikacji. Może on wynosić 12 sekund lub np. 24 albo 36 sekund. Ten okres komunikacji ustala instalator i dotyczy kontrolera urządzeń … Czytaj więcej »

GuardX – wizualizacja stanów systemu alarmowego (część 3)

Ocena:

Ostatnia część serii dotyczącej programu GuardX. W poprzednich częściach pokazałem, jak skonfigurować i nawiązać połączenie programu GuardX z centralą Integra. W tej części zajmiemy się „uzbrojeniem” programu w mapę, czujki i sygnalizatory. Czyli zajmiemy się wizualizacją naszego systemu. Założenia do projektu Łączność będzie dotyczyć testowej centrali Integra 64 Plus, która będzie zabezpieczała naszą „Kawiarnię”. Nasz … Czytaj więcej »

GuardX – wizualizacja stanów systemu alarmowego (część 2)

Ocena:

W tej części pokażę, w jaki sposób nawiązać połączenie z programu GuardX do centrali Integra. Zajmiemy się połączeniem przez port RS-232 korzystając ze złącza PIN5 w manipulatorze LCD oraz przez sieć internet, korzystając z modułu ETHM-1 Plus. Dane do łączności przez moduł ETHM-1 Plus z guardx Z naszej centrali spisaliśmy następujące dane komunikacyjne [Jak zdobyć … Czytaj więcej »

GuardX – wizualizacja stanów systemu alarmowego (część 1)

Ocena:

Każdy coś słyszał, ale nie każdy widział. Program GuardX pokazuje pazury dopiero wtedy, kiedy jest skonfigurowany. Sam w sobie nie stanowi żadnej większej wartości, dopóki go nie „uzbroimy” w plany budynku. Na temat programu GuardX powstanie na wsparciu kilka części, a ta (pierwsza) część ma na celu wprowadzenie czytelnika w podstawowe zagadnienia związane z tym … Czytaj więcej »

Jak uruchomić podgląd z kamer w aplikacji PERFECTA Control?

Podgląd z kamer w aplikacji PERFECTA CONTROL
Ocena:

Użytkownik posiadający system alarmowy oraz system monitoringu często chce, aby mieć wgląd w te systemy z jednej aplikacji. Jeżeli posiada system Perfecta, może łatwo osiągnąć cel, ponieważ w aplikacji PERFECTA Control możliwe jest dodanie kamer bądź rejestratora. Skąd pobrać obraz? Z kamery czy z rejestratora? Najpowszechniejszą opcją jest pobieranie obrazu z rejestratora, stosując tzw. strumień … Czytaj więcej »