Porady

Perfecta i typy reakcji wejść alarmowych – objaśnienia

Ocena:

Artykuł dokładnie wyjaśnia działanie poszczególnych typów reakcji wejść alarmowych, jakie można spotkać w centralach Satel serii Perfecta. Typ reakcji 0. Wej/Wyj W czasie na wyjście (wychodząc z budynku) można naruszać to wejście. W czasie na wejście (wracając do budynku) można naruszać to wejście. Stosuje się go głównie dla czujki ruchu w wiatrołapie lub na przykład … Czytaj więcej »

#3 Konfiguracja rejestratora PIXIR Ai – detekcja ruchu oraz funkcje inteligentne

Ocena:

To już trzecia, ostatnia część serii porad dotyczących urządzeń PIXIR Ai. Tematem będą wszelkie zdarzenia obsługiwane przez urządzenia – to znaczy tradycyjna detekcja ruchu oraz zdarzenia inteligentne. Artykuł pokaże, jak w prosty sposób wykonać konfigurację tak, aby przeglądanie nagranego materiału wideo było przyjemne, a przede wszystkim – efektywne. Nie zabraknie również informacji o tym, jak … Czytaj więcej »

#2 Konfiguracja rejestratora PIXIR Ai – zdalny dostęp do urządzeń

Konfiguracja rejestratora PIXIR
Ocena:

Druga część porady dotyczącej nowej serii urządzeń PIXIR. Tym razem tematem będzie przygotowanie rejestratora do realizacji dostępu zdalnego zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach z systemem Windows. Dodatkowo omówiona zostanie procedura udostępniania urządzeń dla innych użytkowników. Czego potrzeba do realizacji podglądu zdalnego? Aby móc zdalnie oglądać obraz z kamer oraz odtwarzać nagrania, konieczne … Czytaj więcej »

#1 Konfiguracja rejestratora PIXIR Ai – adresacja urządzeń, dodawanie kamer IP

Ocena:

Nowa seria urządzeń PIXIR to zarówno kamery, jak i rejestratory sieciowe, które razem tworzą kompletny system monitoringu wizyjnego. Cechą charakterystyczną tej serii urządzeń jest wsparcie funkcji inteligentnych oraz możliwość zdalnego zarządzania systemem z poziomu aplikacji mobilnej. Niniejsza seria poradników pokaże, jak w prosty sposób skonfigurować system oparty na urządzeniach PIXIR i wykorzystać w pełni jego … Czytaj więcej »

Integra – prosty sposób sterowania oświetleniem, ręcznie i przez czujnik zmierzchu

Ocena:

Założenie: oświetlenie ma włączać się zawsze w momencie, kiedy robi się ciemno, i wyłączać, kiedy jest jasno. Dodatkowo dostępna powinna być opcja sterowania tym oświetleniem na żądanie (on/off, aktywowana przez przycisk czy też z manipulatora, aplikacji itp.). Takie działanie można ustawić bez tworzenia funkcji logicznych. Wymagania sprzętowe Na potrzeby artykułu użyta została centrala alarmowa Integra … Czytaj więcej »

PRF-LCD-A2 – manipulator ABAX 2 z czytnikiem kart do centrali Perfecta?

Ocena:

Instalatorzy, którzy mieli okazję montować systemy alarmowe w oparciu o centralę Perfecta, prawdopodobnie wiedzą, że nie współpracuje ona z systemem ABAX 2 (po magistrali). Sytuacja jednak zmienia się w przypadku centrali PERFECTA 64 M. To rozwiązanie pojawiło się w marcu 2023 roku – centrala potrafi już komunikować się po magistrali z kontrolerami ABAX 2: ACU-220 … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować czytnik kart w manipulatorach do central Integra?

Ocena:

Manipulatory przewodowe do central Integra o symbolu z dopiskiem „R” (Reader) mają wbudowany czytnik kart i breloków. Pracuje on na częstotliwości 125 kHz i obsługuje transpondery pasywne Unique. Przykładowy manipulator to INT-KLCDR-BL. Czytnik wbudowany jest także w bezprzewodowy manipulator serii INT-KWRL2. Jak włączyć obsługę czytnika? W manipulatorach przewodowych jest on domyślnie włączony. W manipulatorze bezprzewodowym … Czytaj więcej »

Którą centralę FIBARO wybrać? Home Center 3, Home Center 3 Lite, czy Yubii Home?

Ocena:

W dzisiejszych czasach automatyzacja i sterowanie inteligentnymi urządzeniami stały się powszechne w naszych domach. Każdy nowy użytkownik systemu SmartHome stoi przed wyborem centrali sterującej, która odpowiedzialna będzie za sterowanie wszystkimi urządzeniami smart. W przypadku marki FIBARO do dyspozycji są trzy centrale, a każda charakteryzuje się innymi funkcjami oraz parametrami. W tym artykule te urządzenia zostaną … Czytaj więcej »

QuickApp: Jak poprawnie wyświetlać stan okna pobierany z systemu Integra?

Ocena:

Czujki otwarcia okna najczęściej związane są z kwestiami bezpieczeństwa – dlatego podłącza się je do centrali alarmowej. W przypadku, gdy system alarmowy Integra jest integrowany z Fibaro Home Center, stan wszystkich okien pobierany jest do systemu Fibaro. Niestety dane nie są poprawnie interpretowane przez centralę Home Center i przez to nie można w pełni wykorzystać … Czytaj więcej »

Oznaczanie i blokada nagrań w rejestratorach BCS Line

Ocena:

Często zdarza się, że nagrania z kamer monitoringu stanowią materiał dowodowy lub są po prostu pomocne w rozwiązaniu jakieś sprawy. Najczęściej w takiej sytuacji wykonuje się archiwizację, czyli zgrywa je na zewnętrzny nośnik danych czy też bezpośrednio na dysk komputera. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość, szczególnie gdy nagrane zdarzenie niebawem zostanie nadpisane, a użytkownik … Czytaj więcej »

WIEGAND 26 w urządzeniach SATEL. Jak to skonfigurować?

Ocena:

Moduł Satel INT-R obsługuje czytniki kart serii CZ-EMM, ale potrafi również komunikować się z czytnikami firm trzecich. Wszystko to za sprawą prostego i popularnego protokołu Wiegand. Przykładowo można wykonać instalację opartą o centralę Satel Integra, przy której będą pracować czytniki firmy Roger (i nie tylko). Ten artykuł wytłumaczy, jak skonfigurować wykorzystane w takiej instalacji urządzenia … Czytaj więcej »

Uniwersalny nadajnik ABAX 2 do czujek zewnętrznych – ATX-220

Ocena:

Czujka AXD-200 jaka jest, każdy widzi. Jednak od kwietnia 2022 roku urządzenie to zostało doposażone w dwa kolejne tryby pracy: ATX-220 oraz ATX-230. Dotychczasowe tryby pracy (np. czujka magnetyczna, czujka wstrząsowa, czujka temperatury, zalania itd.) pozostały bez zmian. Różnica polega na tym, że zamiast 7 wariantów pracy jest ich 9 (w razie potrzeby czujkę można … Czytaj więcej »

Jak stworzyć własny program do RGBW Controller 2?

Ocena:

W urządzeniu RGBW Controller 2 do dyspozycji jest pięć predefiniowanych programów, których można używać do sygnalizacji różnych zdarzeń w systemie lub po prostu do zapewnienia klimatycznego oświetlenia. W tym poradniku pokażę, jak w prosty sposób stworzyć własny program i tym samym zwiększyć funkcjonalność tego urządzenia. Co to jest program RGBW? Program RGBW to wcześniej zaprogramowana … Czytaj więcej »

#2 Pilot ABAX2 – Jak sygnalizować stan systemu

Ocena:

Druga część artykułu to kontynuacja tematyki związanej z obsługą systemu alarmowego za pomocą pilotów ABAX 2. Tym razem głównym tematem będą możliwości wizualizacji stanu systemu alarmowego za pomocą diod LED znajdujących się na pilocie ABAX 2. Jeśli interesują Was podstawowe funkcje pilota ABAX 2 oraz sterowanie czuwaniem, informacje na ten temat znajdują się w pierwszej … Czytaj więcej »

Zwiększenie czułości czujek, kiedy system nie czuwa. Usprawnienie w sterowaniu oświetleniem

Ocena:

Trudno pogodzić odporność czujki na fałszywe alarmy z jednoczesną maksymalną czułością urządzenia, czyli wysoką skutecznością detekcji (pożądaną na przykład przy sterowaniu oświetleniem). Problem można rozwiązać, instalując dwie czujki w jednym miejscu – jedną do alarmu, drugą do sterowania oświetleniem. Tylko który klient się na to zgodzi? Artykuł przedstawia alternatywne rozwiązanie. Zaproponowane zostaną konkretne modele czujek … Czytaj więcej »

PERFECTA 64 M – możliwości rozbudowy o system bezprzewodowy

Ocena:

Od 6 marca 2023 roku dostępna jest centrala PERFECTA 64 M. To produkt, który domyślnie nie jest wyposażony w żaden system bezprzewodowy, ale daje możliwość rozbudowy o takie rozwiązanie. To instalator decyduje, jaką drogę radiową wybierze, a ma do wyboru następujące warianty: moduł PERFECTA-RF (433 MHz), moduł INT-RX-S (433 MHz, ale obsługujący tylko piloty), moduł … Czytaj więcej »

Jak dodać kamerę BCS Line/Dahua do Fibaro Home Center?

Ocena:

Podgląd obrazu z kamer IP z poziomu centrali Home Center czy też aplikacji mobilnej Yubii dotychczas realizowany był tylko poprzez zdjęcia JPG lub strumień MJPEG. Obecnie możliwe jest również wyświetlanie obrazu dzięki kompresji H.264/H.265. Ten artykuł zaprezentuje, jak skonfigurować kamerę IP marki BCS Line lub Dahua, aby możliwe było wyświetlanie płynnego podglądu w aplikacji mobilnej … Czytaj więcej »

Hasła w centralach Integra – musisz to wiedzieć jeśli instalujesz w obiektach wymagających zgodności z normą PN-EN 50131-1

Ocena:

Jeśli instalujesz system na obiekcie, gdzie wymagana jest zgodność z normą PN-EN 50131-1, musisz pamiętać o kilku sprawach związanych z przydzielaniem haseł w systemie Integra. Zapoznaj się z artykułem aby nie popełnić błędu, który mógłby Cię sporo kosztować. Każdy użytkownik systemu powinien mieć własny kod (hasło). Takie hasło może mieć różne uprawnienia – na przykład … Czytaj więcej »

#1 Pilot ABAX2 – Jak sterować czuwaniem

Ocena:

Pilot APT-200 to obecnie jedyny pilot bezprzewodowy współpracujący z systemem ABAX oraz ABAX 2. Za jego pomocą można sterować zarówno systemem alarmowym, jak i innymi urządzeniami kompatybilnymi z kontrolerem bezprzewodowym ABAX. Ten artykuł skupi się na sterowaniu systemem alarmowym Integra, które pozwoli wykorzystać w pełni jego potencjał i tym samym zachować jak największe bezpieczeństwo. Dlaczego … Czytaj więcej »

ASW-200, czyli wtyczka ABAX 2 z pomiarem mocy – jak skonfigurować?

Ocena:

Wtyczka, spotykana wcześniej pod nazwą ASW-100, dzisiaj, w odświeżonej wersji, występuje jako ASW-200. Urządzenie to pracuje w ramach systemu ABAX 2 i potrafi mierzyć moc. Jeżeli mowa o ABAX 2, to oznacza to, że wtyczkę trzeba zalogować do kontrolera – ACU-220 lub ACU-280. Urządzenie może działać też z systemem ABAX (1), ale wtedy funkcja pomiaru … Czytaj więcej »