Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

32 644 11 50

Filtrowanie produktów

Producenci:

Cena

Oświetlacze podczerwieni, oświetlacze IR do kamer

oświetlacz podczerwieni LIR-CA32Oświetlacze podczerwieni IR pozwalają na sprawny monitoring zarówno w dzień, jak i w nocy. Niezależne oświetlacze podczerwieni to urządzenia stworzone po to, by nocą zapewnić lepszą widoczność kamerom na większych odległościach. Alternatywą dla kamer z wbudowanymi oświetlaczami podczerwieni są kamery współpracujące z zewnętrznymi oświetlaczami podczerwieni. Służą one do generowania światła podczerwonego, które jest niewidoczne dla "oka" człowieka.
 

Obecnie prawie każda kamera, posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni, jednak nie zawsze spełnia on dostatecznie swoją funkcję. Dlatego wszędzie tam gdzie kamera nie posiada zintegrowanego oświetlacza podczerwieni lub wbudowany nie spełnia swoich właściwości, znakomicie sprawdzają się autonomiczne oświetlacze podczerwieni. Pozwalają one na skuteczne i szczegółowe doświetlenie monitorowanego otoczenia nawet w całkowitej ciemności.
 

Oświetlacze podczerwieni pozwalają również na prowadzenie dyskretnego monitoringu. Dzięki zastosowaniu diod o zmniejszonej intensywności świecenia można uzyskać w pełni dyskretny monitoring. Przy parametrach długości emitowanej fali podczerwieni 940nm diody są zupełnie niewidoczne, przy 830nm i niższych są już bardziej zauważalne.
 

Zaletą zewnętrznych oświetlaczy podczerwieni jest odpowiedni zakres oświetlanych obiektów oraz możliwość zawężenia wiązki światła na konkretny fragment otoczenia. Stosowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
 

Dobrej jakości oświetlacze IR posiadają wbudowany czujnik zmierzchu. Steruje on pracą urządzenia w zależności od intensywności światła. Pozwala to na automatyczne załączenie oświetlaczy, gdy nastanie noc i zawsze, gdy wartość światła spadnie do minimum. Czujnik zmierzchu w połączeniu z matrycą IR pozwalają na uzyskanie korzystnych parametrów pracy, przy niewielkim poborze prądu.

Pokaż:
Sortuj wg: