No products found for the selected filters. Please modify the filters.

Transmisja po skrętce

Przewody UTP, zwane inaczej skrętką komputerową, znajdują zastosowanie w bardzo wielu obszarach – zaczynając od systemów CCTV, przez systemy domofonowe, a kończąc na sieciach LAN. W systemach monitoringu wizyjnego służą głównie do przesyłu sygnału audio/wideo i sygnałów sterujących.  W przypadku kamer PoE, skręta jest również wykorzystywana do zasilania.

 

Skrętki komputerowe to 4-parowe przewody, w których każda żyła jest oznaczona innym kolorem. Można je podstawowo podzielić na kable:

  • Ekranowane – kable UTP z ekranem niwelującym wpływ zakłóceń elektromagnetycznych
  • Nieekranowane – standardowe kable UTP bez ekranu

 

Kable UTP można również podzielić ze względu na obszar ich zastosowania – kable białe są z reguły przeznaczone do montażu wewnętrznego. Czarna powłoka zwykle oznacza, że kabel jest odporny na działanie promieni UV i wody. A zatem może być stosowany na zewnątrz

 

Skrętka komputerowa może być również wykorzystana w systemach monitoringu CVBS, HD-CVI, HD-TVI i AHD. Konieczne jest jednak zastosowanie odpowiedni transformatorów wideo. W naszej ofercie można znaleźć szereg transformatorów do każdego typu monitoringu. Umożliwiają one nie tylko transmisję sygnału audio/wideo, ale również zasilanie po skrętce. Transformatory dzielimy podstawowo na:

  • Transformatory pasywne – nie wymagaja dodatkowego zasilania i ich skuteczny zasięg transmisji wynosi do 300 m
  • Transformatory aktywne – ich skuteczny zasięg transmisji wynosi nawet do 2000 m, jednak wymagają zasilania

 

W dziale można również znaleźć liczne akcesoria, dedykowane do kabli UTP:

  • Wtyki RJ-45 i osłony na nie
  • Łączniki RJ-45
  • Adaptery i przedłużacze PoE