

Warianty:
PIX-Q2SFDMIRS-W-II - Kopułkowa kamera megapikselowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do rodziny "4 in 1" może pracować w klasycznym systemie analogowym CVBS lub systemie wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD.
Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:
PIX-Q2SFDMIRS-W-II jest kamerą uniwersalną i sprawdza się świetnie w standardowych systemach CCTV. Można ją wykorzystać do budowy monitoringu w obiektach takich ja np.: domy, sklepy, magazyny, firmy lub obiekty użytku publicznego. Ze względu na atrakcyjną cenę, kamera PIX-Q2SFDMIRS-W-II jest doskonałym wyborem dla osób, które poszukują dobrej jakości, ekonomicznego systemu CCTV.
PIX-Q2SFDMIRS-W-II jest kamerą wielosystemową i może pracować w dowolnym systemie CCTV, który do transmisji wykorzystuje kable koncentryczne. Przykładowo można ją użyć do budowy klasycznego systemu analogowego (CVBS) lub systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD.
Do największych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:
Ze względu na wymienione wyżej cechy, kamery systemów wysokiej rozdzielczości są świetnymi następcami klasycznych systemów analogowych. Zdecydowanie największą zaletą jest transmisja obrazu po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany istniejącego już systemu analogowego, można skorzystać z tej samej struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż monitoringu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.
Zmiana trybu pracy kamery jest realizowana przy pomocy joysticka, umieszczonego na przewodzie połączeniowym:
Do budowy kamery wykorzystano dobrej jakości przetwornik obrazu SONY 1/2.8" progressive scan STARVIS CMOS (IMX307). Dzięki niemu jest ona w stanie wygenerować płynny, pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Materiał wideo w takiej rozdzielczości w zupełności wystarcza w standardowych systemach monitoringu. Dodatkowo umożliwia wykonanie efektywnego zoomu cyfrowego i nie zajmuje dużo przestrzeni dyskowej.
Dużą zaletą przetworników SONY STARVIS jest wysoka czułość. Znacznie wyższa w porównaniu do standardowych przetworników CMOS stosowanych w kamerach CCTV. Dzięki tej właściwości kamera może generować kolorowy i przejrzysty obraz, nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Minimalne natężenie światła dla obrazu kolorowego wynosi 0.001 lux (F1.2 / AGC wł.).
Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 2.8 mm. Zapewnia on optymalne proporcje pomiędzy zbliżeniem, a szerokością obserwowanego kadru. Dzięki czemu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Przykładowo, umieszczona w rogu stosunkowo niedużego pomieszczenia, powinna być w stanie obserwować je całe.
Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest zwykle lepsza jakość obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również bardziej atrakcyjną ceną.
Kamera PIX-Q2SFDMIRS-W-II obsługuje również funkcję UTC, która umożliwia zmianę parametrów pracy z poziomu rejestratora. Dzięki niej konfiguracja parametrów pracy kamery jest prostsza i bardziej wygodna. Funkcja UTC okazuje się również przydatna gdy konieczna jest zmiana pojedynczej funkcji kamery. W takiej sytuacji instalator / administrator systemu nie musi się do niej wdrapywać, aby zmienić jej parametry pracy.
Funkcja UTC może być również obsługiwana podczas pracy zdalnej z rejestratorem. Dzięki czemu parametry pracy kamery mogą być swobodnie zmieniane praktycznie z każdego miejsca (z dostępem do internetu). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatora, który nie musi specjalnie jechać na obiekt, aby wprowadzić drobne zmiany w działaniu systemu.
Kamera posiada wbudowany dobrej jakości oświetlacz podczerwieni Smart IR. Dzięki niemu kamera może poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności.
Do cech charakterystycznych zastosowanego oświetlacza można zaliczyć:
Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje wysoką jakość i naturalne kolory. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika. Poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle podczerwonym (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).
Kamerę umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej IP66, która gwarantuje niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych. Dzięki niej kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz, praktycznie niezależnie od panujących warunków pogodowych.
Obudowa w klasie szczelności IP66 zapewnia ochronę przed:
Jeśli opis produktu jest niewystarczający dla ciebie, zadaj pytanie a my rozwiejemy twoje wątpliwości