Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

FAM-PV-2NP NT - Cyfrowa stacja bramowa, przystosowana do montażu natynkowego. Zaliczana do rodziny ACO Familio, cechuje się prostą obsługą, wysoką funkcjonalnością i stosunkowo prostą instalacją. Dodatkowo może współpracować z zewnętrzną klawiaturą numeryczną (np. INS-ZS) i licznymi modułami zwiększającymi funkcjonalność (np. CDN I/O).

Panele bramowe Familio są przede wszystkim dedykowane do systemów wideodomofonowych w domach prywatnych. Możemy je również wykorzystać do realizacji bardziej złożonych systemów osiedlowych - warunkiem pracy w takim systemie jest założenie, że ilość fizycznych adresów nie przekroczy 14.

Parametry techniczne:

 • Podświetlenie nocne: TAK
 • Ilość przycisków: 2
 • Montaż natynkowy: TAK
 • Zasilanie: 15V DC
 • Wymiary: 265 x 70 x 45 mm

Kamera i oświetlacz

Podgląd osoby dzwoniącej
Panele serii FAM-PV posiadają wbudowaną kamerę z oświetlaczem nocnym. Dzięki niej możliwa jest łatwa identyfikacja osoby dzwoniącej, niezależnie od warunków oświetlenia. Dodatkową zaletą kamery jest możliwość regulacji jej położenia w pionie i poziomie.

Sposób regulacji położenia kamery w stacji FAM-PV-2NP NT

Obsługa klawiatury numerycznej

Zwiększona funkcjonalność panelu
Dużą zaletą stacji FAM-PV-2NP NT jest obsługa dodatkowej klawiatury numerycznej. Po jej zastosowaniu, znacznie zwiększają się możliwości i funkcjonalność panelu. Przykładowo możliwe jest sterowanie elektrozaczepem - wystarczy wpisać odpowiedni kod, indywidualny dla każdego lokatora.

Zewnętrzną klawiaturę podłączamy do specjalnego wejścia EXTMODE. Panel zachowuje się wówczas, jakby miał ją fabrycznie wbudowaną (jak model FAM-PV-2NPZS NT)

Współpracujące moduły:

 • CDN-I/O - Moduł wejścia / wyjścia z programowalnymi portami. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie dodatkowymi urządzeniami takimi jak kolejny elektrozaczep, napędem bramowym, oświetlenie, itp.
 • CDNU - Moduł sygnalizacji dzwonienia z funkcją automatycznego otwierania. Zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego otwarcia drzwi.
 • CDN-PK - Moduł przekaźnikowy umożliwiający podłączenie zwory elektromagnetycznej, elektrozaczepu tradycyjnego i rewersyjnego.

System cyfrowy

Prosta instalacja
Rodzina Familio cechuje się stosunkowo nieskomplikowanym montażem, w oparciu o skrętkę UTP. Postępując zgodnie z instrukcją, każdy instalator systemów wideodomofonowych, powinien bez problemu dać sobie z nią radę. Dodatkowo, poprawny montaż systemu Familio ułatwia serwisowe sprawdzenie pracy podłączonych unifonów i elektrozaczepu. Warto dodać, że wszystkie połączenia muszą być lutowane. 

FAM-PV-2NP może skutecznie pracować w systemie wideodomofonowym lub mieszanym. Współpracuje z monitorami cyfrowymi INS-MPR 4", INS-MPR 3.5" lub INS-MP 2.4". Jest również kompatybilny z unifonami INS-UP720B, INS-UP720M i INS-UP720MR.

Wnętrze panelu bramowego ACO FAM-PV-2NP NT

Konfiguracja

Dostosuj pracę panelu do swoich wymagań
Administrator, z poziomu komputera, może przeprowadzić szczegółową konfigurację i dostosować system do wymagań użytkownika. Przykładowo możliwe jest:

 • Zaprogramowanie indywidualnych parametrów dzwonienia dla każdego lokalu - różne sygnały wywołania, ilość dzwonków i poziom głośności.
 • Zaprogramowanie dowolnej tabeli kodów do poszczególnych funkcji, która w przyszłości znacznie ułatwi prace serwisowe.
 • Dopisanie 2 dodatkowych numerów do każdego lokalu. Po wpisaniu któregokolwiek z nich dojdzie do wywołania.
 • Ustawienie funkcji opóźnionego otwierania, która sprawdza się świetnie w systemach osiedlowych - po wpisaniu kodu otwiera się pierwszy elektrozaczep, a po chwili kolejny. Czas na otwarcie drugiego elektrozaczepu możemy swobodnie regulować i dostosować go do przeciętnej długości trasy od pierwszego wejścia do drugiego.

Uwaga!
Do połączenia panelu z komputerem potrzebny jest specjalny kabel CDN-USB i darmowe oprogramowanie FAM-P.

Stalowa obudowa

Skuteczna praca w warunkach zewnętrznych
Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa, zapewnia odporność na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niej, panel może skutecznie pracować w warunkach zewnętrznych przez wiele lat.

Obudowa panelu bramowego FAM-PV-2NP NT

Sekcja jest aktualnie w trakcie uzupełniania.

Pomoc techniczna

 • Michał Puto

  tel: 32 644 11 58 wew. 832

 • Tomasz Tarnówka

  tel: 32 644 11 58 wew. 819

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz