Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

FAM-PV-2NPZS NT - Natynkowy panel bramowy z klawiaturą numeryczną i dwoma przyciskami wywołania. Należący do rodziny ACO Familio, cechuje się wysoką funkcjonalnością oraz prostą obsługą i instalacją. Dodatkowo może on współpracować z licznymi modułami zwiększającymi jego możliwości. Przykładowo z modułem wejść / wyjść przekaźnikowych CDN I/O.

Model jest doskonałym wyborem do realizacji systemu wideodomofonowego w domach dwurodzinnych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go w domach kilkurodzinnych (np. w kamienicach). W takich systemach pozostali lokatorowie są wybierani z poziomu klawiatury

Uwaga!
Decydując się na panel FAM-PV-2NPZS należy pamiętać, że może on pracować w systemie z maksymalną liczą adresów fizycznych nie przekraczających 14.

Parametry techniczne:

 • Podświetlenie nocne: TAK
 • Ilość przycisków: 2
 • Podświetlane przyciski: TAK
 • Zamek szyfrowy: TAK
 • Montaż natynkowy: TAK
 • Zasilanie: 15V DC
 • Wymiary: 265 x 70 x 45 mm

Kamera i oświetlacz

Skuteczny podgląd w dzień i w nocy
Stacja posiada wbudowaną kolorową kamerę, która generuje wyraźny obraz. Dzięki niej możliwa jest łatwa identyfikacja osób dzwoniących, które znajdują się przed stacją. Posiada ona również oświetlacz, umożliwiający podgląd w warunkach bardzo słabego oświetlenia (w nocy).

Regulowana kamera w panelu FAM-PV-2NPZS NT

Współpracujące moduły:

 • CDN-I/O - Moduł wejścia / wyjścia z programowalnymi portami. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie dodatkowymi urządzeniami takimi jak kolejny elektrozaczep, napędem bramowym, oświetlenie, itp.
 • CDNU - Moduł sygnalizacji dzwonienia z funkcją automatycznego otwierania. Zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego otwarcia drzwi.
 • CDN-PK - Moduł przekaźnikowy umożliwiający podłączenie zwory elektromagnetycznej, elektrozaczepu tradycyjnego i rewersyjnego.

Klawiatura numeryczna

Prosta obsługa systemu
FAM-PV-2NPZS NT posiada wbudowaną klawiaturę numeryczną, z poziomu której mamy dostęp do wszystkich funkcji systemu. Przykładowo wpisując odpowiedni kod (indywidualny dla każdego lokatora) możemy sterować elektrozaczepem wejścia.

Model posiada 2 przyciski wywołania lokatorów i zasadniczo jest dedykowany do domów dwurodzinnych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go w domu wielorodzinnym. Pozostali lokatorowie są wywoływani z poziomu klawiatury - po wprowadzeniu ich numeru lokalu.

Podświetlana klawiatura panelu FAM-PV-2NPZS NT

System cyfrowy

Prosta instalacja i konfiguracja
Cechą charakterystyczną systemu Familio jest stosunkowo nieskomplikowana instalacja (w oparciu o skrętkę UTP). Postępujący zgodnie z instrukcją instalator, nie powinien mieć większych problemów z przeprowadzeniem prawidłowego montażu. Dodatkowo panel udostępnia funkcje serwisowego sprawdzenia pracy podłączonych unifonów i elektrozaczepów, które dodatkowo ułatwiają montaż. Należy pamiętać, że połączenia w panelu wymagają lutowania.

FAM-PV-2NPZS NT nadaje się do stosowania w systemie wideodomofonowym lub mieszanym. Współpracuje z monitorami cyfrowymi INS-MPR 4", INS-MPR 3.5" lub INS-MP 2.4". Jest również kompatybilny z unifonami INS-UP720B, INS-UP720M i INS-UP720MR.

Przyciski lokatorskie panelu FAM-PV-2NPZS NT

Konfiguracja wideodomofonu

Duże możliwości dopasowania do wymagań obiektu
Z poziomu klawiatury lub komputera, można przeprowadzić zaawansowaną konfigurację systemy. Dzięki czemu wideodomofon można dostosować do praktycznie każdego obiektu. Przykładowe możliwości konfiguracji:

 • Zaprogramowanie indywidualnych parametrów dzwonienia dla każdego lokalu - różne sygnały wywołania, ilość dzwonków i poziom głośności.
 • Zaprogramowanie dowolnej tabeli kodów do poszczególnych funkcji, która w przyszłości znacznie ułatwi prace serwisowe.
 • Dopisanie 2 dodatkowych numerów do każdego lokalu. Po wpisaniu któregokolwiek z nich dojdzie do wywołania.
 • Ustawienie funkcji opóźnionego otwierania, która sprawdza się świetnie w systemach osiedlowych - po wpisaniu kodu otwiera się pierwszy elektrozaczep, a po chwili kolejny. Czas na otwarcie drugiego elektrozaczepu możemy swobodnie regulować i dostosować go do przeciętnej długości trasy od pierwszego wejścia do drugiego.

Uwaga!
Do połączenia panelu z komputerem potrzebny jest specjalny kabel CDN-USB i darmowe oprogramowanie FAM-P.

Stalowa obudowa

Skuteczna praca w warunkach zewnętrznych
Wykonana ze stali nierdzewnej obudowa, zapewnia odporność na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niej, panel może skutecznie pracować w warunkach zewnętrznych przez wiele lat.

Obudowa panelu bramowego FAM-PV-2NPZS NT

Pomoc techniczna

 • Michał Puto

  tel: 32 644 11 58 wew. 832

 • Tomasz Tarnówka

  tel: 32 644 11 58 wew. 819

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz