

PIX-Q5FBIRS-II - Tubowa kamera wielosystemowa, przystosowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii 4 in 1 może poprawnie pracować w dowolnym systemie monitoringu analogowego: klasycznym systemie CVBS lub systemie wysokiej rozdzielczości HD-CVI / HD-TVI / AHD.
Do elementów wyróżniających kamery można zaliczyć:
PIX-Q5FBIRS-II jest kamerą uniwersalną i sprawdza się świetnie w standardowych systemach CCTV. Można ją z powodzeniem stosować w obiektach takich jak np.: domy, sklepy, magazyny, obiekty użytku publicznego lub firmy. Ze względu na wysoką rozdzielczość sprawdza się świetnie w miejscach, w których wysoka szczegółowość obrazu jest kluczowa.
PIX-Q5FBIRS-II jest kamerą wielosystemową i może pracować w dowolnym systemie CCTV, który do transmisji wykorzystuje kable koncentryczne. Przykładowo można ją użyć do budowy klasycznego systemu analogowego (CVBS) lub systemu wysokiej rozdzielczości: HD-CVI / HD-TVI / AHD.
Do największych zalet systemów wysokiej rozdzielczości można zaliczyć:
Ze względu na wymienione wyżej cechy, kamery systemów wysokiej rozdzielczości są świetnymi następcami klasycznych systemów analogowych. Zdecydowanie największą zaletą jest transmisja obrazu po standardowych kablach koncentrycznych. W przypadku wymiany istniejącego już systemu analogowego, można skorzystać z tej samej struktury przewodów. Brak konieczności wymiany okablowania sprawia, że montaż monitoringu wysokiej rozdzielczości jest znacznie szybszy i tańszy.
Zmiana systemu pracy kamery jest realizowana przy pomocy DIP switchy, osadzonych na kablu połączeniowym.
Kamerę zbudowano w oparciu o duży, dobrej jakości przetwornik obrazu 1/2.5" CMOS (JX-K03) i procesor sygnałowy FH8538M. Dzięki nim jest ona w stanie wygenerować płynny, szczegółowy i pełen żywych kolorów obraz, w maksymalnej rozdzielczości 5 Mpx (2560 x 1944 @ HD-TVI / AHD, 2560 x 1440 @ HD-CVI). Materiał wideo o takiej rozdzielczości prawidłowo odwzorowuje nawet drobne detale obserwowanego planu. Dzięki czemu kamera PIX-Q5FBIRS-II sprawdza się świetnie w systemach, w których najwyższa jakość nagrań jest kluczowa. Dodatkową zaletą obrazu w rozdzielczości 2560 x 1944 jest możliwość wykonania efektywnego, dużego zoomu cyfrowego.
Do budowy kamery wykorzystano również standardowy, stałoogniskowy obiektyw 3.6 mm. Zapewnia on szeroki kąt widzenia (105.41° w poziomie, 56.45° w pionie), dzięki któremu kamera jest uniwersalna i sprawdza się świetnie w realizacji funkcji podglądu ogólnego. Przykładowo, umieszczona w rogu stosunkowo niedużego pomieszczenia, powinna być w stanie obserwować je całe.
Dodatkową zaletą kamer ze stałoogniskowymi obiektywami jest zwykle lepsza jakość obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również bardziej atrakcyjną ceną.
Kamera PIX-Q5FBIRS-II obsługuje również funkcję UTC, która umożliwia zmianę parametrów pracy z poziomu rejestratora. Dzięki niej konfiguracja parametrów pracy kamery jest prostsza i bardziej wygodna. Funkcja UTC okazuje się również przydatna gdy konieczna jest zmiana pojedynczej funkcji kamery. W takiej sytuacji instalator / administrator systemu nie musi się do niej wdrapywać, aby zmienić jej parametry pracy.
Funkcja UTC może być również obsługiwana podczas pracy zdalnej z rejestratorem. Dzięki czemu parametry pracy kamery mogą być swobodnie zmieniane praktycznie z każdego miejsca (z dostępem do internetu). Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla instalatora, który nie musi specjalnie jechać na obiekt, aby wprowadzić drobne zmiany w działaniu systemu.
Kamera posiada wbudowany standardowy oświetlacz podczerwieni Black Glass, o skutecznym zasięgu 30 m. Dzięki niemu może ona poprawnie pracować w nocnych, w warunkach słabego oświetlenia, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz uruchamia się automatycznie, gdy natężenie światła dziennego spadnie poniżej pewnego poziomu i kamera przełączy się w tryb nocny. Dodatkową zaletą oświetlacza wykonanego w technologii Black Glass jest to, że jest on niewidoczny z zewnątrz gdy nie pracuje.
Kamera jest również wyposażona w mechaniczny, przesuwny filtr podczerwieni (ICR). W trybie dziennym jest on aktywny i odbija znaczną część promieniowania podczerwonego. Dzięki czemu generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR.
Kamerę umieszczono w metalowej obudowie zewnętrznej, która cechuje się wysoką klasą szczelności IP66. Zapewnia ona niemal całkowitą odporność na wpływ czynników pogodowych, dzięki której kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz.
Obudowa IP66 gwarantuje ochronę przed:
Jeśli opis produktu jest niewystarczający dla ciebie, zadaj pytanie a my rozwiejemy twoje wątpliwości