Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Zestaw domofonu cyfrowego, przeznaczony do stosowania w domach jednorodzinnych. W skład zestawu wchodzą:

 • FAM-P-1NPZS - Podtynkowa stacja bramowa z klawiatuą numeryczną
 • INS-UP720M - Unifon cyfrowy z 2 przyciskami funkcyjnymi
 • PSR12012 - Zasilacz 12V DC

Zestaw cechuje się niezawodnością, prostą obsługą i może współpracować z urządzeniami innych systemów - Przykładowo umożliwia sterowanie napędem bramowym (z poziomu unifonu). Warto dodać, że zestaw można uzupełnić o dodatkowe unifony cyfrowe ACO, i stworzyć system wielo-abonencki (max. 11 unifonów).

Parametry techniczne:

 • Max. ilość abonentów: 11
 • Klawiatura numeryczna: TAK
 • Minimalna ilość przewodów: 2
 • Sterowanie elektrozaczepem: TAK
 • Sterowanie urządzeniem zewnętrznym: Z modułem CDN-I/O
 • Podświetlane przyciski: TAK
 • Montaż: Panel - podtynkowy, unifon - natynkowy
 • Model kasety: FAM-P-1NPZS
 • Model unifonu: INS-UP720M

Stacja bramowa FAM-P-1NPZS:                                                                                       

Panel bramowy ACO FAM-P-1NPZS

1-abonentowa stacja bramowa, przystosowana do pracy w cyfrowym systemie domofonowym ACO (Familio). Zbudowana w oparciu o klawiaturę numeryczną, podświetlany przycisk lokatora (z szyldem na nazwisko) i stalową obudowę - Nadaje się do montażu podtynkowego i może obsłużyć do 11 unifonów.

Praca w systemie wielo-abonentowym

Obsługa 11 lokatorów

Panel bramowy FAM-P-1NPZS umożliwia obsługę do 11 unifonów jednocześnie. Na jego bazie można stworzyć kompletny system domofonu w bloku mieszkalny - Przykładowym rozwiązaniem może być system 10-abonentowy z portiernią. Pierwszy lokator jest wywoływany przy pomocy przycisku lokatora, a pozostałych 10 z poziomu klawiatury numerycznej.

Stalowa obudowa

Zamontuj panel na zewnątrz

Stacja została zabudowana w wandaloodporną obudowę, wykonaną ze stali nierdzewnej. Zapewnia ona odporność na wpływ czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne.

Współpraca z modułem CDN-I/O

Zwiększ funkcjonalność systemu

Funkcjonalność paneli bramowych serii Familio może zostać zwiększona, przez zastosowanie modułu przekaźnikowego CDN-I/O. Współpracując z modułem wejścia / wyjścia, stacja może sterować urządzeniami aktywowanymi przekaźnikiem, takimi jak np.:

 • Dodatkowy elektrozaczep (otwieranie dodatkowej furtki)
 • Napęd bramy lub szlaban
 • Oświetlenie

Uwaga!
W zestawie nie ma modułu przekaźnikowego CDV-I/O.

Klawiatura numeryczna

Łatwa obsługa systemu

Panel posiada wbudowaną klawiaturę numeryczną, z poziomu której można sterować elektrozaczepem i wywoływać konkretnego abonenta - wystarczy wprowadzić odpowiedni kod. Jeżeli do stacji został podłączony moduł przekaźnikowy CDN-I/O, możliwe jest również sterowanie urządzeniem dodatkowym.

Konfiguracja

Dostosuj pracę panelu do swoich potrzeb

Z poziomu klawiatury numerycznej lub komputera, użytkownik może zmienić ustawienia stacji bramowej. Przykładowo możliwe jest ustawienie:

 • Głośności i tonu dzwonienia
 • Czasu otwarcia elektrozaczepu
 • Tebeli kodów do obsługi poszczególnych funkcji

System cyfrowy

2-żyłowa instalacja

Cechą charakterystyczną panelu jest wyjątkowo prosta instalacja - Do podłączenia unifonów potrzebne są jedynie 2 żyły. Elementy dodatkowe takie jak dodatkowy przycisk otwarcia drzwi, elektrozaczep i zasilacz są również podłączane 2-przewodowo.

Unifon INS-UP720M:                                                                                                          

Cyfrowy unifon INS-UP720M

Natynkowy unifon cyfrowy, przystosowany do pracy w systemach domofonowych 1-abonentowych i wielo-abonentowych:

 • Familio
 • Inspiro
 • CDN

INS-UP720M jest prosty w obsłudze, niezawodny i cechuje się wysoką funkcjonalnością - Posiada 2 przyciski, funkcję Hold i magnes znacznie ułatwiający odkładanie słuchawki. Unifon ma również możliwość regulacji głośności dzwonka i rozmowy.

Funkcja Hold

Odłóż słuchawkę bez przerywania rozmowy

Dużą zaletą prezentowanego unifonu jest funkcja Hold, umożliwiająca odkładanie słuchawki bez przerywania rozmowy. Okazuje się ona niezwykle przydatna w domach, w których mieszka kilka osób - Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której odbieramy domofon i okazuje się, że to nie do nas. Możemy wówczas spokojnie odłożyć go na miejsce i zawołać odpowiednią osobę.

Dodatkowy zaczep umożliwiający odłożenie słuchawki bez przerywania rozmowy

Dodatkowy przycisk

Obsługa elektrozaczepu i zewnętrznego urządzenia

Unifon został wyposażony w 2 przyciski funkcyjne, umożliwiające sterowanie urządzeniami elektrycznymi - Pierwszy z nich jest dedykowany do sterowania elektrozaczepem furtki. Przy pomocy drugiego możemy obsługiwać urządzenia przekaźnikowe, należące do innych systemów. Przykładowo możemy nim sterować napęd bramy, załączać oświetlenie, itp.

Magnetyczne odkładanie słuchawki

Pewne odkładanie słuchawki

Cechą charakterystyczną prezentowanego modelu jest wbudowany magnes, znacznie ułatwiający odkładanie słuchawki - Zawsze trafi ona w przeznaczone miejsce, dzięki czemu mamy gwarancje że nie spadnie i nie ulegnie uszkodzeniu.

Słuchawka unifonu INS-UP720M

Podwójny zaczep mechaniczny

Zmniejszone ryzyko uszkodzenia mechanicznego

INS-UP720M posiada podwójny zaczep do odkładania słuchawki. Dodatkowo zmniejsza on ryzyko nieprawidłowego odłożenia słuchawki i jest bardziej odporny na ułamywanie się, w porównaniu z pojedynczymi zaczepami.

System cyfrowy

2-żyłowa instalacja

Dużą zaletą systemu cyfrowego jest bardzo prosta instalacja. Aby wykonać prawidłowe połączenie potrzebujemy jedynie 2 żył - Służą one do transmisji danych i zasilania unifonu (zasilany ze stacji bramowej).

Zasilacz:                                                                                                                             

PSR12012 - Zasilacz impulsowy 12V DC (1.2 A), przeznaczony do zasilania stacji bramowej i unifonu. Cechuje się wysoką sprawnością, posiada standardowy wtyk DC 5.5/2.1 i potencjometr.

Zasilacz 12V DC - PSR12012

 

Pomoc techniczna

 • Michał Puto

  tel: 32 644 11 58 wew. 832

 • Tomasz Tarnówka

  tel: 32 644 11 58 wew. 819

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz