Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny
4-kanałowy zestaw radiopowiadomienia, przeznaczony do stosowania w systemach alarmowych, systemach zdalnego sterowania, itp. Posiada atest "TECHOM", cechuje się on niezawodnością (superheterodyna) i współpracuje z większością urządzeń elektrycznych NO/NC. Zestaw sterownika wykorzystuje transmisję w paśmie 433.92 MHz, której maksymalny zasięg wynosi 500 m.
 
Zestaw RP501S jest w szczególności polecany do stosowania w systemach alarmowych. Przy jego pomocy można zrealizować bezprzewodową komunikację pomiędzy 4 czujkami alarmowymi (przewodowymi), a centralą alarmową. Spisuje się w miejscach, do których nie możemy doprowadzić przewodów połączeniowych do czujek.
 
W skład zestawu wchodzą:
 • RP501T - 4-kanałowy nadajnik, wyposażony w wejścia typu NO/NC
 • RP501O - 4-kanałowy odbiornik, wyposażony w wyjścia typu NO/NC i układ superheterodyny

Parametry techniczne:

 • Typ urządzenia: Radiopowiadomienie
 • Ilość kanałów: 4
 • Ilość obsługiwanych pilotów: 60
 • Zasięg: 500 m
 • Częstotliwość pracy: 433.92 MHz
 • Typ wyjść: NO/NC
 • Typ wejść: NO/NC
 • Temperatura pracy: -20...+40 °C
 • Napięcie zasilania: Nadajnik: 6 - 15V DC, odbiornik: 12V DC
 • Pobór prądu: Nadajnik: max. 15 mA, odbiornik: 100 mA
 • Gwarancja producenta: 24 miesiące

Nadajnik RP501T:                                                                                                              

Wnętrze nadajnika RP501T
 

Wejścia NO/NC

Współpraca z większością czujek alarmowych
RP501T posiada 4 klasyczne wejścia typu NO/NC. Dzięki nim jest on bardzo uniwersalny i może współpracować z dowolną, standardową czujką alarmową. Zastosowanie nadajnika daje nam możliwość zmiany medium transmisji czujek przewodowych, na transmisję bezprzewodową.
 

Pasmo 433.92 MHz

Współpraca z większością odbiorników Elmes
Nadajnik korzysta z transmisji cyfrowej, w standardowym paśmie radiowym 433.92 MHz. Dzięki tym właściwością jest on kompatybilny z praktycznie dowolnym odbiornikiem radiowym Elmes. Dodatkową zaletą nadajnika jest możliwość współpracy z kilkoma odbiornikami jednocześnie. Przykładowo, każde wejście nadajnika, można przypisać do innego odbiornika.
 
Należy pamiętać że transmisja radiowa w standardzie 433.92 MHz jest stosunkowo popularna. W sytuacji, gdy na obiekcie pracuje wiele urządzeń wykorzystujących tą częstotliwość, może dojść do ich wzajemnego zagłuszania się.
 

Styk sabotażowy

Ochrona przed otwarciem obudowy
Model RP501T posiada zabezpieczenie antysabotażowe, wysyłające odpowiedni sygnał, po nieautoryzowanym otwarciu obudowy. Styk sabotażowy jest połączony szeregowo z wejściem D4. Co oznacza, że wywołanie sabotażu wygląda tak samo, jak alarm z wejścia D4.
 

Odbiornik RP501O:                                                                                                           

Wnętrze odbiornika RP501O
 

Superheterodyna

Dobre parametry odbiorcze
RP501O został wyposażony w układ mieszacza sygnału wielkiej częstotliwości, z częstotliwością z lokalnego generatora. Dzięki niemu, odbiornik cechuje się dużą czułością, jest odporny na zakłócenia radiowe i umożliwia zwiększenie skutecznego zasięgu transmisji. Dodatkowo odbiorniki superheterodynowe nie zakłócają się wzajemnie, przez co można je montować obok siebie.
 

Wyjścia NO/NC

Współpraca z dowolną centralą alarmową
Odbiornik posiada 4 standardowe wyjścia typu NO/NC, przez co jest bardzo uniwersalny. Możemy go podłączyć do praktycznie każdej centrali alarmowej lub innego urządzenia, sterowanego z wejścia NO/NC. Każde wyjście jest separowane galwanicznie od pozostałych.
 
Dioda LED odbiornika zmienia kolor z zielonego na czerwony, gdy załączy się którekolwiek wyjście.
 

Częstotliwość 433.92 MHz

Obsługa większości nadajników Elmes
Odbiornik może skutecznie współpracować z nadajnikami cyfrowymi, pracującymi w standardzie 433.92 MHz. Dzięki czemu, może on odbierać sygnał z praktycznie każdego nadajnika radiowego Elmes. Dodatkową zaletą RP501O jest możliwość obsługi do 60 nadajników jednocześnie.
 

Zabezpieczenie sabotażowe

Ochrona przed otwarciem obudowy
Model RP501O posiada dodatkowy zacisk antysabotażowy typu NC. Jeżeli dojdzie do otwarcia obudowy przez osobę trzecią, wyśle on sygnał sabotażu do podłączonej centrali alarmowej.
 

Dodatkowe zalety pełnego zestawu:                                                                               

 • Kontrola stanu baterii nadajnika - Jeżeli napięcie baterii spadnie poniżej 2.7 V, jest to sygnalizowane w odbiorniku, przy pomocy diody LED. Po wymianie baterii pulsowanie diody LED ustaje
 • Testowanie łącza radiowego - Umożliwia wykryć brak łączności bezprzewodowej pomiędzy nadajnikiem RP502T i odbiornikiem RP501O

 

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 825

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz