Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Bezprzewodowy czujnik zalania FGFS-101, wbudowana czujka temperatury, możliwość pracy w przewodowym systemie alarmowym.

Parametry techniczne:

 • Typ urządzenia: Czujka zalania wodą i temperatury
 • Technologia Z-Wave: TAK
 • Zasilanie: 12 - 24V DC
 • Bateria: CR123A
 • Praca autonomiczna: TAK
 • Temperatura pracy: 0...+40 °C
 • Wymiary: 72 x 28 mm

Jeden czujnik

Kilka funkcji
Flood Sensor FGFS101 to funkcjonalny czujnik zalania wodą, przeznaczony do systemu Fibaro. Jego możliwości wykraczają poza zakres typowych czujek zalania. W środku znajduje się również czujka temperatury, która w przypadku zagrożenia pożarem, prześle informacje do systemu, a użytkownik zostanie o tym błyskawicznie powiadomiony. Wbudowana czujka ruchu wykryje sytuację, jeśli ktoś przesunie czujkę, zmieni jej położenie i położy w miejscu nieodpowiednim.

Dbałość o szczegóły

Jakość wykonania
W przypadkach, w którym montaż czujki nie jest możliwy (trudny dostęp), można opcjonalnie podłączyć sondę (brak w zestawie). Sondy wbudowane w czujkę Flood Sensor zostały pokryte 24 karatowym złotem, przez co nie występują problemy z korozją.

Uniwersalność i wszechstronność konstrukcji potwierdza również to, że urządzenie posiada wyjścia, które można podłączyć prosto do centrali alarmowej. Zasilanie napięciem 12V lub 24V. W przypadku pracy w systemie Fibaro komunikacja jest bezprzewodowa a w urządzeniu pracuje bateria CR123A.

 

Technologia Z-Wave

Synchronizacja urządzeń
Moduły działające w technologii Z-Wave, dzięki Panelowi Energii w Home Center, oferują rozszerzone możliwości analizy. Technologia ta umożliwia również bezprzewodową obsługę dużej liczby urządzeń i cechuje się dużym skutecznym zasięgiem transmisji. Każdy moduł systemu Z-Wave po odebraniu sygnału może go retransmitować dalej, co umożliwia osiągnięcie zadowalającego zasięgu komunikacji bezprzewodowej.

Zdalne monitorowanie

Zbsługa z poziomu telefonu lub tabletu
Fibaro udostępnia aplikację na urządzenia mobilne, z poziomu której można w łatwy sposób obsługiwać sterownik. Przy jej pomocy użytkownik może sterować położeniem rolety lub markizy z dowolnego miejsca. Funkcjonalność ta może okazać się przydatna podczas nieobecności domownika, umożliwiając symulację tego, że ktoś jest w domu.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Dariusz Bembenek

  tel: 32 644 11 58 wew. 824

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz