Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

AMBER - Mikroprocesorowa czujka ruchu PIR. Wyposażona w podwójny piroelement i mechanizm cyfrowej kompensacji temperatury, umożliwia jej pracę w szerokim zakresie temperatur i dużą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. Czujka charakteryzuje się ponadto niewielkim poborem prądu (3 mA) i posiada zabezpieczenie antysabotażowe przed otwarciem obudowy.  Dodatkową zaletą modelu jest regulowany uchwyt sufitowo - ścienny Satel BRACKET A.

Parametry techniczne:

 • Rodzaj czujki: PIR
 • Zasięg: 12 m
 • Kąt pokrycia: 98 o
 • Wykrywalna prędkość ruchu: Do 3 m/s
 • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
 • Pobór prądu: 3 mA
 • Zasilanie: 12V DC
 • Temperatura pracy: -10...+55 oC
 • Wymiary: 48.5 x 66 x 33 mm
 • Gwarancja producenta: 24 miesiące

Szeroki obszar detekcji nawet do 80 m2:
Tak duży obszar detekcji pozwala na montaż jednej czujki nawet dużym pomieszczeniu. Obniża to znacznie koszt instalacji i nie ingeruje w architekturę wnętrz. To właśnie ze względu na duży obszar detekcji Wielu naszych klientów wybiera czujki AMBER.

 

Wnętrze czujki ruchu AMBER

Cyfrowe przetwarzanie sygnału:
W tradycyjnych analogowych czujkach ruchu parametry mogą się zmieniać z czasem. Ma na to wpływ nie tylko starzenie się elementów elektronicznych, ale także temperatura, wilgotność powietrza czy poziom zakłóceń elektromagnetycznych. W czujkach AMBER zastosowano cyfrową obróbkę sygnału od samego elementu PIR aż do wyjścia czujki. Dzięki temu czujka AMBER będzie działać stabilnie i niezawodnie przez wiele lat użytkowania, bez względu na warunki panujące w pomieszczeniu.

Cyfrowa kompensacja temperatury:
Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury panującej w pomieszczeniu chronionym. Czujka ruchu AMBER robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur od -30 do 55 oC.

 

Soczewka zastosowana w czujce ruchu AMBER

Dwustopniowa regulacja czułości:
Gdy w pomieszczeniu chronionym występują czynniki mogące zakłócić pracę czujki ruchu, takie jak ruch powietrza, ogrzewanie podłogowe, itp., istnieje potrzeba zmniejszenia czułości czujki, tak aby nie powodowała fałszywych alarmów. Dlatego w czujce SATEL AMBER zastosowano możliwość przełączania między niską i wysoką czułością.

 

Bardzo niski pobór prądu na poziomie 3 mA:
SATEL AMBER to czujka, która ma prawdopodobnie najniższy pobór prądu w tego typu urządzeniach na rynku. Dzięki temu system alarmowych oparty na czujkach AMBER może pracować dużo dłużej na zasilaniu awaryjnym, a w wielu przypadkach pozwala na zastosowanie mniejszego i tańszego akumulatora.

 

Akcesoria wchodzące w skład zestawu AMBER

Podwójny piroelement z filtrem światła widzialnego:
Fałszywe alarmy to zmora instalatorów. Projektanci czujnika AMBER doskonale o tym wiedzą i dlatego wyposażyli go w specjalny element PIR, który odbiera tylko promieniowanie podczerwone. Dzięki temu po prawidłowej instalacji czujnika AMBER, będzie on działał niezawodnie przez wiele lat nie powodując fałszywych alarmów.

 

Mała, lekka obudowa:
Dzięki zastosowaniu nowoczesnych podzespołów elektronicznych udało się zminiaturyzować czujkę AMBER - jej wielkość porównywalna jest z pudełkiem zapałek. Dzięki temu czujka chętnie stosowana jest do pomieszczeń mieszkalnych urządzonych w nowoczesnym stylu, jako niewyróżniający się element.

Wymiary czujki ruchu AMBER

Uchwyt sufitowo - ścienny:
Standardowo czujkę AMBER montuje się bezpośrednio do ściany - wówczas jest najmniej widoczna. Można ją jednak zainstalować na dodatkowym uchwycie (model z uchwytem) i kierować w różne strony. Daje to instalatorowi możliwość ustawiania pola detekcji w zależności od kształtu chronionego pomieszczenia.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 825

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz