Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Serce systemu zarządzania FIBARO, zaprojektowanego dla twojego komfortu i bezpieczeństwa. Home Center Lite cechuje się niewielkimi wymiarami i ogromnym potencjałem sterowania inteligentnym domem. FIBARO umożliwia Ci pełną automatyzację wielu czynności, które do tej pory musiałeś wykonywać ręcznie. Daje Ci również możliwość zdalnego zarządzania i kontroli domu, gdy jesteś nieobecny - W skrócie można powiedzieć, że prezentowany system jest odpowiedzią na najbardziej wymagające pytania dotyczące inteligentnego domu.

Parametry techniczne:

 • Typ urządzenia: Centrala HCL
 • Interfejs Ethernet: TAK
 • Technologia Z-Wave: TAK
 • Ilość obsługiwanych urządzeń: 230
 • Zasilanie: 12 V

Home Center Lite - Miniaturowa centrala sterująca systemu FIBARO, zapewniająca poprawną i wydajną pracę inteligentnego domu. Umożliwia zarządzanie podłączonych urządzeń, realizuje zaawansowane funkcje automatyki i zapewnia zdalne połączenie przez internet.

System FIBARO

Wygoda i bezpieczeństwo
System zarządzania FIBARO powstał z myślą o domach prywatnych - Skupia się na maksymalizacji komfortu użytkowania i ogólnego bezpieczeństwa. Jego zastosowanie umożliwia stworzenie inteligentnego budynku o ogromnej funkcjonalności, dopasowanej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Cortex A8

Wydajny i energooszczędny
Home Center Lite został zbudowany w oparciu o procesor Cortex A8. Cechuje się on niskim zużyciem energii elektrycznej i daje możliwość zarządzania nawet 230 urządzeniami końcowymi. Dzięki niemu zautomatyzujesz działanie nawet bardzo dużego domu.

FGHCL obsługuje do 230 urządzeń końcowych

Z-Wave

Transmisja bezprzewodowa dużego zasięgu
Komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami systemu FIBARO, odbywa się bezprzewodowo, przy pomocy technologii Z-Wave. Jej najważniejszą zaletą jest organizacja komunikacji w tzw. sieci kratowej (mesh) - Każde urządzenie komunikujące się z centralą HCL, jest jednocześnie przekaźnikiem dla sygnałów z innych urządzeń. Rozwiązanie to umożliwia stworzenie sieci bezprzewodowej o zasięgu nawet 4x większym, niż w przypadku klasycznych sieci bezprzewodowych. Dodatkową zaletą komunikacji bezprzewodowej jest redukcja kosztów związanych z prowadzeniem okablowania. FIBARO możesz zainstalować w wykończonym domu.

Aplikacja FIBARO

Dostosuj pracę systemu
Oprogramowanie systemu FIBARO daje możliwość łatwego i szybkiego sterowania systemem inteligentnego domu. Z jej poziomu w pełni dostosujesz funkcjonalność do swoich potrzeb. Przykładowo:

 • Umożliwia tworzenie scen
 • Programowanie funkcji automatyki
 • Zarządzanie temperaturą, zużyciem energii systemu
 • Sterowanie urządzeniami multimedialnymi
 • Dostosowanie rodzaju wyświetlanych informacji
 • Przeglądanie pamięci zdarzeń

Aplikacja sterująca centralę FGHCL

Sceny

Łącz pojedyńcze funkcje w rozbudowane bloki
Bardzo dużą zaletą systemu FIBARO jest możliwość tworzenia tzw. Scen, czyli sekwencyjnie wykonywanych funkcji w zależności od spełnionych warunków. Ich zaawansowanie i złożoność mogą być ograniczone jedynie naszą wyobraźnią. Wyobraźmy sobie, że zaplanowałeś romantyczny wieczór. Po powrocie z kina lub teatru, centrala automatycznie włączy nastrojową muzykę, ustawi optymalny poziom oświetlenia i podgrzeje atmosferę, przez zwiększenie temperatury.

Praca zdalna

Steruj systemem z dowolnego miejsca
Central systemu FIBARO umożliwia sterowanie inteligentnym domem z poziomu telefonu komórkowego lub tabletu. Zapomniałeś wyłączyć telewizor lub ogrzewanie przed wyjściem z domu? Nie ma problemu, możesz zrobić to zdalnie przy pomocy kilku kliknięć.

Zdalne sterowanie systemem z poziomu telefonu

Asocjacja

Powiąż funkcjonalność urządzeń systemu
Home Center Lite umożliwia tworzenie tzw. asocjacji, czyli powiązań pomiędzy urządzeniami, które spełniają podobne funkcje. Możliwe jest np. stworzenie powiązań pomiędzy telewizorem i sprzętem audio lub systemem klimatyzacji i otwieraniem okien.

Multimedia 

Obsługa urządzeń multimedialnych
System FIBARO umożliwia sterowanie domowych multimediów - Z poziomu smartfonu lub tabletu możesz zarządzać np. kinem domowym, systemem nagłośnienia lub telewizorem. Aby obsługa była możliwa urządzenia multimedialne musza współpracować z systemem FIBARO.

Steruj multimediami przy pomocy centrali FGHCL

Zarządzanie energią

Zmniejsz zużycie prądu - oszczędzaj pieniądze
HCL posiada funkcję zarządzania energią elektryczną, umożliwiającą kontrolę zużycia energii. Centrala zbiera dane i prezentuje je pod postacią łatwych do interpretacji wykresów. Jej zastosowanie pomoże poprawić energooszczędność twojego domu, a co za tym idzie, oszczędzi Ci dodatkowych, zbędnych wydatków.

System alarmowy

Podnieś ogólne bezpieczeństwo swojego domu
Dużą zaletą systemu FIBARO jest możliwość wykrywania i wysyłania informacji o różnego typu niebezpieczeństwach. W zależności od ustawień, centrala podejmie odpowiednie kroki. Przykładowo:

 • Włamanie - Uruchamia alarm, wysyła sygnał do firmy ochroniarskiej i zapewnia podgląd z kamer na twoim urządzeniu mobilnym
 • Pożar - Odłącza zasilanie urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu, włącza alarm i wysyła odpowiednie powiadomienie
 • Zalanie - Odłącza wodę i wysyła odpowiednie powiadomienie
 • Obecność gazu - Odcina jego dopływ, wietrzy mieszkanie i wysyła stosowną informację

Rodzaje alarmów systemu FIBARO

Sterowanie spryskiwaczami

Twój prywatny ogrodnik
HCL umożliwia inteligentne zarządzanie spryskiwaczami ogrodowymi. W zależności od intensywności opadów atmosferycznych i nasłonecznienia, dostosowuje intensywność pracy spryskiwaczy - Gwarantuje, że twój ogród będzie zawsze zielony i pełen życia.

Interfejs sterowania spryskiwaczami ogrodowymi

Panel klimatyczny

Zarządzaj temperaturą wewnątrz budynku
Panel klimatyczny daje Ci możliwość łatwego dobrania najbardziej optymalnej temperatury. Umożliwia również automatyczne zarządzanie ogrzewaniem w całym domu, w każdym dniu tygodnia, o każdej porze dnia i nocy.

Interfejs sterowania klimatycznego

Geolokacja

Lokalizacja użytkowników systemu
Funkcja geolokacji umożliwia wskazanie miejsca, w którym znajdują się poszczególni użytkownicy systemu. Przykładowo, jeżeli twoje dziecko zabrało ze sobą telefon, możesz je zlokalizować. Geolokacja umożliwia wyłączenie niepotrzebnie pracujących urządzeń i symulację Twojej obecności, gdy nie ma Cie w domu. Kiedy wracasz do domu z pracy (na podstawie obliczonej trasy), może włączyć wcześniej zaprogramowane sceny, np. Nastawić kawę, włączyć ogrzewanie, itp.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Dariusz Bembenek

  tel: 32 644 11 58 wew. 824

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Elementy współpracujące