Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

ETHM-1 Plus to moduł komunikacyjny, umożliwiający nawiązanie łączności z centralą alarmową INTEGRA lub VERSA, przy pomocy sieci internetowej. Daje on możliwość zdalnej obsługi, programowania. ETHM-1 Plus ze względu na bardzo duże możliwości powinien być stosowany we wszystkich profesjonalnych systemach alarmowych.

Parametry techniczne:

 • Rodzaj: Moduł komunikacyjny
 • Napięcie zasilania: 12 V
 • Pobór prądu: 70 mA
 • Wymiary: 68 x 140 mm
 • Waga: 64 g
 • Temperatura pracy: -10...+55 °C
 • Gwarancja producenta: 24 miesiące
ETHM-1 Plus - Moduł ethernetowy, służący do zdalnej obsługi, monitorowania i programowania central alarmowych serii INTEGRA i VERSA. Zdalna praca odbywa się z poziomu komputera, tabletu lub smartfonu, który jest połączony z internetem. Moduł umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach do stacji monitorującej
 

Podstawowe funkcje sieciowe i transmisja danych modułu ETHM-1 Plus

Moduł transmituje dane po sieci ethernetowej przy pomocy 192-bitowego kodu AES. Uniemożliwia on podsłuch i manipulacje systemem alarmowym przez osoby niepowołane. ETHM1 Plus posiada funkcję DHCP - służy do automatycznego doboru adresu IP i serwera DNS. Istnieje możliwość ustawienia statycznego adresu IP.
Złącze magistrali komunikacji w ETHM-1 Plus

Dedykowane oprogramowanie

 • GUARDX - umożliwia nadzór systemu alarmowego, opartego o centralę serii INTEGRA
 • DLOADX - służy do programowania centrali, nie tylko po RS-232, ale również po sieci internet
 

Obsługa centrali przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu

Aplikacje INTEGRA Control (darmowa) umożliwiają podgląd i zmianę stanu systemu alarmowego (INTEGRA), z poziomu telefonu komórkowego lub tabletu. Na wyświetlaczu pojawia przejrzysty interfejs użytkownika a także menu manipulatora LCD, a obsługa odbywa się identycznie jak bezpośrednio przez manipulator.

Integracja z zewnętrznymi systemami (np. FIBARO)

Moduł udostępnia otwarty protokół komunikacyjny (TCP/IP), który daje możliwość zdalnej obsługi i odczytu stanu systemu alarmowego. Umożliwia on współpracę z innymi systemami. Rozwiązanie dedykowane dla firm zajmujących się integracją systemów obiektowych.

Złącze RJ45 do podłączenia sieci LAN do ETHM-1 Plus

Łączność przez SERWER SATEL

Ta funkcjonalność umożliwia połączenie centrali SATEL (VERSA lub INTEGRA) za pośrednictwem dedykowanych serwerów. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że instalator nie musi konfigurować routera (nie ma potrzeby robić przekierowania portów). Dodatkowo, łącze internetowe nie musi posiadać stałego adresu IP. Serwery same nadzorują połączenie i w każdej chwili użytkownik może połączyć się do swojego systemu za pośrednictwem telefonu, który posiada dostęp do internetu.
 

Wysyłanie wiadomości E-MAIL

Jeżeli moduł ETHM-1 Plus zostanie podłączony do centrali INTEGRA z serii "Plus" (czyli INTEGRA 64 Plus, INTEGRA 128 Plus lub INTEGRA 256 Plus) - to dodatkowo system zyskuje możliwość wysyłania wiadomości e-mail o zdarzeniach jakie zachodzą w systemie. Możliwe jest wysłanie wiadomości na max. 16 adresów e-mail. Treści tych wiadomości są ustalane automatycznie przez centralę (są zbliżone do wpisu z pamięci zdarzeń). Instalator określa tylko, pod jakie adresy email mają trafiać konkretne informacje (alarmy, czuwania, blokady, awarie itp.).

Dla posiadaczy centrali VERSA albo dla potencjalnych posiadaczy, dobra wiadomość jest taka, że dowolna centrala VERSA z modułem ETHM-1 Plus umożliwia wysyłanie wiadomości email.

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 825

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

Elementy współpracujące