Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Czujka sufitowa DS939 posiada trzy niezależne układy optyczne oraz 3 niezależne pyroelementy w jednej obudowie. Urządzenie może być zamontowane na wysokości max. 7.6 m. Uruchomienie styków przekaźnika następuje już po wykryciu ruchu przez jeden z torów podczerwieni.  

Parametry techniczne:

 • Rodzaj czujki: PIR
 • Zasięg: 10 m (promień)
 • Kąt pokrycia: 360o
 • Zalecana wysokość montażu: 3 - 7.6 m
 • Temperatura pracy: -40...+49 oC
 • Zasilanie: 9 - 15V DC
 • Pobór prądu: max. 39 mA
 • Wymiary: 89 x 178 mm

Niezależna regulacja każdego toru

Trzy układy PIR pozwalają na obserwację otoczenia z każdej strony. Zasięg czujki to około 10 m (promień), co daje pokrycie w postaci okręgu o średnicy 20 m. Pełna i niezależna konfiguracja torów optycznych pozwala na dopasowanie pracy czujki do konkretnego pomieszczenia. Producent przewidział konkretne nastawy na konkretne wysokości montażu, co jest bardzo dobrze zobrazowane na wewnętrznej części czujki.

Analiza pierwszego kroku (FSP)

Algorytm analizujący amplitudę, polaryzację, nachylenie oraz czas odbieranego sygnału. Umożliwia bardzo szybkie określenie czy wykryty ruch pochodzi od człowieka, czy od innych źródeł. Dodatkowo eliminuje konieczność wyboru poziomu czułości, przez co dodatkowo zwiększa niezawodność i ułatwia montaż.

Prosty montaż i wygoda serwisowania

Urządzenie DS939 posiada wygodną w montażu obudowę z podstawą, która została wyposażona w zawiasy. Późniejsze serwisowanie czujki oraz dokonywanie przeglądów będzie znacznie ułatwione.

Wysokość montażu

W zależności od wysokości montażu, czujka jest w stanie wykrywać ruch w pewnych odległościach od siebie. Maksymalna wysokość montażu czujki to 7.6 m. Montaż na tej wysokości tworzy ochronę o promieniu 10.7 m.

Jeżeli czujka zostanie zamontowana na swojej minimalnej wysokości, czyli 2.4 m, to promień widzenia czujki wyniesie max. 6.1 m.

Możliwość maskowania strefy detekcji

W zestawie z czujką dostępne są dedykowane naklejki, które umożliwiają częściowe zasłonięcie pola widzenia. W ten sposób można ograniczyć obszar, który obserwuje czujka. Zamiast pełnego pola 360o, możliwe jest uzyskanie np. pola widzenia 180o, 90o, 120o itp. Naklejki nakleja się na zewnątrz czujki (prosto na soczewce od strony zewnętrznej).  

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 831

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 825

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz