Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Zestaw fotokomórek, zaprojektowany do pracy w systemie automatyki bram CAME. Cechuje się skutecznym zasięgiem 20 m i jest odporny na zakłócenia wywołane zewnętrznymi źródłami promieniowania IR. To właśnie wysoka odporność na zakłócenia jest cechą szczególną modelu DIR20. Zawdzięcza ją automatycznej synchronizacji promienia podczerwieni pomiędzy nadajnikiem, a odbiornikiem.

Parametry techniczne:

 • Typ: Przewodowe
 • Przekaz danych: Przekaźnikowe
 • Zasięg: 20 m
 • Praca na zewnątrz: TAK
 • Wymiary: 46 x 108 x 23

Obudowa z tworzywa sztucznego

Wysoka klasa szczelności IP54
Obudowa nadajnika i odbiornika została wykonana z tworzywa sztucznego ABS. Zapewnia ona ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak np. zakurzenie lub zalanie. Dzięki niej, fotokomórki mogą pracować na zewnątrz, obok bramy wjazdowej

Autosynchronizacja podczerwieni

Fotokomórki nie zakłócają się wzajemnie
Technologia synchronizacji promienia podczerwieni eliminuje zakłócenia, które mogą powstać pomiędzy kilkoma fotokomórkami. Oznacza to, że przy jednej bramie możemy zastosować nawet kilka zestawów. Nie będą one sobie wzajemnie przeszkadzać, a zwiększą kontrolowany obszar.

Funkcja fotokomórek

Bezpieczna codzienna obsługa napędu
Fotokomórki znacznie poprawiają standardy bezpieczeństwa pracy, dlatego powinny być stosowane w każdym systemie automatyki. Nie trudno wyobrazić sobie sytuacje, w której zostawiliśmy samochód w bramie wjazdowej i omyłkowo zaczęliśmy ją zamykać. Bez zestawu fotokomórek skończy się to, w najlepszym wypadku, zarysowaniem samochodu. Natomiast kiedy fotokomórki pracują, brama nie zacznie się zamykać. Dodatkowo jeżeli siłownik już pracuje, a fotokomórki wykryją ruch, dojdzie do zatrzymania pracy siłownika.

Pomoc techniczna

 • Tomasz Tarnówka

  tel: 32 644 11 58 wew. 819

 • Michał Puto

  tel: 32 644 11 58 wew. 832

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz