Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

BPR2-W12 - Mikroprocesorowa czujka ruchu PIR, cyfrowe przetwarzanie sygnału, kompensacja temperatury, optyka Fresnela

Parametry techniczne:

 • Rodzaj czujki: PIR
 • Zasięg: 12 m
 • Kąt pokrycia: 85o
 • Zalecana wysokość montażu: 2.25 - 2.7 m
 • Obudowa: ABS
 • Temperatura pracy: -30...+55 oC
 • Zasilanie: 12V DC
 • Pobór prądu: 10 mA
 • Wymiary: 105 x 61 x 44 mm
 • Gwarancja producenta: 36 miesięcy
BPR2-W12 - Mikroprocesorowa czujka ruchu PIR, przeznaczona do instalacji w systemach alarmowych. Wyposażona w cyfrowy algorytm detekcji (FSP), funkcję kompensacji temperatury i optykę Fresnela, gwarantuje wiarygodną detekcję i dobrą odporność na wystąpienie fałszywych alarmów. Czujka posiada regulację czułości detekcji oraz styk sabotażowy, chroniący przed nieautoryzowanym otwarciem obudowy. 
 
BPR2 W12 jest wyposażona w optykę Fresnela, z możliwością wymiany soczewek - zapewnia szeroki kąt pokrycia i dobre parametry detekcyjne w całym obszarze pokrycia czujki. Możliwość wymiany soczewek daje również możliwość dopasowania obszaru detekcji do wymagań użytkownika lub kształtu chronionego pomieszczenia. 
 
Wnętrze czujki ruchu BPR2-W12
 
Detektor charakteryzuje się ciekawą konstrukcją - otwarcie obudowy następuje po przekręceniu zamka, a płytka elektroniki i element piroelektryczny pozostaje zabudowany po zdjęciu obudowy zewnętrznej. Gwarantuje to utrzymanie elementów detekcyjnych w czystości, a co za tym idzie, umożliwia ich poprawne działanie przez długi okres czasu. BPR2W12 cechuje się również prostym montażem, dzięki zastosowaniu wpinanej listwy zaciskowej do łączenia przewodów.
 
Poziomica umieszczona we wnętrzu czujki BPR2-W12
 
Analiza pierwszego kroku (FSP):
Algorytm analizujący amplitudę, polaryzację, nachylenie oraz czas odbieranego sygnału. Umożliwia bardzo szybkie określenie czy wykryty ruch pochodzi od człowieka, czy od innych źródeł. Dodatkowo eliminuje konieczność wyboru poziomu czułości, przez co dodatkowo zwiększa niezawodność i ułatwia montaż.
 
Cyfrowa kompensacja temperatury:
Czujki ruchu PIR wykrywają różnicę pomiędzy temperaturą tła, a temperaturą przemieszczającego się człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest automatyczne dostosowywanie się czujnika to temperatury otoczenia. Czujka ruchu BPR2-W12 robi to doskonale i dlatego zapewnia detekcję ruchu w tak szerokim zakresie temperatur.
 
Strefa podejścia uniemożliwia prześlizgnięcie się pod czujką BPR2-W12

Pomoc techniczna

 • Maciej Stanek

  tel: 32 644 11 58 wew. 31

 • Łukasz Sikora

  tel: 32 644 11 58 wew. 25

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz

 • Wojciech


  Czujka PIR mogąca współpracować w zasadzie z każdą centralą alarmową. Wg mnie jedna z lepszych czujek PIR w rozsądnej cenie. Fałszywe alarmy w zasadzie nie występują. W czujce można aktywować monitorowanie tzw "strefy podejścia", co znacząco zwiększa ilość aplikacji w których możemy ją wykorzystać. Ciekawym rozwiązaniem jest zintegrowanie płytki elektroniki z przednią częścią czujki, które zapobiega zabrudzeniu czy uszkodzeniu piroelementu w trakcie montażu.Czujka posiada także wbudowany element poziomujący który umożliwia właściwy montaż czujki.Do "pełni szczęścia" brakuje jeszcze tylko wbudowanych rezystorów parametrycznych. ;-)

Ochrona strefy podejścia w czujkach ruchu