Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Bezobsługowy akumulator kwasowo - ołowiowy, pojemności 40 Ah i napięciu 12 V DC.

Parametry techniczne:

  • Rodzaj: Bezobsługowy
  • Napięcie: 12 V
  • Pojemność: 40 Ah
  • Przeznaczenie: Centrale alarmowe, zasilacze buforowe
  • Wymiary: 197 x 165 x 170 mm
  • Gwarancja producenta: 24 miesiące

Bezobsługowy akumulator kwasowo - ołowiowy, wykonany w technologii AGM. Przeznaczony do awaryjnego zasilania np. systemów alarmowych, systemów bezpieczeństwa przeciw pożarowego, aparatury pomiarowej, narzędzi alaktrycznych. Charakteryzuje się szczelną konstrukcją, zapewniającą bezpieczną eksploatację i projektowym okresem żywotności około 5 lat. Akumulator jest zakończony 2 złączami 14 x 12 x 2 mm.

Akumulator 40 Ah / 12 V polecamy szczególnie do:

  • Central alarmowych
  • Zasilaczy buforowych
  • Systemów przecipożarowych PPOŻ
  • Zasilaczy UPS

Akumulator do zasilacza buforowego

Praca kamer w przypadku braku zasilania sieciowego
Dzięki zasilaczom buforowym możliwe jest błyskawiczne przełączenie na zasilanie akumulatorowe w przypadku zaniku napięcia sieciowego 230 V. Dzięki temu możliwe jest podtrzymanie zasilania różnych urządzeń i całych instalacji. Przykładem może być system monitoringu wizyjnego CCTV, gdzie bardzo ważne jest podtrzymanie zasilania.

Czasem niektórzy instalatorzy zapominają o zasilaniu awaryjnym systemu wizyjnego CCTV. Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak łatwo i szybko wywołać celową awarię zasilania, a w konsekwencji uniemożliwić pracę urządzeń elektrycznych. Dlatego warto zabezpieczyć się przed tym montując zasilacze buforowe, no bo w końcu po co ułatwiać sprawę włamywaczom? Tym bardziej że system monitoringu jest rodzajem zabezpieczenia i ochrony obiektu jak np. system alarmowy, a więc powinien rejestrować przez cały czas to co się dzieje. Dobór zasilaczy buforowych czy akumulatorów do nich to specjalność naszych konsultantów sklepu Montersi.pl. Chętnie pomogą i doradzą w przypadku takich wątpliwości.

System alarmowy - zasilanie awaryjne (akumulatorowe)

Prawidłowa praca nawet gdy zabraknie zasilania
Akumulator do centrali alarmowej jest nieodłącznym jej elementem. To źródło onergii ma za zadanie podtrzymywać pracę całego systemu alarmowego, gdy nastąpi przerwa w zasilaniu sieciowym. Pojemność baterii (wydajność prądowa) musi być dopasowana do danego systemu alarmowego, gdyż każda instalacja posiada inna liczbę i typ urządzeń. Wyznacznikiem jest czas, przez który akumulator nieprzerwanie będzie w stanie zasilać cały system. Centrala alarmowa zapewnia ładowanie akumulatora tak, aby w przypadku zaniku napięcia był gotowy do pracy.

Ile powinien wytrzymać akumulator gdy zabraknie prądu? W zależności od stopnia zabezpieczenia, zasilanie awaryjne musi wytrzymać 12 godzin (dla stopnia zabezpieczenia Grade 1 oraz Grade 2) lub 60 h dla stopnia Grade 3 i Grade 4.

 

Pomoc techniczna

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz