Czat jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Nieaktywny

Bezobsługowy akumulator 17 Ah / 12 V, przystosowany do pracy cyklicznej

Parametry techniczne:

  • Rodzaj: Bezobsługowy
  • Napięcie: 12 V
  • Pojemność: 17 Ah
  • Przeznaczenie: Zasilacze UPS, centrale alarmowe, zasilacze buforowe
  • Wymiary: 181 x 76 x 167 mm
  • Gwarancja producenta: 24 miesiące

Bezobsługowy akumulator 17 Ah / 12 V, wykonany w technologii AGM. Przeznaczony do awaryjnego zasilania np. zasilaczy UPS, systemów alarmowych, systemów bezpieczeństwa przeciw pożarowego, aparatury pomiarowej, narzędzi alaktrycznych. Charakteryzuje się szczelną konstrukcją, zapewniającą bezpieczną eksploatację i projektowym okresem żywotności od 4 do 6 lat. Akumulator jest zakończony 2 złączami 12 x 12 x 2 mm.

Akumulatory CSB charakteryzują się dobrymi parametrami elektrycznymi i są przystosowane do pracy cyklicznej - Wytrzymują ponad 260 ładowań i rozładowań lub do 6 lat bracy buforowef w trybie czekania. Ze względu na te cechy, są głównie dedykowane do zasilaczy UPS.

Akumulator GP 12170 doskonale nadaje się do:

Ładowanie akumulatora z centrali alarmowej

Zasilanie akumulatorowe centrali alarmowej
Akumulator do centrali alarmowej jest nieodłącznym jej elementem. To źródło onergii ma za zadanie podtrzymywać pracę całego systemu alarmowego, gdy nastąpi przerwa w zasilaniu sieciowym. Pojemność baterii (wydajność prądowa) musi być dopasowana do danego systemu alarmowego, gdyż każda instalacja posiada inna liczbę i typ urządzeń. Wyznacznikiem jest czas, przez który akumulator nieprzerwanie będzie w stanie zasilać cały system. Centrala alarmowa zapewnia ładowanie akumulatora tak, aby w przypadku zaniku napięcia był gotowy do pracy.

Ile powinien wytrzymać akumulator gdy zabraknie prądu? W zależności od stopnia zabezpieczenia, zasilanie awaryjne musi wytrzymać 12 godzin (dla stopnia zabezpieczenia Grade 1 oraz Grade 2) lub 60 h dla stopnia Grade 3 i Grade 4.

Akumulator do zasilacza buforowego

Praca kamer w przypadku braku zasilania sieciowego
Dzięki zasilaczom buforowym możliwe jest błyskawiczne przełączenie na zasilanie akumulatorowe w przypadku zaniku napięcia sieciowego 230 V. Dzięki temu możliwe jest podtrzymanie zasilania różnych urządzeń i całych instalacji. Przykładem może być system monitoringu wizyjnego CCTV, gdzie bardzo ważne jest podtrzymanie zasilania.

Czasem niektórzy instalatorzy zapominają o zasilaniu awaryjnym systemu wizyjnego CCTV. Chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak łatwo i szybko wywołać celową awarię zasilania, a w konsekwencji uniemożliwić pracę urządzeń elektrycznych. Dlatego warto zabezpieczyć się przed tym montując zasilacze buforowe, no bo w końcu po co ułatwiać sprawę włamywaczom? Tym bardziej że system monitoringu jest rodzajem zabezpieczenia i ochrony obiektu jak np. system alarmowy, a więc powinien rejestrować przez cały czas to co się dzieje. Dobór zasilaczy buforowych czy akumulatorów do nich to specjalność naszych konsultantów sklepu Montersi.pl. Chętnie pomogą i doradzą w przypadku takich wątpliwości.

Rozładowanie akumulatora

Rozładowanie stałomocowe

Czas rozładowania akumulatora

Czas ładowania akumulatora

napięcie akumulatora i czas ładowania

żywotność akumulatora

żywotność akumulatora przy głębokim rozładowaniu

Charakterystyka samorozładowania

Pomoc techniczna

Formularz kontaktowy

Pomóż podjąć decyzję innym - wystaw ocenę i komentarz