Filmy

Porównanie prędkości siłowników do bramy przesuwnej Robus600 i Robus500 HS
0:00
0:00 / 0:00
Znajdź nas na facebooku

Kontakt

Robus600 VS Robus500 HS. Porównanie siłowników

Film przedstawia porównanie siłowników Robus600 oraz Robus500 Hi-Speed. Zobacz jaka jest różnica prędkości obu siłowników oraz inne różnice w budowie napędów.

ROBUS600 VS ROBUS500 HI-SPEED. Porównanie siłowników.

W tym odcinku porównamy prędkości bramy przesuwnej z zamontowanym siłownikiem ROBUS600 oraz ROBUS500 HI-SPEED.

W połowie 2016 roku firma Nice wprowadziła do swojej oferty super szybkie napędy do bram skrzydłowych i przesuwnych, które wyróżniają się na tle konkurencji pod względem  szybkości pracy.

Jednym z nich jest ROBUS500 HS, siłownik do bramy przesuwnej o masie max. 500kg i szerokości wjazdu nie większej niż 8m. Od strony technicznej siłownik posiada nieco inną niż w ROBUS600 centralę sterującą o oznaczeniu HS oczywiście z technologią BLUEBUS oraz większe koło zębate.

robus600-vs-robus500-hi-speed
Porównanie wielkość koła zębatego w siłownikach: Robus600 i Robus500 Hi-Speed

Przeprowadzimy test, w którym wykorzystamy bramę przesuwną o świetle przejazdu 4,5m i masie własnej około 350kg. Prędkość siłowników ustawimy na max. Wynik testu oceńcie sami.

Pamiętajcie tylko, że przy tak szybkim napędzie szczególnie ważne są przeglądy okresowe bramy, które utrzymają jej sprawność techniczną na odpowiednim poziomie.

Porównanie prędkości pracy siłowników standardowych i siłowników Nice HI-SPEED zostało przedstawione na przykładzie HYKE i HYKE HI-SPEED.

Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

Co musisz wiedzieć przed zakupem automatyki NICE

Co musisz wiedzieć przed zakupem automatyki do barm Nice 2:29
Ocena:

Jeśli  jesteś zainteresowany zakupem automatyki do bram firmy Nice. Zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Musisz wiedzieć, że nie każdy sprzedający będzie w stanie zaoferować Ci w pełni oryginalny i podlegający gwarancji sprzęt. Na co zwrócić uwagę kupując siłowniki Nice? Gdzie najlepiej kupić siłowniki Nice? Tanie siłowniki Nice ale z gwarancją pozakupową! Mało znane sklepy internetowe czy też … Czytaj więcej »

Programowanie siłownika Robus przy użyciu programatora O-View

Programowanie siłownika Robus przy użyciu programatora O-View 4:15
Ocena:

Ten odcinek poradnika technicznego poświęcony będzie konfiguracji wejść i wyjść centrali siłownika NICE Robus przy użyciu programatora O-VIEW. Tomasz Tarnówka-nasz ekspert w dziedzinie automatyki bram omówi te wyjścia, które są konfigurowalne – czyli FLASH i S.C.A.. Ich funkcjonowanie możemy dowolnie konfigurować poprzez użycie programatora O-VIEW. Zostaną omówione również wejścia. P.P. ; OPEN oraz CLOSE. Dowiesz się również jak za pomocą programatora O-View podłączyć fotokomórki klasyczne do centrali.

HYKE i HYKE Hi-Speed – porównanie siłowników

Czy siłownik Nice HYKE Hi-Speed jest szybszy od standardowego HYKE-a? 2:42
Ocena:

Zobacz realną różnicę prędkości otwierania bramy pomiędzy siłownikiem HYKE a jego szybszą wersją HYKE Hi-Speed. Dowiedz się jaki ciężar bramy i długość ramienia są w stanie obsłużyć siłowniki serii HYKE oraz co powinieneś zrobić aby zabezpieczyć się przed ewentualnym uderzeniem przez otwierającą się bramę.

Jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej?

Ocena:

Zakup napędu do bramy przesuwnej? – prosta sprawa! A jednak nie do końca. W tym artykule, opiszę, co musisz wiedzieć, aby uniknąć rozczarowania po montażu siłownika do bramy przesuwnej. Trochę teorii Brama przesuwna samonośna to specjalny profil stalowy lub aluminiowy, z wycięciem na środku na bazie którego budowana jest cała konstrukcja skrzydła. Nasuwany jest on … Czytaj więcej »

Nowa rodzina siłowników Nice HI-SPEED

Ocena:

„Inne niż wszystkie, Szybsze niż kiedykolwiek” – to hasło promujące nową rodzinę siłowników firmy Nice, noszącą przydomek HI-SPEED. W tym artykule opiszę, na co zwrócić szczególną uwagę stosując nowe, bardzo szybkie napędy. ZASTOSOWANIE Siłowników Hi-Speed W przeszłości, słowa padające z ust klienta „chcę mieć szybki napęd” niejednokrotnie wprawiały w zakłopotanie – gdzie szukać odpowiedniego urządzenia? … Czytaj więcej »

Jeden pilot do bramy i alarmu, czyli jak podłączyć automatykę bramową do centrali alarmowej ?

Podłączenie automatyki bramowej do centrali alarmowej
Ocena:

W nowym budownictwie standardem staje się nie tylko system alarmowy, ale również automatyka bram. System alarmowy i  automatyka istnieją niezależnie, ale warto włożyć odrobinę wysiłku i dokonać połączenia obu systemów. Zyskujemy  możliwość sterowania bramą prosto z manipulatora systemu alarmowego. W artykule pokażę jak należy to zrobić. Jako elementów pokazowych użyję znanej automatyki NICE (włoski producent) … Czytaj więcej »