Jestem majsterkowiczem

Wszystkie

Porady

Przewodnik po podzespołach elektronicznych [Zestaw Młodego Montersa]

Ocena:

Trochę o podzespołach Poznaj  działanie poszczególnych elementów elektronicznych, które zostały zastosowane w naszym KiT-cie. Artykuł jest uzupełnieniem  FILMU, w którym pokazujemy cały proces montażu/lutowania zestawu do samodzielnego montażu z logiem Montersi. Rezystor Zwany również opornikiem. To podstawowy i chyba najczęściej spotykany element elektroniczny, który widzimy w naszych urządzeniach (po ich otwarciu). Cechą rezystorów jest ich … Czytaj więcej »

Czy do montażu alarmu potrzebne są specjalne uprawnienia?

Ocena:

Uwaga! Treść artykułu nie ma charakteru porady prawnej. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu z kancelarią prawną oraz do przestudiowania oficjalnie dostępnych dokumentacji. Dużo zależy od tego, czy system alarmowy jest montowany w prywatnym domu jednorodzinnym, czy na przykład w obiekcie należącym do Narodowego Banku Polskiego. Dla pełnego zrozumienia zasad w branży instalatorskiej … Czytaj więcej »

Którą centralę FIBARO wybrać? Home Center 3, Home Center 3 Lite, czy Yubii Home?

Ocena:

W dzisiejszych czasach automatyzacja i sterowanie inteligentnymi urządzeniami stały się powszechne w naszych domach. Każdy nowy użytkownik systemu SmartHome stoi przed wyborem centrali sterującej, która odpowiedzialna będzie za sterowanie wszystkimi urządzeniami smart. W przypadku marki FIBARO do dyspozycji są trzy centrale, a każda charakteryzuje się innymi funkcjami oraz parametrami. W tym artykule te urządzenia zostaną … Czytaj więcej »

Jak stworzyć własny program do RGBW Controller 2?

Ocena:

W urządzeniu RGBW Controller 2 do dyspozycji jest pięć predefiniowanych programów, których można używać do sygnalizacji różnych zdarzeń w systemie lub po prostu do zapewnienia klimatycznego oświetlenia. W tym poradniku pokażę, jak w prosty sposób stworzyć własny program i tym samym zwiększyć funkcjonalność tego urządzenia. Co to jest program RGBW? Program RGBW to wcześniej zaprogramowana … Czytaj więcej »

Jak dodać kamerę BCS Line/Dahua do Fibaro Home Center?

Ocena:

Podgląd obrazu z kamer IP z poziomu centrali Home Center czy też aplikacji mobilnej Yubii dotychczas realizowany był tylko poprzez zdjęcia JPG lub strumień MJPEG. Obecnie możliwe jest również wyświetlanie obrazu dzięki kompresji H.264/H.265. Ten artykuł zaprezentuje, jak skonfigurować kamerę IP marki BCS Line lub Dahua, aby możliwe było wyświetlanie płynnego podglądu w aplikacji mobilnej … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady
Wszystkie

Filmy

Jak dodać roletę Elero do centrali FIBARO

Jak dodać roletę Elero do centrali Fibaro 3:47
Ocena:

Jak dodać roletę  marki Elero do centrali FIBARO? Centrala Yubii oraz Home Center 3 posiada wbudowane radio obsługujące drogę radiową  Elero na częstotliwości 868 MHz. Możliwe jest więc dodanie do centrali silników z wbudowanym  radioodbiornikiem. Silnik Elero do centrali  FIBARO możemy dodać na dwa sposoby: Za pomocą interfejsu webowego czyli komputera, Za pomocą aplikacji Yubii czyli za … Czytaj więcej »

ETH10-2WIRE-SET. Połącz i zasil urządzenia IP przewodem dwużyłowym

3:20
Ocena:

Do czego służy zestaw ETH10-2WIRE-SET? Zestaw ETH10 -2WIRE-SET umożliwia uruchomienie np.: kamery IP PoE bądź domofonu IP na dowolnej 1 parze przewodu. Zestaw składa się z dwóch urządzeń z nadajnika i z odbiornika. Nadajnik podłączamy do switcha PoE i on się zasila. Następnie dwie żyły przewodu podłączamy do odbiornika, zachowując polaryzację, i na wyjściu możemy … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ