Jestem majsterkowiczem
Porady
Jak stworzyć własny program do RGBW Controller 2?
W urządzeniu RGBW Controller 2 do dyspozycji jest pięć predefiniowanych programów, których można używać do sygnalizacji różnych zdarzeń w systemie lub po prostu do zapewnienia klimatycznego oświetlenia. W tym poradniku pokażę, jak w prosty sposób stworzyć własny program i tym samym zwiększyć funkcjonalność tego urządzenia. Co to jest program RGBW? Program RGBW to wcześniej zaprogramowana … Czytaj więcej »
Jak dodać kamerę BCS Line/Dahua do Fibaro Home Center?
Podgląd obrazu z kamer IP z poziomu centrali Home Center czy też aplikacji mobilnej Yubii dotychczas realizowany był tylko poprzez zdjęcia JPG lub strumień MJPEG. Obecnie możliwe jest również wyświetlanie obrazu dzięki kompresji H.264/H.265. Ten artykuł zaprezentuje, jak skonfigurować kamerę IP marki BCS Line lub Dahua, aby możliwe było wyświetlanie płynnego podglądu w aplikacji mobilnej … Czytaj więcej »
Timery stref w centrali Integra
W centrali Integra możliwe jest samodzielne ustawienie godziny włączenia i wyłączenia czuwania. Taka funkcjonalność dostępna jest dla użytkownika systemu, a więc nie trzeba dysponować do tego hasłem instalatora. Timery Stref – do czego służą? Już sama nazwa pozwala się domyślić odpowiedzi na to pytanie – system może samodzielnie uruchomić dozór w strefie o konkretnej godzinie, … Czytaj więcej »
Asystent Google i Fibaro – praktyczne porady
Samo wykonanie integracji systemu Fibaro z asystentem głosowym Google jest proste. Jeśli chcesz zobaczyć krok po kroku jak to wykonać, to zapraszam do zapoznania się z artykułem INTEGRACJA FIBARO Z ASYSTENTEM GŁOSOWYM GOOGLE. W tej części pokażę jak dostosować urządzenia Fibaro, aby były prawidłowo rozpoznane w systemie Google Home, a sterowanie głosowe było praktyczne i … Czytaj więcej »
„Był sabotaż, wezwij serwis” – komunikat, z którym spotka się każdy instalator central Satel
Komunikat „Był sabotaż, wezwij serwis” to sytuacja, z którą prawdopodobnie każdy instalator produktów Satel spotkał się przynajmniej raz w życiu. W tym artykule przyjrzymy się temu, dlaczego taki komunikat powstaje, jak prawidłowo należy zareagować i jak usunąć ten komunikat. Dlaczego taki komunikat się wyświetla i czy sam zgaśnie? Dany komunikat się wyświetla, ponieważ… „był sabotaż”. … Czytaj więcej »
Filmy
Jak przydzielić dostęp zdalny do centrali FIBARO Yubii Home drugiemu użytkownikowi?
Przydziel dostęp zdalny drugiemu użytkownikowi. Jeśli posiadasz już dostęp do centrali Yubii Home, ale chciałbyś przydzielić go również kolejnemu użytkownikowi to obejrzyj ten film. Tomasz Tarnówka – nasz specjalista, omówi krok po kroku jak utworzyć kolejne konto do obsługi zdalnej centrali FIBARO Yubii Home. Jeśli chcesz obejrzeć resztę filmów w tematyce FIBARO przejrzyj kategorię: Automatyka … Czytaj więcej »
Yubii Home – Jak uzyskać dostęp zdalny do centrali FIBARO?
W tym odcinku poznasz jak dostać się do swojej centrali FIBARO Yubii bądź też FIBARO Home Center, poprzez dostęp zdalny czyli poprzez FIBARO ID. Do FIBARO Yubii, czy też do FIBARO Home Center (do central marki FIBARO) możesz zalogować się w dwojaki sposób: Dostęp lokalny Pierwszy, to dostęp lokalny i o nich mówiłem w poprzednich … Czytaj więcej »
Rejestracja czasu pracy przez zamek szyfrowy i inne możliwości ZS44-X przy użyciu aplikacji Tuya
W tym materiale nasz specjalista Michał pokaże, jak bardzo aplikacja Tuya rozszerza funkcjonalność szyfratora.
FIBARO i Asystent Google – Sterowanie głosowe inteligentnym domem
Jak wykonać integrację systemu FIBARO z asystentem głosowym Google i sterować urządzeniami w twoim domu? Jak tworzyć intuicyjne komunikaty głosowe?
Plecak narzędziowy z wyposażeniem dla elektryka Wiha 45528
Potrzebujesz najwyższej jakości narzędzi w najwyższej jakości plecaku? Sprawdź jakie rozwiązania wprowadziła marka Wiha w swoim nowym plecaku dla elektryków. Wiha 45528
FAQ
Czy można wykupić dostęp PREMIUM na Wsparciu Montersi?
Konsument nie ma możliwości wykupienia dostępu do porad PREMIUM z dwóch powodów:
- Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, gdyż tak złożone zagadnienia wymagają dużej wiedzy i doświadczenia i nie powinny się nimi zajmować osoby nie posiadające odpowiednich uprawnień.
- Po drugie polityka naszej firmy jest ukierunkowana na wspieranie fachowców, a w szczególności tych którzy z nami współpracują.
Treści PREMIUM są mocno zaawansowane technicznie i mają na celu pomagać instalatorom w ich codziennej pracy. Warunkami pozyskania konta PREMIUM jest posiadanie zarejestrowanej firmy, która w statusie posiada usługi montażowe oraz wartość zrealizowanych zakupów w sklepie Montersi.pl na kwotę min 3000zł. netto.
Jak działa system ACCO-NET?
ACCO-NET to rozwinięcie dotychczasowego systemu ACCO. W skład kontroli dostępu ACCO-NET wchodzą m.in.:
- serwer ACCO (linuks Debian)
- centrale ACCO-NT
- znane kontrolery przejścia ACCO-KPxx
System ACCO-NET obsługuje do 65 000 użytkowników. Każda centrala ACCO-NT może obsługiwać do 255 kontrolerów przejść. Centrale komunikują się z serwerem za pomocą sieci ethernet. Dzięki temu system ACCO-NET to rozproszony system, który może zarządzać wieloma oddziałami firm nawet na całym świecie. Nie ma ograniczenia co do ilości central ACCO-NT. Jedynym ograniczeniem w rozbudowanie systemu to obsługa do 65000 użytkowników.
Jaka jest różnica pomiędzy modułami ETHM-1 a ETHM-2?
Moduł ETHM-1 obecnie figuruje pod nazwą ETHM-1 Plus (posiada rozszerzone możliwości). Różnica pomiędzy modułem serii „1” (ETHM-1, ETHM-1 Plus) a modułem serii „2” (ETHM-2) przedstawia się następująco:
ETHM-1, ETHM-1 Plus:
- ścisła współpraca z centralami VERSA/INTEGRA
- obsługa aplikacji mobilnych na smartfon/tablet
- powiadomienie e-mail (VERSA oraz INTEGRA Plus)
- zdalne programowanie centrali
- zdalne zarządzanie systemem alarmowym
ETHM-2:
- moduł uniwersalny z wejściami i wyjściami
- brak ścisłej współpracy z konkretnym rodzajem centrali
- powiadomienie e-mail (po naruszeniu wejść)
- sterowanie wyjściami modułu (nie centrali) przez np. www
- brak możliwości zdalnego zarządzania i konfigurowania centrali alarmowej
- brak obsługi aplikacji mobilnych
Z powyższego wynika, że w przypadku użytkowników, którzy chcą podłączyć system alarmowy VERSA / INTEGRA do sieci ethernet, najciekawszym i zdecydowanie najczęściej kupowanym jest moduł ETHM-1 Plus.
Jaka jest różnica pomiędzy modułami ETHM-1 a ETHM-1 Plus?
Moduł ETHM-1 nie jest już produkowany. ETHM-1 Plus działa identycznie jak ETHM-1, ale dodatkowo umożliwia on:
- realizację powiadomienia E-MAIL (centrale VERSA oraz INTEGRA Plus)
- współpracę z aplikacją mobilną VERSA Control
ETHM-1 Plus jest lepszym rozwiązaniem.
Czy centrala VERSA 10 działa z aplikacją VERSA Control?
VERSA Control to aplikacja na urządzenia przenośne (smartfony, tablety), która współpracuje ze wszystkimi centralami VERSA (5/10/15/Plus/IP). Centrale alarmowe VERSA Plus oraz VERSA IP posiadają wbudowany moduł ethernetowy, dlatego też mogą od razu współpracować z aplikacją VERSA Control.
W przypadku central VERSA 5, 10, 15, aby móc korzystać z aplikacji VERSA Control, należy zakupić moduł ethernetowy ETHM-1 Plus.
Czy moduł GSM mogę wykorzystać jako centralę alarmową?
Niektóre moduły GSM mogą pełnić funkcję centrali alarmowej. Przykładem będzie np. moduł MICRA firmy SATEL. Jest to moduł GSM (a nie jak się powszechnie mówi – centrala). MICRA to mały system do bardzo małych obiektów. Należy brać to pod uwagę.
Większość modułów GSM nie ma funkcji centrali alarmowej, natomiast czasami posiadają one funkcje blokady wejść. Ten mechanizm jest czasami stosowany jako imitacja działania centrali alarmowej. Nie polecamy takiego rozwiązania, ponieważ zawiera ono w sobie szereg wad, które nie są możliwe do usunięcia w takich prowizorycznych instalacjach.
Współczesne centrale alarmowe posiadają m.in.:
- wbudowaną pamięć zdarzeń (bardzo przydatna funkcja)
- konfigurację linii wejściowych parametrycznych
- możliwość ustalania czasów na wejście/wyjście itp.
To tylko przykładowe dane, jakie można spotkać w centralach alarmowych.