Filmy

Czy siłownik Nice HYKE Hi-Speed jest szybszy od standardowego HYKE-a?
0:00
0:00 / 0:00
Znajdź nas na facebooku

Kontakt

HYKE i HYKE Hi-Speed – porównanie siłowników

Zobacz realną różnicę prędkości otwierania bramy pomiędzy siłownikiem HYKE a jego szybszą wersją HYKE Hi-Speed. Dowiedz się jaki ciężar bramy i długość ramienia są w stanie obsłużyć siłowniki serii HYKE oraz co powinieneś zrobić aby zabezpieczyć się przed ewentualnym uderzeniem przez otwierającą się bramę.

W nowym odcinku specjalista od automatyki bram – Tomasz Tarnówka, zaprezentuje działanie siłowników NICE z serii HYKE. Zobaczcie różnicę w prędkości pomiędzy wersją standardową siłownika HYKE a jego szybszą wersją HYKE HI-Speed.

Siłownik Hyke – do szydła o długości 3,5 m

Jeśli posiadasz szerokie słupki – min. 45 cm, rozważ zamontowanie siłownika HYKE, może on obsłużyć skrzydło długości 3,5 m o maksymalnym ciężarze do 200 kg. W przypadku braku zasilania, łatwa w obsłudze obrotowa klapka, pozwala na proste wysprzęglanie. Regulowane ograniczniki krańcowe oraz ramię o regulowanej długości pozwalają dostosować napęd do każdych warunków montażowych.

Elektronika HKA1, która znajdziemy wewnątrz siłownika należy do najbardziej zaawansowanych. Znajdzie się tam również miejsce na opcjonalny akumulator, który będzie podtrzymywał pracę automatyki w przypadku braku napięcia sieciowego.

Różnica między Hyke i Hyke Hi-Speed

Na filmie zobaczycie płynną pracę obu siłowników HYKE i HYKE Hi-speed i zobaczycie różnicę w prędkości obu modeli.

Różnica w wyglądzie zewnętrznym polega jedynie na zmianie koloru klapki, która w modelu Hi-Speed jest w kolorze głębokiej czerwieni, elektronika jest dokładnie taka sama. Zmiany producent wprowadził w mechanice – wewnątrz silnika i przekładni.

Przy montażu siłowników serii Hi-Speed należy zwrócić szczególna uwagę na bezpieczeństwo, gdyż podczas szybszego ruchu bramy wzrasta ryzyko uderzenia w ewentualną przeszkodę. Prawidłowo zainstalowane linie fotokomórek pozwolą ograniczyć to ryzyko!

Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

Nowa rodzina siłowników Nice HI-SPEED

Ocena:

„Inne niż wszystkie, Szybsze niż kiedykolwiek” – to hasło promujące nową rodzinę siłowników firmy Nice, noszącą przydomek HI-SPEED. W tym artykule opiszę, na co zwrócić szczególną uwagę stosując nowe, bardzo szybkie napędy. ZASTOSOWANIE Siłowników Hi-Speed W przeszłości, słowa padające z ust klienta „chcę mieć szybki napęd” niejednokrotnie wprawiały w zakłopotanie – gdzie szukać odpowiedniego urządzenia? … Czytaj więcej »

Centrala Nice z technologią BLUEBUS – Charakterystyka

NICE technologia BLUEBUS
Ocena:

Pośród różnych grup produktowych firmy Nice, z powodzeniem możemy rozróżnić dwa rodzaje architektury central sterujących napędami. Na pierwszym rodzaju central, opiera się w sumie cała gama modeli zaprojektowanych do 2003 roku, na drugim nowsze konstrukcje napędów. Co się wydarzyło w 2003 roku? Firma Nice jako pierwsza, do central wprowadziła innowacyjną technologię 2-żyłowego połączenia urządzeń peryferyjnych, … Czytaj więcej »

Instalacja modułu awaryjnego zasilania Nice PS124

Instalacja modułu awaryjnego zasilania Nice PS124 w montersi.pl 2:45
Ocena:

Zasilanie awaryjne automatyki bramowej Co się stanie z napędem kiedy braknie napięcia sieciowego?  Mówiąc krótko – przestanie działać, a ty będziesz musiał otwierać bramę ręcznie. Ale czy jest jakiś sposób aby tego uniknąć? Oczywiście, że tak. Rozwiązanie problemu, w oparciu o moduł PS124, przedstawia nasz specjalista od automatyki bram – Tomasz Tarnówka. Moduł zasilania awaryjnego PS124 współpracuje z … Czytaj więcej »