Jestem instalatorem

Wszystkie

Porady

Jak uniknąć błędów? Co robić lepiej i szybciej? Skorzystaj z naszych porad pisanych przez ekspertów. Tylko dla profesjonalistów!

Oznaczanie i blokada nagrań w rejestratorach BCS Line

Ocena:

Często zdarza się, że nagrania z kamer monitoringu stanowią materiał dowodowy lub są po prostu pomocne w rozwiązaniu jakieś sprawy. Najczęściej w takiej sytuacji wykonuje się archiwizację, czyli zgrywa je na zewnętrzny nośnik danych czy też bezpośrednio na dysk komputera. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość, szczególnie gdy nagrane zdarzenie niebawem zostanie nadpisane, a użytkownik … Czytaj więcej »

WIEGAND 26 w urządzeniach SATEL. Jak to skonfigurować?

Ocena:

Moduł Satel INT-R obsługuje czytniki kart serii CZ-EMM, ale potrafi również komunikować się z czytnikami firm trzecich. Wszystko to za sprawą prostego i popularnego protokołu Wiegand. Przykładowo można wykonać instalację opartą o centralę Satel Integra, przy której będą pracować czytniki firmy Roger (i nie tylko). Ten artykuł wytłumaczy, jak skonfigurować wykorzystane w takiej instalacji urządzenia … Czytaj więcej »

Uniwersalny nadajnik ABAX 2 do czujek zewnętrznych – ATX-220

Ocena:

Czujka AXD-200 jaka jest, każdy widzi. Jednak od kwietnia 2022 roku urządzenie to zostało doposażone w dwa kolejne tryby pracy: ATX-220 oraz ATX-230. Dotychczasowe tryby pracy (np. czujka magnetyczna, czujka wstrząsowa, czujka temperatury, zalania itd.) pozostały bez zmian. Różnica polega na tym, że zamiast 7 wariantów pracy jest ich 9 (w razie potrzeby czujkę można … Czytaj więcej »

Jak stworzyć własny program do RGBW Controller 2?

Ocena:

W urządzeniu RGBW Controller 2 do dyspozycji jest pięć predefiniowanych programów, których można używać do sygnalizacji różnych zdarzeń w systemie lub po prostu do zapewnienia klimatycznego oświetlenia. W tym poradniku pokażę, jak w prosty sposób stworzyć własny program i tym samym zwiększyć funkcjonalność tego urządzenia. Co to jest program RGBW? Program RGBW to wcześniej zaprogramowana … Czytaj więcej »

#2 Pilot ABAX2 – Jak sygnalizować stan systemu

Ocena:

Druga część artykułu to kontynuacja tematyki związanej z obsługą systemu alarmowego za pomocą pilotów ABAX 2. Tym razem głównym tematem będą możliwości wizualizacji stanu systemu alarmowego za pomocą diod LED znajdujących się na pilocie ABAX 2. Jeśli interesują Was podstawowe funkcje pilota ABAX 2 oraz sterowanie czuwaniem, informacje na ten temat znajdują się w pierwszej … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady

Współpraca

współpraca

Pasjonuje Cię Twoja praca? Chcesz zyskać jeszcze więcej i dołączyć do grona najlepszych instalatorów? Zapraszamy do współpracy już dziś!

Dlaczego warto nam zaufać?

Sprawdź
Wszystkie

Filmy

Pokazujemy na video najważniejsze zagadnienia w systemach zabezpieczeń i automatyce bram. Po prostu włącz i patrz!

Jak przydzielić dostęp zdalny do centrali FIBARO Yubii Home drugiemu użytkownikowi?

Fibaro Yubii Home- jak przydzielić dostęp zdalny drugiemu użytkownikowi? 4:15
Ocena:

Przydziel dostęp zdalny drugiemu użytkownikowi. Jeśli posiadasz już dostęp do centrali Yubii Home,  ale chciałbyś przydzielić go również kolejnemu użytkownikowi to obejrzyj ten film. Tomasz Tarnówka – nasz specjalista, omówi krok po kroku jak utworzyć kolejne konto do obsługi zdalnej centrali FIBARO Yubii Home. Jeśli  chcesz obejrzeć resztę filmów w tematyce FIBARO przejrzyj kategorię: Automatyka … Czytaj więcej »

ETH 2WIRE SET – Połącz i zasil urządzenia IP po PoE przewodem dwużyłowym z prędkością do 100 Mb/s

2:55
Ocena:

Zestaw ETH-2WIRE-SET Umożliwia on uruchomienie videodomofonu IP na starej instalacji, gdzie wcześniej był na przykład videodomofon  analogowy, bądź też uruchomienie kamery IP Poe na przewodzie, który ma  uszkodzone poszczególne żyły. Zestaw dwóch aktywnych konwerterów Zestaw ETH-2WIRE-SET  przeznaczony do transmisji danych oraz zasilania PoE. Urządzenie wykorzystuje jedną parę skrętki UTP. Sprawdzi się doskonale w miejscach , gdzie wymiana … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ