Jestem instalatorem

Wszystkie

Porady

Jak uniknąć błędów? Co robić lepiej i szybciej? Skorzystaj z naszych porad pisanych przez ekspertów. Tylko dla profesjonalistów!

Jak działa funkcja rozbrajania w urządzeniach BCS Line?

Jak działa funkcja rozbrajania w urządzeniach BCS Line?
Ocena:

Terminy „uzbrajanie” oraz „rozbrajanie” najczęściej kojarzone są z systemem sygnalizacji włamania i napadu. To właśnie w tym przypadku użytkownik poprzez wpisanie hasła na manipulatorze uzbraja system, czyli włącza czuwanie. Jednak w ostatnim czasie opcja uzbrojenia / rozbrojenia pojawiła się również w systemach monitoringu wizyjnego, a dokładniej – w urządzeniach marki BCS Line. W tym artykule … Czytaj więcej »

Blokada dostępu serwisu (nie „kołki” RESET) – konkretne zasady funkcjonowania w centralach Integra

Ocena:

W Internecie często pojawiają się wpisy na temat blokady dostępu serwisu dla central Integra. Zdarza się, że w publikowanych tekstach pojawiają się niejasności, dlatego celem tego artykułu jest klarowne omówienie całego zagadnienia. Nie chodzi o kołki RESET Ten artykuł nie porusza tematu kołków RESET, dostępnych w każdej centrali Integra. To zupełnie inna kwestia, która została … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować wyjątki w terminarzu BCS Line?

Ocena:

Rejestratory marki BCS Line umożliwiają zdefiniowanie stałego harmonogramu nagrywania zgodnie z potrzebami użytkownika. W ciągu roku zdarzają się jednak dni, gdy nagrywanie powinno przebiegać w inny sposób niż standardowo. Mogą to być dni świąteczne lub po prostu inne ważne daty, które – zwłaszcza w przypadku firm – muszą zostać uwzględnione w harmonogramie nagrywania. W tym … Czytaj więcej »

Jak podłączyć czujkę PDM-I12 firmy Vanderbilt?

Jak podłączyć czujkę PDM-I12 firmy Vanderbilt?
Ocena:

Popularne niegdyś czujki Siemens IR120C zostały zastąpione nową linią produktów, wytwarzanych przez amerykańską firmę Vanderbilt Industries. Jednym z powszechniej stosowanych w naszych systemach SSWiN urządzeń jest czujka o symbolu PDM-I12. Typowa dla niej konstrukcja – obejmująca obudowę, piroelement, części elektroniczne i styk antysabotażowy – nie zawiera zacisków oznaczonych jako NC oraz TMP. Mimo to czujka … Czytaj więcej »

Jak włączyć powiadomienia push w urządzeniach Hikvision?

Jak włączyć powiadomienia Push w urządzeniach Hikvision?
Ocena:

Powiadomienia push to najwygodniejszy sposób otrzymywania informacji o zdarzeniach z rejestratora lub kamery IP. Takie powiadomienie może dotyczyć wykrycia człowieka lub dowolnego inne zdarzenia, które zostało zarejestrowane w systemie monitoringu. W urządzeniach Hikvision owa funkcjonalność jest dostępna, ale jej włączenie wymaga wykonania kilku czynności – zostaną one omówione w niniejszym artykule. Jaka aplikacja do obsługi … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady

Współpraca

współpraca

Pasjonuje Cię Twoja praca? Chcesz zyskać jeszcze więcej i dołączyć do grona najlepszych instalatorów? Zapraszamy do współpracy już dziś!

Dlaczego warto nam zaufać?

Sprawdź
Wszystkie

Filmy

Pokazujemy na video najważniejsze zagadnienia w systemach zabezpieczeń i automatyce bram. Po prostu włącz i patrz!

Jak ugryźć centralę FIBARO Yubii Home? Konfiguracja urządzenia

07:11
Ocena:

Fibaro Yubii Home jest nowoczesną centralą inteligentnego budynku. Została stworzona w celu poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowania małego domu lub mieszkania. Nazwa Yubii kryje za sobą coś więcej… mianowicie mówi nam o szeregu urządzeń, które obsługuje. Jakie to urządzenia? Wszystkie produkty pracujące na sieci Z-Wave, Nice FLOR, OPERA, BiDi – czyli systemy radiowe jedno i … Czytaj więcej »

Zdalna regulacja czułości w czujkach OPAL

Film ciekawostki techniczne: Zdalna regulacja czułości w czujkach OPAL 03:48
Ocena:

Poznaj przydatny sposób na konfigurację ustawień czujki. Obejrzyj film o zdalnej regulacji czułości w czujkach OPAL za pomocą pilota OPT-1.   W filmie wykorzystano produkty: OPAL Pro – Dualna czujka ruchu, dedykowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii Pro, cechuje się wysoką, prawie 100% skutecznością wykrywania intruza. Tak wysoka niezawodność jest efektem połączenia … Czytaj więcej »

Montaż czujnika parkingowego OVS-01GT marki Optex

04:40
Ocena:

Montaż i konfiguracja czujnika parkingowego Obejrzyj film o OVS-01GT – czujniku parkingowym marki Optex do wykrywania pojazdów. Czujnik przeznaczony jest do integracji z systemami otwierania bram, szlabanów czy drzwi przemysłowych. Może on w wielu przypadkach zastąpić pętle indukcyjne czy systemy oparte o wideoweryfikacje. Montaż na słupku przyczyni się do obniżenia kosztów instalacji. W czujniku zastosowano … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ