Jestem instalatorem

Wszystkie

Porady

Jak uniknąć błędów? Co robić lepiej i szybciej? Skorzystaj z naszych porad pisanych przez ekspertów. Tylko dla profesjonalistów!

Po co wejścia oraz wyjścia alarmowe w rejestratorze?

Ocena:

Niektóre modele rejestratorów posiadają wejścia oraz wyjścia alarmowe, które można wykorzystać do integracji monitoringu z innymi systemami, na przykład z systemem alarmowym czy nawet z czujkami podłączonymi bezpośrednio do rejestratora. Taka metoda integracji pozwala zwiększyć funkcjonalność całego systemu oraz jego niezawodność. W tym artykule zostaną przedstawione różne integracje z wykorzystaniem właśnie wejść/wyjść alarmowych rejestratora, a także … Czytaj więcej »

Przewodnik po podzespołach elektronicznych [Zestaw Młodego Montersa]

Ocena:

Artykuł inny niż wszystkie z naszej strony, ponieważ poznajemy w nim działanie poszczególnych elementów elektronicznych, które stosowane są w naszych urządzeniach. Jest też uzupełnieniem filmu, w którym pokazujemy proces montażu/lutowania zestawu do samodzielnego montażu z logiem Montersi. Rezystor Zwany również opornikiem. To podstawowy i chyba najczęściej spotykany element elektroniczny, który widzimy w naszych urządzeniach (po … Czytaj więcej »

Jak obliczyć wymaganą pojemność akumulatora do alarmu?

Ocena:

Artykuł omawia, jak dobrać akumulator do systemu alarmowego, uwzględniając wytyczne z norm PN-EN 50131-1 (wymagania systemowe) oraz PN-EN 50131-6 (zasilanie). Wymagania systemowe Norma PN-EN 50131-1 dzieli systemy alarmowe na 4 stopnie (z ang. grade) – od 1 do 4. W sytuacji braku zasilania podstawowego (zwykle z transformatora), system powinien działać na zasilaniu rezerwowym (zazwyczaj zapewnianym … Czytaj więcej »

Czy do montażu alarmu potrzebne są specjalne uprawnienia?

Ocena:

Uwaga! Treść artykułu nie ma charakteru porady prawnej. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu z kancelarią prawną oraz do przestudiowania oficjalnie dostępnych dokumentacji. Dużo zależy od tego, czy system alarmowy jest montowany w prywatnym domu jednorodzinnym, czy na przykład w obiekcie należącym do Narodowego Banku Polskiego. Dla pełnego zrozumienia zasad w branży instalatorskiej … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady

Współpraca

współpraca

Pasjonuje Cię Twoja praca? Chcesz zyskać jeszcze więcej i dołączyć do grona najlepszych instalatorów? Zapraszamy do współpracy już dziś!

Dlaczego warto nam zaufać?

Sprawdź
Wszystkie

Filmy

Pokazujemy na video najważniejsze zagadnienia w systemach zabezpieczeń i automatyce bram. Po prostu włącz i patrz!

Jak stworzyć system bezprzewodowy z centralą Perfecta 64M? 3 sposoby

Jak stworzyć system bezprzewodowy z centralą Perfecta 64M? 3 sposoby 6:41
Ocena:

Trzy drogi do celu – systemu bezprzewodowego W filmie omawiamy trzy sposoby na stworzenie systemu bezprzewodowego z użyciem centrali Perfecta 64 M i dodatkowych urządzeń: Perfecta 64M z modułem INT-RX-S: Ten wariant umożliwia obsługę jedynie pilotów. Moduł ten nie obsługuje czujek ruchu, manipulatorów ani sygnalizatorów bezprzewodowych. Jest to opcja odpowiednia dla klientów, którzy w ramach … Czytaj więcej »

Jak dodać roletę Elero do centrali FIBARO

Jak dodać roletę Elero do centrali Fibaro 3:47
Ocena:

Jak dodać roletę  marki Elero do centrali FIBARO? Centrala Yubii oraz Home Center 3 posiada wbudowane radio obsługujące drogę radiową  Elero na częstotliwości 868 MHz. Możliwe jest więc dodanie do centrali silników z wbudowanym  radioodbiornikiem. Silnik Elero do centrali  FIBARO możemy dodać na dwa sposoby: Za pomocą interfejsu webowego czyli komputera, Za pomocą aplikacji Yubii czyli za … Czytaj więcej »

Jak śledzić stan konta na karcie SIM w centrali SATEL Perfecta?

3:44
Ocena:

W sytuacji, kiedy centrala wygenerowała alarm, realizuje powiadomienie przez połączenie CLIP i/lub SMS. Jeśli nie zadbamy o to, aby na karcie SIM zawsze były dostępne środki potrzebne do wysłania takiego powiadomienia – system nie zadziała prawidłowo. Dobrym sposobem na uniknięcie niezauważenia braku środków jest śledzenie stanu konta na karcie. Aby to zrobić, należy posłużyć się … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ