Jestem instalatorem

Wszystkie

Porady

Jak uniknąć błędów? Co robić lepiej i szybciej? Skorzystaj z naszych porad pisanych przez ekspertów. Tylko dla profesjonalistów!

Wejścia IP, czyli jak utworzyć w Windows skrypt do sterowania wyjściami centrali Integra?

Ocena:

Inspiracją do napisania niniejszego artykułu był rzeczywisty przypadek, gdy potrzebowaliśmy szybkiego i łatwego sposobu, aby otwierać firmowy szlaban z dowolnego…  komputera. Tak powstał pomysł na aplikację, która znajdzie się na pulpicie Windows u każdego pracownika. Jeżeli zaistnieje potrzeba otwarcia szlabanu (na przykład gdyby kamera nie była w stanie odczytać tablic rejestracyjnych), wystarczy kliknąć i aktywować … Czytaj więcej »

Nowa metoda dodawania użytkowników dla zdalnego dostępu do stacji bramowych BCS IP

Ocena:

Najnowsze aktualizacje oprogramowania dla wideodomofonów IP marki BCS przynoszą szereg zmian, mających na celu ułatwienie konfiguracji i zwiększenie bezpieczeństwa. Jedną z kluczowych innowacji jest nowy, intuicyjny interfejs użytkownika, umożliwiający szybkie dodawanie, edycję i usuwanie użytkowników z systemu. To sprawia, że zarządzanie systemem staje się prostsze, szybsze i, co najważniejsze, bezpieczniejsze. W tym artykule przedstawię, jak … Czytaj więcej »

Jak sterować lamelami w żaluzjach? Możliwości konfiguracji w centralach Integra

Jak sterować lamelami w żaluzjach? Możliwości konfiguracji w centralach Integra
Ocena:

Temat sterowania klasycznymi żaluzjami elektrycznymi został już omówiony w innym tekście, natomiast coraz częściej inwestorzy decydują się na żaluzje elektryczne z lamelami. Nie zawsze klient posiada właściwy sterownik z pilotami, czasami podłączenie takich żaluzji do systemu automatyki budynkowej jest rolą instalatora. O ile sterowanie żaluzjami z systemów typu Fibaro, Grenton, Loxone i tym podobnych nie … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować wyjścia centrali do nadajnika agencji ochrony?

Ocena:

Znaczna część systemów alarmowych podłączana jest do nadajników agencji ochrony poprzez wyjścia centrali, które instalator konfiguruje (zgodnie z wytycznymi agencji), aby następnie agencja do tych wyjść podłączyła swój moduł (GSM/radiowy itp.). Jak prawidłowo konfigurować te wyjścia? O tym w dalszej części artykułu. Warto wiedzieć Istnieją inne (bardziej efektywne) metody połączenia central alarmowych ze stacjami monitorującymi … Czytaj więcej »

Jak tworzyć makropolecenia dla centrali Perfecta 64 M w manipulatorze INT-KSG2R?

Ocena:

Centrala Perfecta 64 M oprócz klasycznych manipulatorów PRF-LCD oraz PRF-LCD-WRL obsługuje również manipulatory serii INT-TSG2 (4.3″), INT-TSH2 (7″) oraz INT-KSG2R. To właśnie dla ostatniego zostanie przedstawiona konfiguracja makropoleceń mogących sterować wyjściami – zaczynając od konfiguracji wyjścia do sterowania bramą, poprzez utworzenie makropolecenia, aż do ustawienia wyświetlania wskaźnika otwarcia bramy na wygaszaczu manipulatora. Wstępne założenia Do … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady

Współpraca

współpraca

Pasjonuje Cię Twoja praca? Chcesz zyskać jeszcze więcej i dołączyć do grona najlepszych instalatorów? Zapraszamy do współpracy już dziś!

Dlaczego warto nam zaufać?

Sprawdź
Wszystkie

Filmy

Pokazujemy na video najważniejsze zagadnienia w systemach zabezpieczeń i automatyce bram. Po prostu włącz i patrz!

Przygotuj ofertę na bramę garażową – użyj KONFIGURATORA BRAM

Przygotuj ofertę na bramę garażową - użyj KONFIGURATORA BRAM 5:03
Ocena:

W filmie zobaczysz jak przeprowadzić prawidłowe pomiary w miejscu przyszłego montażu bramy garażowej. Dowiesz się też jak przygotować ofertę dla klienta dzięki konfiguratorowi bram. Konfigurator bram NICE to narzędzie przeznaczone dla instalatorów i firm współpracujących z nami. Dzięki niemu błyskawicznie dobierzesz odpowiednią bramę garażową dla twojego klienta. Przetestuj konfigurator bram NICE Zobacz kalendarz szkoleń w … Czytaj więcej »

#2 PIXIR – Zdalny dostęp do urządzeń – Konfiguracja rejestratora IP

Konfiguracja rejestratora PIXIR-IP 4:15
Ocena:

O czym jest ten odcinek? Odcinek pokazuje krok po kroku czynności związane z udostępnianiem podglądu z rejestratora IP na urządzeniach mobilnych. Ta seria filmów  prezentuje, jak skonfigurować i wykorzystać pełen potencjał urządzeń PIXIR. Dla kogo jest Ta seria fiLmów ? Filmy adresujemy do instalatorów którzy pierwszy raz mają styczność z produktami PIXIR oraz do tych, … Czytaj więcej »

#1 PIXIR – Adresacja urządzeń i dodawanie kamer do rejestratora IP

adresacja urządzeń PIXIR 7:01
Ocena:

O czym jest ten odcinek? Odcinek pokazuje krok po kroku czynności związane z adresacją IP urządzeń marki PIXIR oraz proces dodawania kamer IP do rejestratora. Ta seria filmów  prezentuje, jak skonfigurować i wykorzystać pełen potencjał urządzeń PIXIR. Dla kogo jest Ta seria fiLmów ? Filmy adresujemy do instalatorów którzy pierwszy raz mają styczność z produktami … Czytaj więcej »

Jak przygotować się do montażu domofonu/wideodomofonu?

10:23
Ocena:

Kluczowe kroki do Bezbłędnej instalacji videodomofonu/domofonu Poradnik od Montersi Odkryj tajniki idealnej instalacji videodomofonu. Nasz ekspert od automatyki domowej z Michał Puto przedstawia kluczowe elementy, które sprawią, że Twoje rozwiązanie będzie działać jak marzenie. Planowanie to klucz, a my pokażemy Ci, jak uniknąć najczęstszych błędów na etapie projektowania. Co znajdziesz w filmie? 1. Przewody, panele … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ