Jestem instalatorem

Wszystkie

Porady

Jak uniknąć błędów? Co robić lepiej i szybciej? Skorzystaj z naszych porad pisanych przez ekspertów. Tylko dla profesjonalistów!

Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorach BCS Line

Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorze BCS Line
Ocena:

W domyślnej konfiguracji rejestratora podgląd obrazu na wyjściach wideo wyświetlany jest statycznie w wybranym przez użytkownika widoku. Obraz może być wyświetlany na pełnym ekranie lub w podziale wielokanałowym np. 4/8/16/32 itd. W przypadku dużej ilości wyświetlanych kamer lepszym rozwiązaniem jest wyświetlanie sekwencyjne, czyli automatyczne przełączanie kamer zgodnie z zaprogramowanym schematem. Jak wykorzystać wyjścia wideo w … Czytaj więcej »

Archiwizacja zdjęć na rejestratorze BCS Line

Jak skonfigurować zapisywanie zdjęć na rejestratorze BCS Line
Ocena:

Zapisywanie zdjęć z kamer zwykle realizuje się poprzez archiwizację ich na karcie pamięci bądź zewnętrznym serwerze FTP. W tej części skupimy się na gromadzeniu zdjęć bezpośrednio na rejestratorze, czyli na zamontowanym w środku dysku twardym. Takie rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, a zamontowany w rejestratorze dysk pozwala na długi czas archiwizacji. Co jest potrzebne … Czytaj więcej »

Dwa hasła do wyłączenia czuwania? Konfiguracja stref w Integrze.

Ocena:

Instalatorzy alarmów Satel z pewnym doświadczeniem na pewno zauważyli, że w strefach centrali Integra dostępna jest opcja „Zał. dwa hasła” i „Wył. dwa hasła”. Te opcje praktycznie nigdy nie są używane w zwykłych instalacjach, ale producent dał nam taką możliwość. W tym artykule dokładnie pokażę, jak należy system skonfigurować, jak zweryfikować uprawnienia użytkowników i w … Czytaj więcej »

Jak sygnalizować długo otwarte drzwi? Konfiguracja dla centrali Integra.

Ocena:

Artykuł dotyczy drzwi garażowych, ale opisywaną funkcję można bez problemu przenieść na grunt bramy wjazdowej (przesuwnej lub skrzydłowej). Zasadnicze zadanie w tym artykule to zbudowanie mechanizmu, który poinformuje użytkownika o tym, że jego brama garażowa jest zbyt długo otwarta (np. powyżej 60 minut). Założenia do projektu Aby mówić o sygnalizacji w przypadku długo otwartych drzwi… … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu Hikvision?

Ocena:

Zdalne odbieranie połączeń oraz otwieranie furtki czy też bramy to funkcje, które dostępne są w urządzeniach marki Hikvision. Zarówno systemy IP jak i 2-wire oferują taką funkcjonalność. W tym poradniku przedstawię możliwości połączenia zdalnego oraz jak skonfigurować urządzenie, aby było to możliwe. Jakie urządzenia umożliwiają dostęp zdalny? Połączenie zdalne odbywa się zawsze poprzez chmurę producenta. … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady

Współpraca

współpraca

Pasjonuje Cię Twoja praca? Chcesz zyskać jeszcze więcej i dołączyć do grona najlepszych instalatorów? Zapraszamy do współpracy już dziś!

Dlaczego warto nam zaufać?

Sprawdź
Wszystkie

Filmy

Pokazujemy na video najważniejsze zagadnienia w systemach zabezpieczeń i automatyce bram. Po prostu włącz i patrz!

Zdalna regulacja czułości w czujkach OPAL

Film ciekawostki techniczne: Zdalna regulacja czułości w czujkach OPAL 03:48
Ocena:

Poznaj przydatny sposób na konfigurację ustawień czujki. Obejrzyj film o zdalnej regulacji czułości w czujkach OPAL za pomocą pilota OPT-1.   W filmie wykorzystano produkty: OPAL Pro – Dualna czujka ruchu, dedykowana do pracy w warunkach zewnętrznych. Zaliczana do serii Pro, cechuje się wysoką, prawie 100% skutecznością wykrywania intruza. Tak wysoka niezawodność jest efektem połączenia … Czytaj więcej »

Montaż czujnika parkingowego OVS-01GT marki Optex

04:40
Ocena:

Montaż i konfiguracja czujnika parkingowego Obejrzyj film o OVS-01GT – czujniku parkingowym marki Optex do wykrywania pojazdów. Czujnik przeznaczony jest do integracji z systemami otwierania bram, szlabanów czy drzwi przemysłowych. Może on w wielu przypadkach zastąpić pętle indukcyjne czy systemy oparte o wideoweryfikacje. Montaż na słupku przyczyni się do obniżenia kosztów instalacji. W czujniku zastosowano … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ