Jestem instalatorem

Wszystkie

Porady

Jak uniknąć błędów? Co robić lepiej i szybciej? Skorzystaj z naszych porad pisanych przez ekspertów. Tylko dla profesjonalistów!

Dlaczego manipulator podłącza się pod złącze KPD?

Ocena:

Podłączając manipulator do centrali Integra czy Perfecta, zwyczajowo korzystamy ze złącza +KPD. Jest to złącze zasilające, dedykowane do zasilania właśnie manipulatorów (KPD to skrót od „Keypad”, czyli klawiatury). Czy można jednak podłączyć manipulator/klawiaturę do innego złącza? Co się stanie, kiedy złącze KPD pozostawimy niepodłączonym i dlaczego powinniśmy podchodzić do tego złącza wyjątkowo ostrożnie? Wszystkie te … Czytaj więcej »

#2 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – KONFIGURACJA

Ocena:

Ten artykuł skupia się na konfiguracji kamer BCS 3w1, dlatego jeśli jeszcze nie znacie możliwości tych urządzeń, zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią #1 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – WPROWADZENIE. Tam znajdują się wszelkie informacje o funkcjach oraz zastosowaniu kamer 3w1. Parametry oświetlacza LED Na samym początku warto przypomnieć, że kamery 3w1 posiadają oświetlacz, … Czytaj więcej »

Szybka konfiguracja modułu ETHM-1 Plus

Ocena:

W kilku krokach przedstawiono wszystkie niezbędne funkcje, jakie należy włączyć, aby móc: zdalnie korzystać z modułu przez aplikację mobilną (sterowanie pracą centrali) zdalnie konfigurować centralę (przez instalatora programem DloadX) Zaczynamy! Krok 1: Podłączenie i identyfikacja modułu ETHM-1 Plus Podłączenie do magistrali manipulatorów (nie ekspanderów!). W celu identyfikacji modułu, w DloadX klikamy na „Identyfikacja LCD”. Krok … Czytaj więcej »

#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) – wprowadzenie

#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) - wprowadzenie
Ocena:

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują kamery serii TiOC. Skrót ten w języku angielskim oznacza Three in One Camera, czyli kamera 3w1. Chodzi tutaj o trzy technologie, które zawarte są w jednym urządzeniu: Technologia Full-Color (NightColor) Umożliwia prowadzenie obserwacji całodobowo w kolorze. Kamery wyposażone są w obiektyw charakteryzujący się dużą jasnością. Wartość przysłony wynosi F1.0, … Czytaj więcej »

„Był sabotaż, wezwij serwis” – komunikat, z którym spotka się każdy instalator central Satel

"Był sabotaż, wezwij serwis" - komunikat, z którym spotka się każdy instalator central Satel
Ocena:

Komunikat „Był sabotaż, wezwij serwis” to sytuacja, z którą prawdopodobnie każdy instalator produktów Satel spotkał się przynajmniej raz w życiu (lub się spotka). W tym artykule przyjrzymy się temu, dlaczego taki komunikat powstaje, jak prawidłowo należy zareagować i jak usunąć ten komunikat. Dlaczego taki komunikat się wyświetla i czy sam zgaśnie? Dany komunikat się wyświetla, … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie porady

Współpraca

współpraca

Pasjonuje Cię Twoja praca? Chcesz zyskać jeszcze więcej i dołączyć do grona najlepszych instalatorów? Zapraszamy do współpracy już dziś!

Dlaczego warto nam zaufać?

Sprawdź
Wszystkie

Filmy

Pokazujemy na video najważniejsze zagadnienia w systemach zabezpieczeń i automatyce bram. Po prostu włącz i patrz!

Jak sprawdzić awarie w systemie alarmowym?

Jak sprawdzić awarie w systemie alarmowym? 06:04
Ocena:

Wychodzisz do pracy, a na manipulatorze miga pomarańczowa dioda. To znak, że twój system alarmowy może przestać działać, zanim wrócisz z pracy… Dowiedz się, jak zlokalizować i rozpoznać awarię w systemie. Tym razem film kierujemy przede wszystkim użytkownikom systemów alarmowych, ale instalatorzy również znajdą tutaj dla siebie inspirację.

Centrala FIBARO Yubii Home – obsługa, lokalizacja i zmiana danych logowania

Centrala FIBARO Yubi Home - obsługa, lokalizacja i zmiana danych logowania 7:51
Ocena:

Centrala FIBARO Yubii Home – obsługa, lokalizacja i zmiana danych logowania FIBARO Yubii Home jest nowoczesną centralą inteligentnego budynku. Została stworzona w celu poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowania małego domu lub mieszkania. W trzecim odcinku filmu wprowadzającego Was do systemów inteligentnego budynku FIBARO zajmiemy się zmianą hasła, ustawieniem lokalizacji, a także panelem obsługi centrali. Tym … Czytaj więcej »

ADD-200 – Jak wykorzystać czujkę zmierzchową systemu ABAX2?

08:05
Ocena:

Czujka ADD-200 to czujka zmierzchu, ale też czujka temperatury. Może być z powodzeniem montowana na zewnątrz pomieszczeń. W ramach tego artykułu zajmiemy się czujką zmierzchową, którą wykorzystamy do sterowania światła w pomieszczeniu. Na końcu przykład prostej funkcji logicznej, która wykorzysta czujkę zmierzchową do sterowania światłem. Czujka zmierzchu przekazuje tylko dwa stany: jest/nie jest ciemno (1/0). … Czytaj więcej »

zobacz wszystkie filmy
Wszystkie

FAQ