Porady

Po co wejścia oraz wyjścia alarmowe w rejestratorze?

Ocena:

Niektóre modele rejestratorów posiadają wejścia oraz wyjścia alarmowe, które można wykorzystać do integracji monitoringu z innymi systemami, na przykład z systemem alarmowym czy nawet z czujkami podłączonymi bezpośrednio do rejestratora. Taka metoda integracji pozwala zwiększyć funkcjonalność całego systemu oraz jego niezawodność. W tym artykule zostaną przedstawione różne integracje z wykorzystaniem właśnie wejść/wyjść alarmowych rejestratora, a także … Czytaj więcej »

Jakie są rodzaje oświetlaczy w monitoringu wizyjnym?

Ocena:

W systemach monitoringu wizyjnego kamery zazwyczaj są wyposażone w jeden rodzaj oświetlacza. Najczęściej spotykanym jest oświetlacz podczerwieni, nazywany również IR, jednak coraz częściej producenci wykorzystują oświetlacze LED emitujące ciepłe białe światło. Zarówno oświetlacze podczerwieni, jak i LED mają swoje wady i zalety, które zależą od zastosowania oraz potrzeb użytkownika systemu. Ten artykuł omawia, jak działają … Czytaj więcej »

#3 Konfiguracja rejestratora PIXIR Ai – detekcja ruchu oraz funkcje inteligentne

Ocena:

PIXIR Ai – konfiguracja rejestratora To już trzecia, ostatnia część serii porad dotyczących urządzeń PIXIR Ai. Tematem będą wszelkie zdarzenia obsługiwane przez urządzenia – to znaczy tradycyjna detekcja ruchu oraz zdarzenia inteligentne. Artykuł pokaże, jak w prosty sposób wykonać konfigurację tak, aby przeglądanie nagranego materiału wideo było przyjemne, a przede wszystkim – efektywne. Nie zabraknie … Czytaj więcej »

#2 Konfiguracja rejestratora PIXIR Ai – zdalny dostęp do urządzeń

Konfiguracja rejestratora PIXIR
Ocena:

 PIXIR Ai – zdalny dostęp do urządzeń Druga część porady dotyczącej nowej serii urządzeń PIXIR. Tym razem tematem będzie przygotowanie rejestratora do realizacji dostępu zdalnego zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach z systemem Windows. Dodatkowo omówiona zostanie procedura udostępniania urządzeń dla innych użytkowników. Czego potrzeba do realizacji podglądu zdalnego? Aby móc zdalnie oglądać … Czytaj więcej »

#1 Konfiguracja rejestratora PIXIR Ai – adresacja urządzeń, dodawanie kamer IP

Ocena:

Nowa seria urządzeń PIXIR to zarówno kamery, jak i rejestratory sieciowe, które razem tworzą kompletny system monitoringu wizyjnego. Cechą charakterystyczną tej serii urządzeń jest wsparcie funkcji inteligentnych oraz możliwość zdalnego zarządzania systemem z poziomu aplikacji mobilnej. Niniejsza seria poradników pokaże, jak w prosty sposób skonfigurować system oparty na urządzeniach PIXIR i wykorzystać w pełni jego … Czytaj więcej »

Oznaczanie i blokada nagrań w rejestratorach BCS Line

Ocena:

Często zdarza się, że nagrania z kamer monitoringu stanowią materiał dowodowy lub są po prostu pomocne w rozwiązaniu jakieś sprawy. Najczęściej w takiej sytuacji wykonuje się archiwizację, czyli zgrywa je na zewnętrzny nośnik danych czy też bezpośrednio na dysk komputera. Jednak nie zawsze istnieje taka możliwość, szczególnie gdy nagrane zdarzenie niebawem zostanie nadpisane, a użytkownik … Czytaj więcej »

Jak dodać kamerę BCS Line/Dahua do Fibaro Home Center?

Ocena:

Podgląd obrazu z kamer IP z poziomu centrali Home Center czy też aplikacji mobilnej Yubii dotychczas realizowany był tylko poprzez zdjęcia JPG lub strumień MJPEG. Obecnie możliwe jest również wyświetlanie obrazu dzięki kompresji H.264/H.265. Ten artykuł zaprezentuje, jak skonfigurować kamerę IP marki BCS Line lub Dahua, aby możliwe było wyświetlanie płynnego podglądu w aplikacji mobilnej … Czytaj więcej »

#2 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – KONFIGURACJA

Ocena:

Ten artykuł skupia się na konfiguracji kamer BCS 3w1, dlatego jeśli jeszcze nie znacie możliwości tych urządzeń, zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią #1 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – WPROWADZENIE. Tam znajdują się wszelkie informacje o funkcjach oraz zastosowaniu kamer 3w1. Parametry oświetlacza LED Na samym początku warto przypomnieć, że kamery 3w1 posiadają oświetlacz, … Czytaj więcej »

#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) – wprowadzenie

#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) - wprowadzenie
Ocena:

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują kamery serii TiOC. Skrót ten w języku angielskim oznacza Three in One Camera, czyli kamera 3w1. Chodzi tutaj o trzy technologie, które zawarte są w jednym urządzeniu: Technologia Full-Color (NightColor) Umożliwia prowadzenie obserwacji całodobowo w kolorze. Kamery wyposażone są w obiektyw charakteryzujący się dużą jasnością. Wartość przysłony wynosi F1.0, … Czytaj więcej »

Jak działa ANR w kamerach i rejestratorach BCS Line?

Ocena:

Tematem tego artykułu jest funkcja ANR, czyli Automatic Network Replenishment – funkcja zwiększająca niezawodność całego systemu monitoringu wizyjnego poprzez dodatkowy zapis nagrań na karcie pamięci oraz synchronizację materiału wideo między kamerą a rejestratorem. Jak działa ANR? ANR to tak naprawdę funkcja rejestratora sieciowego odpowiadająca za możliwość synchronizacji nagrań z urządzeniem, z którego dany strumień pochodzi. … Czytaj więcej »

Mikrotik mAP 2nD jako przydatne narzędzie w monitoringu IP

Ocena:

Podczas instalowania lub serwisowania urządzeń monitoringu wizyjnego IP często zachodzi potrzeba połączenia komputera z siecią, do której podłączone są wszystkie kamery. Celem jest wstępna adresacja kamery lub ustawienie odpowiedniej sceny, która ma być przez nią obserwowana. Czasem – przy rozległych instalacjach – nie ma możliwości przewodowego połączenia ze switchem. Rozwiązaniem tego problemu może być mAP … Czytaj więcej »

Jak działa funkcja rozbrajania w urządzeniach BCS Line?

Jak działa funkcja rozbrajania w urządzeniach BCS Line?
Ocena:

Terminy „uzbrajanie” oraz „rozbrajanie” najczęściej kojarzone są z systemem sygnalizacji włamania i napadu. To właśnie w tym przypadku użytkownik poprzez wpisanie hasła na manipulatorze uzbraja system, czyli włącza czuwanie. Jednak w ostatnim czasie opcja uzbrojenia / rozbrojenia pojawiła się również w systemach monitoringu wizyjnego, a dokładniej – w urządzeniach marki BCS Line. W tym artykule … Czytaj więcej »

Jak skonfigurować wyjątki w terminarzu BCS Line?

Ocena:

Rejestratory marki BCS Line umożliwiają zdefiniowanie stałego harmonogramu nagrywania zgodnie z potrzebami użytkownika. W ciągu roku zdarzają się jednak dni, gdy nagrywanie powinno przebiegać w inny sposób niż standardowo. Mogą to być dni świąteczne lub po prostu inne ważne daty, które – zwłaszcza w przypadku firm – muszą zostać uwzględnione w harmonogramie nagrywania. W tym … Czytaj więcej »

Jak włączyć powiadomienia push w urządzeniach Hikvision?

Jak włączyć powiadomienia Push w urządzeniach Hikvision?
Ocena:

Powiadomienia push to najwygodniejszy sposób otrzymywania informacji o zdarzeniach z rejestratora lub kamery IP. Takie powiadomienie może dotyczyć wykrycia człowieka lub dowolnego inne zdarzenia, które zostało zarejestrowane w systemie monitoringu. W urządzeniach Hikvision owa funkcjonalność jest dostępna, ale jej włączenie wymaga wykonania kilku czynności – zostaną one omówione w niniejszym artykule. Jaka aplikacja do obsługi … Czytaj więcej »

Kamery AI jako część systemu SSWiN

Ocena:

System alarmowy, czyli system sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), to zbiór urządzeń, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa na danym obiekcie. Podstawowymi elementami takiego systemu są czujki ruchu, coraz częściej montowane również na zewnątrz – dokładnie tam, gdzie zwykle instaluje się system monitoringu wizyjnego. Czy zatem kamery mogą zastąpić zwykłe czujki ruchu? Czy może jednak są … Czytaj więcej »

Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorach BCS Line

Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorze BCS Line
Ocena:

W domyślnej konfiguracji rejestratora podgląd obrazu na wyjściach wideo wyświetlany jest statycznie w wybranym przez użytkownika widoku. Obraz może być wyświetlany na pełnym ekranie lub w podziale wielokanałowym np. 4/8/16/32 itd. W przypadku dużej ilości wyświetlanych kamer lepszym rozwiązaniem jest wyświetlanie sekwencyjne, czyli automatyczne przełączanie kamer zgodnie z zaprogramowanym schematem. Jak wykorzystać wyjścia wideo w … Czytaj więcej »

Archiwizacja zdjęć na rejestratorze BCS Line

Jak skonfigurować zapisywanie zdjęć na rejestratorze BCS Line
Ocena:

Zapisywanie zdjęć z kamer zwykle realizuje się poprzez archiwizację ich na karcie pamięci bądź zewnętrznym serwerze FTP. W tej części skupimy się na gromadzeniu zdjęć bezpośrednio na rejestratorze, czyli na zamontowanym w środku dysku twardym. Takie rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, a zamontowany w rejestratorze dysk pozwala na długi czas archiwizacji. Co jest potrzebne … Czytaj więcej »

HTTPS w BCS Line – Podkręcamy bezpieczeństwo

Artykuł: Konfiguracja HTTPS w BCS Line
Ocena:

Dostęp zdalny do rejestratora poprzez chmurę P2P jest już standardem. Jeśli jednak klient posiada stały, publiczny adres IP to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki dostęp był zrealizowany jako połączenie bezpośrednie z użyciem jego adresu IP, bądź nazwy domeny. Wielu klientów preferuje właśnie takie rozwiązanie z obawy przed nieuprawnionym dostępem do prywatnych danych, które … Czytaj więcej »

Po co dwa porty sieciowe w rejestratorze IP?

Redundancja połączenia sieciowego w rejestratorach sieciowych BCS Line
Ocena:

Urządzenia rejestrujące obraz zwykle posiadają tylko jeden interfejs sieciowy, który zapewnia komunikację zarówno z kamerami, jak i siecią lokalną. Takie rozwiązanie spotkamy w większości małych rejestratorów przeznaczonych do niewielkich systemów VSS. Zwykle są to urządzenia obsługujące nie więcej niż 16 kamer IP. W przypadku większych systemów stosuje się bardziej rozbudowane rejestratory, które mają dwie lub … Czytaj więcej »

Pierwsze uruchomienie BCS Line – poznajemy ConfigTool

Pierwsze uruchomienie BCS Line - poznajemy ConfigTool
Ocena:

Podczas pierwszego uruchomienia systemu monitoringu IP konieczna jest aktywacja wszystkich urządzeń oraz nadanie im prawidłowych adresów IP. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy przejść do konfiguracji rejestratora, następnie dodania do niego kamer IP. Pomocnym narzędziem jest program ConfigTool, który ułatwia wykonanie tych czynności. W tym artykule pokażę jak wykonać to krok po kroku. Skąd pobrać … Czytaj więcej »