Porady

Porada nr 0415

Jak uzyskać zdalny dostęp do urządzeń 5Tech?

jak uzyskać zdalny dostęp do urządzeń 5tech, tuya
Ocena:

Tuya Smart to wszechstronna aplikacja umożliwiająca zarządzanie inteligentnymi urządzeniami domowymi oraz tworzenie prostych automatyzacji. Mimo że obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna, czasem mogą wystąpić trudności z dodaniem nowych urządzeń do chmury. W tym artykule wyjaśnię, jak uzyskać dostęp zdalny do wideodomofonu 5Tech wraz z monitorem Virgo Plus oraz udostępnić je innym członkom rodziny. … Czytaj więcej »

Porada nr 0427

Nowa metoda dodawania użytkowników dla zdalnego dostępu do stacji bramowych BCS IP

Ocena:

Najnowsze aktualizacje oprogramowania dla wideodomofonów IP marki BCS przynoszą szereg zmian, mających na celu ułatwienie konfiguracji i zwiększenie bezpieczeństwa. Jedną z kluczowych innowacji jest nowy, intuicyjny interfejs użytkownika, umożliwiający szybkie dodawanie, edycję i usuwanie użytkowników z systemu. To sprawia, że zarządzanie systemem staje się prostsze, szybsze i, co najważniejsze, bezpieczniejsze. W tym artykule przedstawię, jak … Czytaj więcej »

Porada nr 0365

#2 Jednorodzinny system wideodomofonowy Hikvision: Dodatkowe monitory oraz stacje bramowe

Ocena:

Druga część artykułu dotyczącego konfiguracji systemu wideodomofonowego Hikvision dotyczyć będzie rozbudowy systemu o kolejne monitory oraz stacje bramowe. Na początku warto przypomnieć, że mowa jest o systemie jednorodzinnym, czyli takim w którym każdy panel bramowy posiada jeden przycisk wywołania. Naciśnięcie przycisku na dowolnej stacji bramowej skutkuje dzwonieniem na wszystkich monitorach. Jak dodać kolejny monitor do … Czytaj więcej »

Porada nr 0363

#1 Jednorodzinny system wideodomofonowy Hikvision: Podstawowa konfiguracja

Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonowy Hikvision?
Ocena:

Podstawową konfigurację systemu wideodomofonowego marki Hikvision można wykonać bezpośrednio z poziomu monitora. Producent przygotował do tego celu specjalny kreator, który podczas pierwszego uruchomienia monitora przeprowadzi użytkownika przez wszystkie niezbędne kroki. Niestety nie każdą opcję można wykonać z poziomu samego monitora. Bardziej zaawansowana konfiguracja możliwa jest tylko poprzez aplikację iVMS-4200. Ten poradnik pokaże, jak wykonać całą … Czytaj więcej »

Porada nr 0324

Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonu BCS Line?

Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonu BCS Line
Ocena:

Jednorodzinny system wideodomofonu marki BCS line możemy skonfigurować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie kreatora, który podczas pierwszego uruchomienia monitora wykona za nas całą konfigurację wszystkich elementów systemu. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga użycia komputera. Więcej informacji znajdziecie w poradniku SZYBKA KONFIGURACJA WIDEODOMOFONÓW IP BCS. Drugim sposobem jest ręczna konfiguracja … Czytaj więcej »

Porada nr 0318

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu Hikvision?

Ocena:

Zdalne odbieranie połączeń oraz otwieranie furtki czy też bramy to funkcje, które dostępne są w urządzeniach marki Hikvision. Zarówno systemy IP jak i 2-wire oferują taką funkcjonalność. W tym poradniku przedstawię możliwości połączenia zdalnego oraz jak skonfigurować urządzenie, aby było to możliwe. Jakie urządzenia umożliwiają dostęp zdalny? Połączenie zdalne odbywa się zawsze poprzez chmurę producenta. … Czytaj więcej »

Porada nr 0314

Jak skonfigurować dostęp zdalny do wideodomofonu BCS?

Zdalne odbieranie połączeń z domofonu
Ocena:

Zdalny dostęp to obecnie standard, który dostępny jest w większości systemów wideodomofonowych. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń marki BCS Line, które umożliwiają zdalne odbieranie połączeń, jak i zdalne sterowanie furtką bądź bramą wjazdową. Ten poradnik pokaże jak zrealizować takie połączenie oraz jakie są możliwości zdalnej obsługi systemu. Które urządzenie można obsługiwać zdalnie? Na początku … Czytaj więcej »

Porada nr 0267

Szybka konfiguracja wideodomofonów IP BCS

Konfiguracja wideodomofonów IP BCS w 3 krokach z poziomu monitora
Ocena:

W nowej II generacji wideodomofonów IP marki BCS dostępna jest szybka konfiguracja wszystkich urządzeń w zaledwie 3 krokach. W tym poradniku pokażę jak w prosty sposób skonfigurować cały system videodomofonowy IP BCS z poziomu monitora, czyli bez pomocy komputera. Na początku warto zaznaczyć, że taki sposób konfiguracji dostępny jest tylko w systemach jednorodzinnych podczas pierwszego uruchomienia … Czytaj więcej »

Porada nr 0262

Wideodomofony IP BCS w wersji SIP – Aktualizacja/Konfiguracja

Konfiguracja wideodomofonów IP w wersji SIP
Ocena:

Wideodomofony IP marki BCS możemy obecnie podzielić na dwie grupy: Generacja I – urządzenia korzystające z protokołu VD z możliwością aktualizacji do wersji SIP (tzw. SIP 1.0) Generacja II – urządzenia korzystające z protokołu SIP (tzw. SIP 2.0, oznaczenie „-S” w modelu) W tym poradniku skupimy się na urządzeniach generacji I, a dokładniej na ich … Czytaj więcej »

Porada nr 0067

Sterowanie elektrozaczepem o którym mogłeś nie słyszeć

Sterowanie za pomocą elektrozaczepu
Ocena:

Chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się do standardowego sterowania elektrozaczepem przy pomocy unifonu lub dodatkowego przycisku otwarcia. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś, czy istnieje jakiś inny sposób? Opcja pierwsza – system kontroli dostępu Pierwszy nasuwający mi się na myśl sposób sterowania, opiera się o standardowe urządzenia systemu kontroli dostępu. Przy pomocy zwyczajnej klawiatur szyfrowej lub czytnika kart zbliżeniowych możemy … Czytaj więcej »

Porada nr 0068

Jak dobrać przewody do systemu wideodomofonu?

Dopasowanie przewodu do systemu wideodomofonu
Ocena:

Z całą pewnością wiesz o tym, że właściwie dobrany przewód połączeniowy w systemie wideodomofonu ma kluczowe znaczenie. Przecież wpływa on bezpośrednio na bezawaryjność i skuteczną pracę przez wiele lat użytkowania. To wszystko jest jasne i oczywiste, ale czy jesteś pewien, że zawsze dobierasz właściwy kabel? Standardowo podczas realizacji systemu wideodomofonu sięgamy po kable niskoprądowe YTDY … Czytaj więcej »

Porada nr 0055

Sterowanie domofonami i wideodomofonami z wykorzystaniem czytnika PRT12EM

Wykorzystanie autonomicznego czytnika zbliżeniowego PRT12EM do sterowania w systemach domofonowych i wideodomofonowych
Ocena:

Systemy kontroli dostępu polskiej firmy ROGER stanowią ciekawe rozwiązanie dla osób ceniących sobie niezawodność działania przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Urządzenia wykorzystywane są do zabezpieczania prywatnych posesji, obiektów użyteczności publicznej, firm oraz wielu innych niestandardowych rozwiązań. Jednym z popularniejszych produktów firmy jest autonomiczny czytnik PRT12EM-G. W poniższym artykule przedstawię sposoby podłączenie czytnika do urządzeń współpracujących … Czytaj więcej »