Filmy

Powiązane tagi

Kontakt

Jak zaprogramować pętlę indukcyjną do szlabanu M5BAR?

W tym krótkim filmie krok po kroku zobaczysz drogę do prawidłowej konfiguracji pętli ze szlabanem i poznasz jakie wynikają z niej możliwości. Tomasz Tarnówka zaprezentuje jak podłączyć i zaprogramować pętlę do szlabanu M5BAR. Wykorzysta do tego celu programator O-View.

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla aktywnych zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

W tym odcinku poradnika technicznego zobaczycie jak podłączyć i zaprogramować pętlę indukcyjną do szlabanu M5BAR.

Pętla indukcyjna, to cewka – część układu oscylatora,  umieszczona na stałe w podłożu. Przejeżdżający nad nią pojazd, powoduje zmianę indukcyjności pola elektromagnetycznego, co z kolei sprawnie wychwytuje specjalny detektor. Taki detektor jest fabrycznie zainstalowany w centralach XBA3 z rodziny szlabanów Nice BAR i umożliwia podłączenie dwóch pętli.

Pętlę indukcyjną możecie wykonać we własnym zakresie. W instrukcji montażu i programowania szlabanu znajdziecie dokładny opis jak to zrobić. Prawidłowy montaż pętli powinien być wykonany w podłożu na stałe, aby uniemożliwić przemieszczanie się zwojów w chwili przejeżdżania pojazdu.

Wykonaną pętlę podłączamy do wejścia L1 AL1. Do prawidłowej konfiguracji działania pętli, niezbędny będzie programator O-VIEW, który podłączamy do gniazda BUS T4.

W filmie dowiesz się jak aktywować działanie detektora, włączyć zasilanie pętli, włączyć kalibrowanie pętli. Następnie  jak sprawdzić czy pętla mieści się w zakresie częstotliwości podanym przez producenta .  Tomasz Tarnówka wyjaśni dlaczego warto sprawdzić  czas rekalibracji  pętli oraz dlaczego nie należy podłączać pętli zamiennie za linie fotokomórek.

Przy odpowiedniej konfiguracji wyjść centrali za pomocą progaramtora O-VIEW, można również wyciągnąć na […]

Powiązane produkty

Programator NICE O-VIEW

O-VIEW Programator

  • Typ urządzenia: Programator
  • Cechy dodatkowe: Wyświetlacz LCD 2.2
  • Wymiary: 107 x 61 x 20 mm
  • Waga: 75 g
  • Zasilanie: Z podłączonego urządzenia
Zobacz w sklepie

Powiązane porady

Prezentacja programatora O-VIEW w technologii Nice OPERA 4:10
Ocena:

Zobacz jak wygodnie programować i sterować automatyką bramową Nice. Jeśli na co dzień montujesz automatykę bramową koniecznie musisz poznać możliwości programatora O-VIEW. Precyzyjna regulacja zwalniania przy otwieraniu i zamykaniu a także szerokość uchylenia bramy dla funkcji furtki, to tylko niektóre funkcje, jakie możesz regulować dzięki O-VIEW. Zobacz jak programowanie może być proste.

NICE technologia BLUEBUS
Ocena:

Pośród różnych grup produktowych firmy Nice, z powodzeniem możemy rozróżnić dwa rodzaje architektury central sterujących napędami. Na pierwszym rodzaju central, opiera się w sumie cała gama modeli zaprojektowanych do 2003 roku, na drugim nowsze konstrukcje napędów. Co się wydarzyło w 2003 roku? Firma Nice jako pierwsza, do central wprowadziła innowacyjną technologię 2-żyłowego połączenia urządzeń peryferyjnych, … Czytaj więcej »

programowanie-centrali-ROBUS 4:15
Ocena:

Ten odcinek poradnika technicznego poświęcony będzie konfiguracji wejść i wyjść centrali siłownika NICE Robus przy użyciu programatora O-VIEW. Tomasz Tarnówka-nasz ekspert w dziedzinie automatyki bram omówi te wyjścia, które są konfigurowalne – czyli FLASH i S.C.A.. Ich funkcjonowanie możemy dowolnie konfigurować poprzez użycie programatora O-VIEW. Zostaną omówione również wejścia. P.P. ; OPEN oraz CLOSE. Dowiesz się również jak za pomocą programatora O-View podłączyć fotokomórki klasyczne do centrali.