Porady

INT-GSM – Pierwsze kroki, czyli robimy powiadamianie SMS

Porada widoczna dla konta STANDARD
Powiadomienie SMS o zdarzeniach - konfiguracja centrali
Aktywny Partner w Montersi.pl

Kontakt

Moduł INT-GSM to pierwszy moduł GSM produkcji Satel, który komunikuje się z centralą przy użyciu magistrali manipulatorów. Jego możliwości to przede wszystkim:

powiadamianie SMS, CLIP i PUSH
sterowanie systemem przez SMS, CLIP, aplikację mobilną INTEGRA Control
zdalna konfiguracja centrali alarmowej przez DloadX

W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować centralę, aby INT-GSM mógł powiadamiać użytkownika o zdarzeniach w systemie.
Uwaga!
INT-GSM pracuje tylko z centralami serii INTEGRA oraz INTEGRA Plus, które posiadają wersję oprogramowania 1.18 lub wyższą. Jeżeli posiadasz starszy model centrali, należy we własnym zakresie wgrać do centrali nowy firmware (dostępność na www.satel.pl).

Krok 1: Podłączenie do centrali i identyfikacja

Podłączenie sprowadza się do podania na stałe zasilania 12V DC i wpięcia modułu do złącz magistrali manipulatorów (CKM, DTM). Tutaj jednak mała uwaga. Jeżeli w systemie znajduje się również moduł ETHM-1 Plus, to moduł INT-GSM należy podłączyć nie bezpośrednio do centrali, a właśnie do modułu ethernetowego, przy użyciu złącz RS-485 (A,B). Taki wariant będziemy omawiać innym razem.

int-gsm schemat blokowy integra
Podłączenie do magistrali manipulatorów (CKM, DTM). Połączenie RS-232 nie jest konieczne do wysyłania SMS, ale warto je wykonać (będzie potrzebne do zdalnego programowania centrali).

Identyfikacja manipulatorów to kolejny etap. Moduł jest podłączony do magistrali manipulatorów, więc konsekwentnie należy taką identyfikację przeprowadzić. W efekcie powinniśmy uzyskać widoczną pozycję „INT-GSM” w programie DloadX, okno „Struktura->Sprzęt->Manipulatory”.

Krok 2: Konfiguracja karty SIM i parametrów operatora GSM

Standardowo, należy ustawić właściwy kod PIN dla karty SIM (jeżeli istnieje) i upewnić się, że tzw. „Numer centrum SMS” jest prawidłowy dla danego operatora. Dokonujemy tego w zakładce „Funkcje INT-GSM -> Telefon GSM”.

int-gsm konfiguracja […]

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

Jak skonfigurować moduł GPRS-A do wysyłania SMS?

konfiguracja modułu GPRS-A
Ocena:

GPRS-A przedstawiany jest jako uniwersalny moduł monitorujący. Posiada również funkcję realizacji powiadamiania, polegającą na konwersji zdarzeń napływających z centrali. Jakkolwiek to brzmi, w dalszej części wszystko zostanie krok po kroku wyjaśnione. Pokażemy, jak zrealizować powiadamianie przy użyciu GPRS-A oraz centrali INTEGRA. Zapraszam do dalszej części tej lektury. Krok 1: Jak przygotować centralę INTEGRA do pracy … Czytaj więcej »

INT-GSM – Jak zdalnie połączyć się z centralą INTEGRA?

Programowanie integry przez INT-GSM
Ocena:

Moduł INT-GSM umożliwia zdalne programowanie centrali INTEGRA. Staje się on pośrednikiem pomiędzy aplikacją DloadX a dowolnym modelem centrali Integra. Komunikacja może odbywać się m.in. przez serwer Satel, więc nie ma konieczności posiadania łącza z publicznym adresem IP. W tym artykule pokażemy jak zainicjować takie połączenie. Krok 1: Podłączenie modułu do magistrali manipulatorów oraz do złącza … Czytaj więcej »

ETHM-1 Plus czy INT-GSM? Który moduł wybrać?

Artykuł: ETHM 1 Plus czy INT-GSM?
Ocena:

Kiedy w lipcu 2018 pojawił się moduł INT-GSM, instalatorzy zaczęli zastanawiać się, czy jest sens dalej stosować moduł ETHM-1 Plus? Przecież moduł INT-GSM daje dostęp zdalny do systemu (na analogicznej zasadzie jak ETHM) i dodatkowo realizuje powiadomienie CLIP/SMS. To jak to jest – w który moduł warto pójść? A może w oba jednocześnie? Artykuł porówna … Czytaj więcej »