Porady

INT-GSM – Pierwsze kroki, czyli robimy powiadamianie SMS

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?
Ocena:

Kontakt

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

Moduł INT-GSM to pierwszy moduł GSM produkcji Satel, który komunikuje się z centralą przy użyciu magistrali manipulatorów. Jego możliwości to przede wszystkim:

powiadamianie SMS i PUSH
sterowanie systemem przez SMS, CLIP, aplikację mobilną INTEGRA Control
zdalna konfiguracja centrali alarmowej

W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować centralę, aby INT-GSM mógł powiadamiać użytkownika o zdarzeniach w systemie.
Uwaga!
INT-GSM pracuje tylko z centralami serii INTEGRA oraz INTEGRA Plus, które posiadają wersję oprogramowania 1.18 lub wyższą. Jeżeli posiadasz starszy model centrali, należy we własnym zakresie wgrać do centrali nowy firmware (dostępność na www.satel.pl).

Krok 1: Podłączenie do centrali i identyfikacja

Podłączenie sprowadza się do podania na stałe zasilania 12V DC i wpięcia modułu do złącz magistrali manipulatorów (CKM, DTM). Tutaj jednak mała uwaga. Jeżeli w systemie znajduje się również moduł […]

Powiązane porady

konfiguracja modułu GPRS-A
Ocena:

GPRS-A przedstawiany jest jako uniwersalny moduł monitorujący. Posiada również funkcję realizacji powiadamiania, polegającą na konwersji zdarzeń napływających z centrali. Jakkolwiek to brzmi, w dalszej części wszystko zostanie krok po kroku wyjaśnione. Pokażemy, jak zrealizować powiadamianie przy użyciu GPRS-A oraz centrali INTEGRA. Zapraszam do dalszej części tej lektury. Krok 1: Jak przygotować centralę INTEGRA do pracy … Czytaj więcej »

Ocena:

W pierwszym kwartale 2018, moduły GSM od Satel zostały przemianowane na nowe, lepsze rozwiązania. Do oferty weszły moduły GPRS-A oraz GSM-X. Jak wygląda zamiana? GPRS-A – zastępuje moduły GPRS-T1, GPRS-T2, GPRS-T4 oraz GPRS-T6 GSM-X – zastępuje moduły LT-1, LT-2, GSM-4, GSM-5 Ale nie tylko o zamianę samą w sobie chodzi, a o coś więcej. GPRS-A … Czytaj więcej »