Porady

INT-GSM – Jak zdalnie połączyć się z centralą INTEGRA?

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Programowanie integry przez INT-GSM
grupa wsparcia dla Instalatorów

Kontakt

Moduł INT-GSM umożliwia zdalne programowanie centrali INTEGRA. Staje się on pośrednikiem pomiędzy aplikacją DloadX a dowolnym modelem centrali Integra. Komunikacja może odbywać się m.in. przez serwer Satel, więc nie ma konieczności posiadania łącza z publicznym adresem IP. W tym artykule pokażemy jak zainicjować takie połączenie.

Krok 1: Podłączenie modułu do magistrali manipulatorów oraz do złącza RS-232

Chcąc zdalnie programować centralę Integra, należy oprócz podłączenia do szyny manipulatorów (CKM, DTM), wykonać również połączenie portów RS-232 modułu INT-GSM oraz centrali INTEGRA. Służy do tego przewód RJ/PIN5, który można zakupić oddzielnie lub wykonać we własnym zakresie (schemat dostępny w instrukcji do INT-GSM).

 

Po przeprowadzeniu identyfikacji manipulatorów, moduł GSM powinien zostać wykryty i wyświetlony w programie DloadX (okno „Struktura” -> Sprzęt -> Manipulatory -> INT-GSM).

Krok 2: Konfiguracja parametrów GPRS karty SIM, czyli PIN, APN i DNS.

W zakładce „Funkcje INT-GSM -> Telefon GSM” należy skonfigurować parametry karty SIM, zgodnie z danymi od operatora. W przykładzie została wykorzystana karta od T-Mobile, dlatego APN ustawiono na „internet”. Login i hasło pozostają puste.

Konieczne jest również ustawienie adresu serwera DNS. Można skorzystać od tego, który dostarcza operator GSM lub wpisać powszechny adres: „8.8.8.8”, który dostarcza firma Google.

satel int-gsm apn konfiguracja
INT-GSM – Konfiguracja parametrów GPRS do zdalnego połączenia. W czerwonych polach widać wprowadzone zmiany.

Parametrem, który jest niezbędny (jeżeli istnieje), jest kod PIN karty SIM. Należy go wprowadzić i zapisać dane do modułu, zanim zainstalujemy kartę SIM. W innym przypadku ryzykujemy zablokowanie karty SIM i konieczność użycia kodu PUK do odblokowania karty.

Krok 3: Włączenie możliwości zdalnego programowania przez serwer Satel

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

INT-GSM – Pierwsze kroki, czyli robimy powiadamianie SMS

Powiadomienie SMS o zdarzeniach - konfiguracja centrali
Ocena:

Moduł INT-GSM to pierwszy moduł GSM produkcji Satel, który komunikuje się z centralą przy użyciu magistrali manipulatorów. Jego możliwości to przede wszystkim: powiadamianie SMS, CLIP i PUSH sterowanie systemem przez SMS, CLIP, aplikację mobilną INTEGRA Control zdalna konfiguracja centrali alarmowej przez DloadX W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować centralę, aby INT-GSM mógł powiadamiać użytkownika o … Czytaj więcej »

INT-GSM – Jak zrealizować sterowanie SMS i CLIP?

INT-GSM - Jak zrealizować sterowanie SMS i CLIP?
Ocena:

Na temat realizacji powiadomienia SMS w tym module już powstał artykuł (link pod poradnikiem). Tym razem zajmiemy się możliwością sterowania pracą centrali alarmowej, wysyłając do niej wiadomości SMS lub dzwoniąc (CLIP). Krok 1: Wstępna konfiguracja karty SIM w module INT-GSM Poniższe zrzuty ekranowe pokazują, w jaki sposób można ustawić parametry modułu. Mam tutaj na myśli … Czytaj więcej »

ETHM-1 Plus czy INT-GSM? Który moduł wybrać?

Artykuł: ETHM 1 Plus czy INT-GSM?
Ocena:

Kiedy w lipcu 2018 pojawił się moduł INT-GSM, instalatorzy zaczęli zastanawiać się, czy jest sens dalej stosować moduł ETHM-1 Plus? Przecież moduł INT-GSM daje dostęp zdalny do systemu (na analogicznej zasadzie jak ETHM) i dodatkowo realizuje powiadomienie CLIP/SMS. To jak to jest – w który moduł warto pójść? A może w oba jednocześnie? Artykuł porówna … Czytaj więcej »