Filmy

Podłącz i skonfiguruj moduł Nice Wi-Fi
0:00
0:00 / 0:00
Znajdź nas na facebooku

Kontakt

Sterownik Nice Wi-Fi – Cz.1 – Jak podłączyć i skonfigurować

Moduł Nice-Wi-Fi to urządzenie, służące do zdalnego uruchamiania automatycznych bram za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon, czy tablet. W tym odcinku dowiesz się jak podłączyć sterownik do centrali siłownika oraz skonfigurować z urządzeniem mobilnym.

Moduł Nice Wi-Fi

O sterowniku Nice Wi-Fi

Dziś mamy przyjemność zaprezentować Państwu interesujący produkt, jakim jest moduł Nice Wi-Fi. Służy on do zdalnego uruchamiania automatycznych bram (siłowników do bram) za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.
Moduł Nice Wi-Fi to niewielkie urządzenie elektroniczne, które po odebraniu rozkazu wysłanego z aplikacji uruchomi przekaźnik znajdujący się w obwodzie wyjściowym.

SBP-01 to sterowik, który
Sterownik Nice Wi-Fi działa w strefie Wi-Fi.

Jego bez potencjałowe styki, zmieniając status z NO na NC (normalnie otwarte – normalnie zwarte) można podłączyć do dowolnego urządzenia, gdzie do uruchomienia wymagane jest tego typu sterowanie.

SBP-01 Status NC- "Normalnie zwarte"
Status NC- „Normalnie zwarte”
Status "Normalnie otwarte"
Status „Normalnie otwarte”

Np.: może to być któreś z wejść sterujących w centralach automatyki Nice: Wejście „Krok-po-kroku”, „Otwórz” lub „Zamknij”.

Co więcej – tego typu wyjście sterownika umożliwia jego użycie do niezliczonej ilości innych zastosowań, a ograniczeniem będzie tu wyłącznie inwencja instalatora.

Sterownik Nice Wi-Fi posiada również dwa wejścia czujników, Dzięki nim zobaczymy w aplikacji, że brama osiągnęła położenie krańcowe .
Zasilanie modułu to 24 V prądu stałego lub przemiennego. Takie napięcie znajdziemy w każdej centrali sterującej automatyką Nice.

Z modułem Nice wi-fi  współpracuje aplikacja, którą użytkownik pobierze ze sklepu Google Play lub Apple Store – w zależności od systemu, pod którym pracuje jego smartfon.

Ikona aplikacji współpracującej z modułem SBP-01
Ikona aplikacji współpracującej z modułem SBP-01

Jak przebiega proces podłączenia i konfiguracji sterownika Nice Wi-Fi (SBP-01)

Po pierwsze należy założyć konto na serwerze cloud.supla.org.
– po otwarciu strony na serwerze SUPLA klikamy „Utwórz konto”, wypełniamy formularz i jeszcze raz klikamy „Utwórz konto”. Na podany adres email otrzymamy link aktywujący nasze konto.

Po aktywacji konta logujemy się na stronie cloud.supla.org, używając danych, podanych w naszym formularzu rejestracyjnym. Uzyskamy wtedy dostęp do danych niezbędnych dla konfiguracji modułu.

Podłączenie modułu Nice Wi-Fi do centrali sterującej siłownika Nice HOPP

Zasilanie 24 V (w tym przypadku prądu stałego) pobierzemy z sąsiadujących zacisków złącz Krok-Po-Kroku oraz Stop. Uwaga na biegunowość! W module plus zasilania podajemy na zacisk A2.
Przekaźnikowe wyjście z modułu, podłączamy do dowolnego wejścia sterującego w centrali. Np.: do wejścia Krok-Po-Kroku.

W fabrycznie nowym, lub zresetowanym module, zaraz po podłączeniu dioda CONFIG powinna szybko migać. Moduł pracuje teraz w trybie konfiguracji – jako punkt dostępowy Wi-Fi o nazwie NICE Wi-Fi.

Przy pomocy dowolnego urządzenia (komputer, tablet, smartfon) łączymy się z siecią wifi o nazwie NICE Wi-Fi. W pasku przeglądarki wpisujemy adres http://192.168.4.1. Otworzy się nam strona konfiguracyjna modułu, gdzie wprowadzimy ustawienia dostępu do naszej domowej sieci wifi, a więc nazwę sieci i hasło. Musimy też uzupełnić dane dostępowe do serwera SUPLA. Dostępne są one na naszym profilu, po zalogowaniu na cloud.supla.org – w żółtym formularzu. Przepisujemy adres serwera do pola Server, identyfikator lokalizacji do pola Location ID, oraz hasło do pola Location Password. Następnie klikamy – SAVE.

dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w żółtym formularzu
dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w żółtym formularzu

Teraz należy ponownie uruchomić moduł przez chwilowe odłączenie go od zasilania lub naciśniecie przycisku CONFIG. Po chwili nawiąże on łączność z Waszą siecią WiFi a następnie z serwerem SUPLA i będzie gotowy do pracy.

Konfiguracja aplikacji na smartfonie

Ściągamy aplikację z odpowiedniego sklepu i instalujemy. Po jej pierwszym uruchomieniu należy uzupełnić dane dostępowe do serwera SUPLA. Potrzebne dane znajdziecie na zielonym formularzu supla-client na waszym profilu użytkownika na serwerze SUPLA. Dane z formularza przepisujemy do odpowiednich pól w aplikacji.

dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w zielonym formularzu
dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w zielonym formularzu

Po ich zatwierdzeniu aplikacja połączy się z serwerem SUPLA i umożliwi Wam sterowanie bramą z dowolnego miejsca na świecie, w którym macie dostęp do Internetu.

Aby dowiedzieć się jak otrzymywać informacje w aplikacji o położeniu bramy obejrzyj drugi odcinek o sterowniku Nice Wi-Fi.
Zapraszamy do subskrypcji kanału – Montersi.pl

Produkt omówiony na filmie jest dostępny w sklepie Montersi.pl.

Pełne wsparcie techniczne (filmy, artykułu, szkolenia) dla klientów Montersi.pl znajdziesz na stronie MontersiWsparcie.
Aby uzyskać dostęp do najlepszej pomocy technicznej oraz wszystkich przywilejów zostań naszym klientem. Dlaczego warto dołączyć do nas? Szczegóły na stronie wsparcia.

Oceń poradę:

Powiązane produkty

Moduł sterownika Nice Wi-Fi

Nice Wi-Fi Sterownik elektroniczny

 • Sterowanie: Telefon komórkowy
 • Komunikacja: Wi-Fi
 • Zasięg Wi-Fi: Do 200 m w terenie otwartym
 • Wejścia: 2x
 • Wyjścia: 1x bezpotencjałowe NO / NC
 • Obciążalność styków: 5A / 250V AC
 • Obudowa: IP20
 • Zasilanie: 24V AC / DC
 • Pobór prądu – stand by: DC – 10mA / AC – 16mA
 • Pobór prądu – aktywny przekaźnik: DC – 27mA / AC – 62mA
 • Wymiary: 47 x 47 x 20 mm
 • Waga: 0.04 kg
Zobacz w sklepie

Powiązane porady

Jak zaprogramować moduł Nice Wi-Fi – Uproszczony sposób.

Programowanie modułu Nice Wi-Fi 2:48
Ocena:

Tym razem dowiesz się jak wygląda skrócona instrukcja aktywacji modułu Nice Wi-Fi.
Od dłuższego czasu, firma Nice udostępnia użytkownikom skróconą wersję programowania modułu Nice Wi-Fi, co czyni urządzenie jeszcze szybszym i prostszym w instalacji.
Jak rozpoznać, że mamy taką wersję urządzenia? Informacja ta, jest zamieszczona na opakowaniu zestawu sterownika.

Steruj automatyką Nice ze smartfona. Test modułu IT4WiFi.

sterowanie bramą z telefonu z udziałem modułu IT4WiFi 5:36
Ocena:

Steruj bramą Nice za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Moduły do sterowania automatyką bram poprzez urządzenia mobilne, zyskują coraz większą popularność. Ten sposób uruchamiania automatyki niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.sterowanie z dowolnego miejsca, informacje na temat stanu bramy, czy integrację z innymi systemami zarządzania budynkiem.