Filmy

Kontakt

Sterownik Nice Wi-Fi – Cz.1 – Jak podłączyć i skonfigurować

Moduł Nice-Wi-Fi to urządzenie, służące do zdalnego uruchamiania automatycznych bram za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfon, czy tablet. W tym odcinku dowiesz się jak podłączyć sterownik do centrali siłownika oraz skonfigurować z urządzeniem mobilnym.

Moduł Nice Wi-Fi

O sterowniku Nice Wi-Fi
Dziś mamy przyjemność zaprezentować Państwu interesujący produkt, jakim jest moduł Nice Wi-Fi. Służy on do zdalnego uruchamiania automatycznych bram za pomocą aplikacji zainstalowanej na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.
Moduł Nice Wi-Fi to niewielkie urządzenie elektroniczne, które po odebraniu rozkazu wysłanego z aplikacji uruchomi przekaźnik znajdujący się w obwodzie wyjściowym.

SBP-01 to sterowik, który
Sterownik Nice Wi-Fi działa w strefie Wi-Fi.

Jego bezpotencjałowe styki, zmieniając status z NO na NC (normalnie otwarte – normalnie zwarte) można podłączyć do dowolnego urządzenia, gdzie do uruchomienia wymagane jest tego typu sterowanie.

Bespotencjałowe styki. Status NC- "Normalnie zwarte"
Status NC- „Normalnie zwarte”
Status "Normalnie otwarte"
Status „Normalnie otwarte”

 

 

 

 

 

 

Np.: może to być któreś z wejść sterujących w centralach automatyki Nice: Wejście „Krok-po-kroku”, „Otwórz” lub „Zamknij”.

Co więcej – tego typu wyjście modułu umożliwia jego użycie do niezliczonej ilości innych zastosowań, a ograniczeniem będzie tu wyłącznie inwencja instalatora.

Moduł posiada również dwa wejścia czujników, Dzięki nim zobaczymy w aplikacji, że brama osiągnęła położenie krańcowe .
Zasilanie modułu to 24 V prądu stałego lub przemiennego. Takie napięcie znajdziemy w każdej centrali sterującej automatyką Nice.

Z modułem współpracuje aplikacja, którą użytkownik pobierze ze sklepu Google Play lub Apple Store – w zależności od systemu, pod którym pracuje jego smartfon.

Ikona aplikacji współpracującej z modułem SBP-01
Ikona aplikacji współpracującej z modułem SBP-01

Jak przebiega proces podłączenia i konfiguracji sterownika Nice Wi-Fi  ( SBP-01 )

 

Po pierwsze należy założyć konto na serwerze cloud.supla.org.
– po otwarciu strony na serwerze SUPLA klikamy „Utwórz konto”, wypełniamy formularz i jeszcze raz klikamy „Utwórz konto”. Na podany adres email otrzymamy link aktywujący nasze konto.

Po aktywacji konta logujemy się na stronie cloud.supla.org, używając danych, podanych w naszym formularzu rejestracyjnym. Uzyskamy wtedy dostęp do danych niezbędnych dla konfiguracji modułu.

Podłączenie modułu Nice Wi-Fi do centrali sterującej siłownika Nice HOPP:

 

Zasilanie 24 V (w tym przypadku prądu stałego) pobierzemy z sąsiadujących zacisków złącz Krok-Po-Kroku oraz Stop. Uwaga na biegunowość! W module plus zasilania podajemy na zacisk A2.
Przekaźnikowe wyjście z modułu, podłączamy do dowolnego wejścia sterującego w centrali. Np.: do wejścia Krok-Po-Kroku.

W fabrycznie nowym, lub zresetowanym module, zaraz po podłączeniu dioda CONFIG powinna szybko migać. Moduł pracuje teraz w trybie konfiguracji – jako punkt dostępowy Wi-Fi o nazwie NICE Wi-Fi.

Przy pomocy dowolnego urządzenia (komputer, tablet, smartfon) łączymy się z siecią wifi o nazwie NICE Wi-Fi i w pasku przeglądarki wpisujemy adres http://192.168.4.1. Otworzy się nam strona konfiguracyjna modułu, gdzie wprowadzimy ustawienia dostępu do naszej domowej sieci wifi, a więc nazwę sieci i hasło. Musimy też uzupełnić dane dostępowe do serwera SUPLA. Dostępne są one na naszym profilu, po zalogowaniu na cloud.supla.org – w żółtym formularzu. Przepisujemy adres serwera do pola Server, identyfikator lokalizacji do pola Location ID, oraz hasło do pola Location Password. Następnie klikamy – SAVE.

dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w żółtym formularzu
dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w żółtym formularzu

Teraz należy ponownie uruchomić moduł przez chwilowe odłączenie go od zasilania lub naciśniecie przycisku CONFIG. Po chwili nawiąże on łączność z Waszą siecią WiFi a następnie z serwerem SUPLA i będzie gotowy do pracy.

Konfiguracja aplikacji na smartfonie.

 

Ściągamy aplikację z odpowiedniego sklepu i instalujemy. Po jej pierwszym uruchomieniu należy uzupełnić dane dostępowe do serwera SUPLA. Potrzebne dane znajdziecie na zielonym formularzu supla-client na waszym profilu użytkownika na serwerze SUPLA. Dane z formularza przepisujemy do odpowiednich pól w aplikacji.

dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w zielonym formularzu
dane dostępowe do serwera SUPLA znajdują się w zielonym formularzu

Po ich zatwierdzeniu aplikacja połączy się z serwerem SUPLA i umożliwi Wam sterowanie bramą z dowolnego miejsca na świecie, w którym macie dostęp do Internetu.

Aby dowiedzieć się jak otrzymywać informacje w aplikacji o położeniu bramy obejrzyj drugi odcinek o sterowniku Nice Wi-Fi.
Zapraszamy do subskrypcji kanału – Montersi.pl

Produkt omówiony na filmie jest dostępny w sklepie https://www.montersi.pl/

Pełne wsparcie techniczne (filmy, artykułu, szkolenia) dla klientów Montersi.pl znajdziesz na stronie: https://www.montersi.pl/wsparcie/
Aby uzyskać dostęp do najlepszej pomocy technicznej oraz wszystkich przywilejów zostań naszym klientem. Szczegóły na stronie https://www.montersi.pl/wsparcie/jestem-instalatorem/wspolpraca/

Powiązane produkty

Moduł sterownika Nice Wi-Fi

Nice Wi-Fi Sterownik elektroniczny

 • Sterowanie: Telefon komórkowy
 • Komunikacja: Wi-Fi
 • Zasięg Wi-Fi: Do 200 m w terenie otwartym
 • Wejścia: 2x
 • Wyjścia: 1x bezpotencjałowe NO / NC
 • Obciążalność styków: 5A / 250V AC
 • Obudowa: IP20
 • Zasilanie: 24V AC / DC
 • Pobór prądu – stand by: DC – 10mA / AC – 16mA
 • Pobór prądu – aktywny przekaźnik: DC – 27mA / AC – 62mA
 • Wymiary: 47 x 47 x 20 mm
 • Waga: 0.04 kg
Zobacz w sklepie