Filmy

Kontakt

Jak przeprowadzić przegląd siłownika do bramy przesuwnej Nice?

Jak przeprowadzić przegląd gwarancyjny siłownika do bramy przesuwnej? Poniższy temat opracował specjalista Tomasz Tarnówka opierając się o wieloletnie doświadczenie w pracy z napędami. Na przykładzie siłownika Nice Robus zaprezentował krok po kroku na co powinien zwrócić uwagę instalator podczas gwarancyjnego przeglądu bramy. Praktyczny przewodnik dla aktywnych instalatorów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

Przegląd i konserwacja siłownika do bramy przesuwnej Nice?

W tym odcinku Poradnika Technicznego poznacie odpowiedź na bardzo często pojawiające się pytanie.
Jak powinien wyglądać przegląd gwarancyjny siłownika do bramy?
Tomasz Tarnówka – nasz specjalista ds. napędów przedstawi temat na przykładzie siłownika Nice ROBUS.
Poniżej opisano kolejne kroki przeglądu opracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów w pracy z napędami.

1. Najpierw pytamy klienta o kartę gwarancyjną. W niej sprawdzamy datę montażu oraz analizujemy
czy zostaliśmy wezwani na przegląd w odpowiednim terminie.
2. Następnie warto zapytać klienta czy w czasie eksploatacji napędu nie występowały jakieś problemy.
Pomoże nam to skupić się na  wyeliminowaniu konkretnej usterki.
3. Przed samym przeglądem technicznym warto w obecności klienta otworzyć i zamknąć bramę z pilota.
4. Sprawdzić stan pokrywy napędu pod kątem uszkodzeń  mechanicznych.

Teraz przystępujemy do właściwej części przeglądu.

1. Otwieramy pokrywę centrali.
2. Sprawdzamy czy numer seryjny siłownika zgadza się z tym wpisanym w karcie gwarancyjnej.
3. Sprawdzamy stan bramy pod kątem zanieczyszczeń. Czy w środku nie znajdują się jakieś szkodniki, które są najczęstszą przyczyną awarii elektronik sterujących. W razie potrzeby należy oczyścić te miejsca
Usunąć nieproszonych gości,
4. Sprawdzić stan gumowych przepustów […]

Powiązane porady

Ocena:

Zakup napędu do bramy przesuwnej? – prosta sprawa! A jednak nie do końca. W tym artykule, opiszę, co musisz wiedzieć, aby uniknąć rozczarowania po montażu siłownika do bramy przesuwnej. Trochę teorii Brama przesuwna samonośna to specjalny profil stalowy lub aluminiowy, z wycięciem na środku na bazie którego budowana jest cała konstrukcja skrzydła. Nasuwany jest on … Czytaj więcej »

7 dobrych cech instalatora
Ocena:

Postanowiliśmy zebrać myśli i pomóc Wam w ocenie, co charakteryzuje dobrego instalatora systemów zabezpieczeń. Wcześniej pisaliśmy o siedmiu grzechach, które są popełniane przez instalatorów. Tym razem pozytywne strony, a dokładniej 7 dobrych cech instalatora. Jeśli zapraszasz instalatora na wycenę, sprawdź go. Dobry instalator nie ma nic do ukrycia. 1. Punktualny instalator, to dobry instalator Jeśli … Czytaj więcej »

programowanie centrali ROBUS w montersi.pl 03:06
Ocena:

Tomasz Tarnówka – specjalista z zakresu systemów automatyki do bram przedstawia procedurę programowania centrali sterującej  fabrycznie nowego siłownika Nice Robus. Uruchomienie i programowanie automatyki bramowej (ROBUS) Krok po kroku poznajemy czynności niezbędne do prawidłowego rozruchu automatu. Pamiętaj, że na Twój sukces składa się również prawidłowy montaż i regulacja mechanicznej strony napędu. W celu uzyskania  większej ilości informacji z zakresu automatyki bram zapraszamy … Czytaj więcej »