Filmy

Powiązane tagi

Kontakt

Jak zaprogramować moduł Nice Wi-Fi – Uproszczony sposób.

Tym razem dowiesz się jak wygląda skrócona instrukcja aktywacji modułu Nice Wi-Fi.
Od dłuższego czasu, firma Nice udostępnia użytkownikom skróconą wersję programowania modułu Nice Wi-Fi, co czyni urządzenie jeszcze szybszym i prostszym w instalacji.
Jak rozpoznać, że mamy taką wersję urządzenia? Informacja ta, jest zamieszczona na opakowaniu zestawu sterownika.

 1. Przystępujemy do pracy. Moduł oczywiście musimy podłączyć do centrali napędu, o tym jak to zrobić, informowałem w pierwszym odcinku o module Nice Wi-Fi: Jak podłączyć i skonfigurować moduł Nice WiFi
 2.  Następnie łączymy się z naszą siecią Wi-Fi oraz ściągamy i instalujemy aplikację Nice W-Fi ze sklepu platformy Google Play lub AppStore – w zależności od systemu w jakim pracuje nasz smartfon.
 3. Otwieramy aplikację i klikamy utwórz konto. Teraz zostaniemy przeniesieni na stronę supla.org., gdzie musimy założyć konto. Uzupełniamy więc adres e-mail oraz hasło do naszego profilu. Następnie otwieramy link aktywacyjny wysłany na podany adres mailowy i gotowe.
 4. Wracamy do aplikacji Nice Wi-Fi. W niej wpisujemy podany przy rejestracji adres e-mail i zatwierdzamy go.
 5. Teraz otwieramy menu w aplikacji i aktywujemy funkcje „Dodaj urządzenie” – aplikacja powinna zapytać nas o pozwolenie na dostęp do naszej lokalizacji – musimy dać jej na to zgodę oraz włączyć w urządzeniu usługę lokalizacji.
  Następnie klikamy „Dalej”, aplikacja powinna teraz połączyć się z naszym modułem, jeśli się to uda, pojawi się okno konfiguracji dostępu do Naszej sieci Wi-Fi.
  Wpisujemy hasło i zatwierdzamy. Teraz sprawdzamy czy dioda na module nice Wi-Fi szybko pulsuje – fabrycznie nowy moduł pokazuje w ten sposób, że jest gotowy do konfiguracji.
  W kolejnym kroku klikamy „Start” Aplikacja wprowadza teraz dane do modułu sterującego Nice.Jeśli wszystko zostało uzupełnione poprawnie, aplikacja pokaże gotowość do sterowania modułem.
 6. W kolejnym wydaniu zobaczysz, jak skonfigurować kilka modułów do sterowania bram w obrębie jednej sieci Wi-Fi.

Zapraszamy do subskrybcji lub zapisania się do newslettera na stronie Montersi.pl., w którym dzielimy się naszą wiedzą z instalatorami.