Filmy

Kontakt

Sterowanie bramą z domofonu Vidos Duo – Moduł B5

Sterowanie napędem do bramy z poziomu systemu Vidos Duo za pomocą modułu B5.

Moduł b5
Moduł B5

 

W tym odcinku zaprezentuję pierwszy w wielu modułów zwiększających możliwości systemu VIDOS DUO – Moduł B5.

Moduł B5 został zaprojektowany z myślą o sterowaniu dodatkowym elementem tj: zaczep elektromagnetyczny, napęd do bramy czy oświetlenie.

Takich modułów w instalacji może być kilka, w zależności od ilości posiadanych stacji bramowych. Maksymalnie do 8 wyjść sterujących a więc na przykład 2 stacje bramowe i 6 modułów B5. Ponieważ system VIDOS DUO działa w oparciu o cyfrową magistralę moduł możemy wpiąć w dowolnym miejscu instalacji korzystając ze złącza BUS.

Konfigurowanie moduł do podłączenia z napędem bramy automatycznej.

Od spodu mamy 3 przełączniki, za pomocą których nadajemy adres. Ustawiamy adres dla Stacja bramowa 1 rygiel 2 a więc 3 dip w górę. Zworkę ustawiamy w pozycji 1-2. Ostatnią czynnością będzie:

Ustawienie czasu zadziałania wyjścia przekaźnikowego.

Ponieważ niektóre napędy mogą działać nieprawidłowo po uzyskaniu dłuższego impulsu warto ustawić czas zadziałania na 1 sekundę.

W tym celu: Wyłączamy zasilanie modułu wyciągając złącze BUS. Po włączeniu zasilania modułu, w czasie pierwszych 5 sekund zewrzeć styki S2 i GND na 3 sekundy, do czasu gdy dioda IN-USE zacznie migać. Zwieramy styki S1 i GND na 3 sekundy, do czasu gdy dioda IN-USE będzie świecić ciągłym światłem. Zwieramy styki S2 i GND na czas liczony w sekundach, odpowiadający czasowi zwalniania rygla (maksymalnie 30 sekund)- w naszym wypadku na 1 sekundę.

Ustawienie czasu zadziałania na 1 sekundę

 

Podłączenie przycisku zwiernego.

Po takiej procedurze możemy dodatkowo podłączyć przycisk zwierny pod wejście S1 i GND aby załączać napęd na przykład z podwórka. Poniżej schemat takiego podłączenia.

 

Sterowanie modułem z poziomu stacji bramowej z szyfratorem.

Na koniec dodam, że sterować modułem możemy także z poziomu stacji bramowej wyposażonej w szyfrator, ustawiając kod dostępu dla wejścia nr 2.

Aktywacja kodu dla wejścia 2 z poziomu stacji bramowej z szyfratorem.

Jak tego dokonać sprawdź. Szczegóły na filmie.

Powiązane porady

Film: monitorVIDOS M670B 2:06
Ocena:

System wideodomofonu – monitory VIDOS Film prezentuje  najpopularniejszy monitor firmy VIDOS model M670W i M670B. Sprawdź czy ten produkt sprosta Twoim oczekiwaniom.  Prezentacje prowadzi Michał Puto – specjalista ds. technicznych w MONTERSI.PL Uwaga: w modelu M670W  nie występuje podświetlenie klawiszy

Panel videodomofonowy S50d vidos -FILM 3:28
Ocena:

Zapoznaj się ze stacją bramową Vidos S50D i sprawdź jakie możliwości oferuje. Michał Puto – znawca tematu videodomofonów zaprezentuje ten nietypowy model. Skuteczna obserwacja w nocy, możliwość regulacji czasu otwarcia elektrozaczepu, wbudowana kamera, obiektyw o kącie widzenia do 60o , to niektóre cechy, które czynią stację bramową S50D wyjątkową