Porady

Konfiguracja modułu GPRS-T1 raz jeszcze – kody Ademco Express

Porada widoczna dla konta PREMIUM
konfiguracja ademco express
Aktywny Partner-Montersi.pl

Kontakt

Artykuł stanowi uzupełnienie do wcześniejszego wydania, gdzie została omówiona konfiguracja modułu GPRS-T1 z użyciem kodów w formacie Contact ID (CID).
Moduł GPRS-T1 jest modułem archiwalnym (nie jest już produkowany). Artykuł dostępny jest jako wersja informacyjna. Aktualnie produkowany jest moduł GPRS-A, który zastąpił serię wcześniejszych modułów GPRS-T1, T2, T4 i T6.
Konfiguracja  z użyciem kodów CID pozwalała na uzyskanie szczegółowego powiadomienia, tzn. z uwzględnieniem czujki wywołującej alarm. To powiadomienie zawierało jednak nie nazwę czujki, a tylko jej numer i strefę, do której należy. Ta forma konfiguracji nie spełnia jednak oczekiwań wszystkich klientów.

Dobrze by było, aby moduł mógł wysyłać SMS’y, które zawierają w sobie nazwę czujki wywołującej alarm, a nie tylko jej numer w systemie. Sam numer czujki (np. SMS o treści „Alarm 002/01”) może niewiele mówić klientowi, natomiast SMS o treści np. „Alarm czujka salon” jednoznacznie informuje, z jakim problemem mamy do czynienia. Oprócz artykułu, przygotowaliśmy też krótki poradnik video, który pokazuje jak skonfigurować moduł GPRS-T1.

 

Jeżeli film nie rozwiał wątpliwości, zapraszam na lekturę artykułu. W tym przypadku, zamiast połączenia INTEGRA < -> GPRS-T1 pokazuję połączenie VERSA <-> GPRS-T1.

Artykuł pokaże krok po kroku, jak ustawić tą ciekawszą, bardziej atrakcyjną formę powiadomienia. Do lepszego zrozumienia proponuję najpierw przeczytać poprzedni artykuł dotyczący konfiguracji modułu GPRS-T1.

Krok 1: Konfiguracja parametrów stacji monitorującej

Wcześniej omawialiśmy to na przykładzie centrali VERSA. Teraz również skorzystamy z tej samej centrali. Podłączenia analogiczne jak ostatnio (TIP/RING). W programie DLOADX otwieramy okno „Monitorowanie”. Następnie konfigurujemy pierwszą zakładkę „Stacje monitorujące” zgodnie z poniższym zrzutem ekranowym.

dloadx ademco express Konfiguracja parametrów monitorowania w […]

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Centrala alarmowa VERSA 10

VERSA 10 Centrala alarmowa

  • Ilość wejść: 10
  • Max ilość wejść: 30
  • Strefy: 2
  • Wyjścia wysokoprądowe: 2
  • Wyjścia niskoprądowe: 2
  • Max ilość wyjść: 12
  • Timery: 4
  • Pamięć zdarzeń: 2047
  • Max ilość użytkowników: 30
  • Certyfikat EN50131: Grade 2
Zobacz w sklepie

Powiązane porady

Podłączenie i konfiguracja modułu GPRS-T1 z centralą alarmową SATEL

Podłączenie i konfiguracja modułu GPRS-T1 z centralą alarmową VERSA
Ocena:

Artykuł omawia integrację centrali VERSA z modułem GPRS-T1. Dodam, że analogiczna konfiguracja obowiązuje w przypadku central rodziny INTEGRA lub starszych serii CA – jest identyczna po stronie modułu, a po stronie poszczególnych central bardzo podobna. Moduł GPRS-T1 jest modułem archiwalnym (nie jest już produkowany). Artykuł dostępny jest jako wersja informacyjna. Aktualnie produkowany jest moduł GPRS-A, … Czytaj więcej »

Zdalne programowanie modułów GPRS SATEL – jak to zrobić?

Zdalne programowanie modułów GPRS Satel
Ocena:

Prawdopodobnie instalator często spotyka się z sytuacjami, w których musi dokonać zmiany w ustawieniach modułu np. GPRS-T2. Każdorazowy przyjazd do klienta to koszty. Takie wizyty również swoje walory, ponieważ utrzymują więź z klientem. Czasami potrzebna jest tylko drobna zmiana – np. zmiana numeru telefonu w powiadomieniu GSM. Taką zmianę możemy przeprowadzić zdalnie, będąc w domu. … Czytaj więcej »