Porady

Matematyka w centralach SATEL- skąd się biorą te liczby?

Porada widoczna dla konta STANDARD
Artykuł w serwisie wsparcia dla instalatorów Matematyka w centralach SATEL
Znajdź nas na facebooku

Kontakt

Które wejścia centrali INTEGRA zostaną zarezerwowane przez dwa wejścia manipulatora? Jaki adres należy ustawić w ekspanderze wejść przy centrali VERSA i PERFECTA? Ile wejść bezprzewodowych obsługuje centrala INTEGRA, ile PERFECTA a ile VERSA? Ile pilotów można dodać do modułu INT-RX-S? Dlaczego VERSA 5 obsługuje maksymalnie 29 wejść zamiast 30 wejść przewodowych? Ile wyjść przewodowych obsługuje centrala INTEGRA24?

Jeżeli odpowiedziałeś poprawnie na wszystkie pytania, to gratuluję! Jeżeli jednak masz wątpliwości, zapraszam do dalszej części.

Numeracja wejść manipulatorów Integry

Każdy manipulator do centrali Integra posiada dwa wejścia, które domyślnie są niewykorzystywane. Instalator może je uaktywnić, widząc jednocześnie, jakie zostaną im przypisane numery wejść w systemie.

integra lcd wejścia
Centrala INTEGRA 128 i manipulator LCD o adresie 7. Zgodnie z poniższą teorią, wejścia manipulatora mogą zająć pozycje 127 i 128.

Numery nie są przypadkowe, natomiast zależą one od modelu centrali Integra i adresu manipulatora. Przykładowe obliczenia poniżej.
Przykład 1:
INTEGRA 32, a więc 8 wejść na płycie centrali i obsługa max. 4 manipulatorów LCD. Liczymy więc:

32 wejść w systemie – 8 wejść na płycie = 24

Wejścia w manipulatorach o poszczególnych adresach zaczną zajmować kolejne numery:

LCD 0:  wejścia 25 i 26
LCD 1:  wejścia 27 i 28
LCD 2:  wejścia 29 i 30
LCD 3:  wejścia 31 i 32

Widać z powyższego, że numery wejść w manipulatorach ulokowane są na ostatnich pozycjach jakie oferuje dana centrala. Dla ugruntowania tej wiedzy, jeszcze jeden przypadek dla centrali INTEGRA 64.
Przykład 2:
INTEGRA 64, a więc 16 wejść na płycie centrali i obsługa max. 8 manipulatorów LCD. Liczymy więc:

64 wejść w systemie – 16 wejść na płycie = 48

Wejścia w manipulatorach o poszczególnych adresach zaczną zajmować kolejne numery:

LCD 0:  wejścia 49 i 50
LCD 1:  wejścia 51 i 52

LCD 2:  wejścia 53 i 54
LCD 3:  wejścia 55 i 56
LCD 4:  wejścia 57 i 58
LCD 5:  wejścia 59 i 60
LCD 6:  wejścia 61 i 62
LCD 7:  wejścia 63 i 64

Te dwa przykłady obrazują sposób, […]

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane porady

Pułapki konfiguracyjne w systemach alarmowych

Ocena:

Jeżeli jesteś czynnym lub początkującym instalatorem urządzeń SATEL, to przeczytanie poniższych opisów i wskazówek pozwolą Ci uniknąć ewentualnych problemów. GPRS-T4 – podłączony przekaźnik nie działa Moduł GPRS-T4 szybko zyskuje na popularności. Trzeba mieć świadomość, jak zostały skonstruowane wyjścia niskoprądowe tego modułu, bo już nie jednego instalatora zaskoczyły. Stosując centrale SATEL, jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że … Czytaj więcej »

7 cech dobrego instalatora

7 dobrych cech instalatora
Ocena:

Postanowiliśmy zebrać myśli i pomóc Wam w ocenie, co charakteryzuje dobrego instalatora systemów zabezpieczeń. Jak poznać, że instalator to rzeczywiście fachowiec i wykona powierzone mu zadanie rzetelnie? Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, nawet jeszcze przed zawarciem umowy. Oto one: 1. Punktualny instalator, to dobry instalator To cecha uniwersalna dla przedstawiciela każdego zawodu … Czytaj więcej »

7 grzechów instalatora

Ocena:

Wspólnymi siłami, znając własne dokonania a przede wszystkim dokonania naszych klientów, zebraliśmy listę najczęściej popełnianych błędów przez instalatorów. Poniżej opracowanie naszych przemyśleń. 1. Brak protokołu odbioru Koniec instalacji to momentu – który czasami nie chce nadejść. Aby oficjalnie zakończyć instalację systemu u klienta, warto wystawić dokument, który jednoznacznie będzie wskazywał na zakończenie wszelkich prac. Na … Czytaj więcej »