Filmy

Kontakt

Możliwości pilotów EraOne w połączeniu z radioodbiornikiem OXI

W tym odcinku Poradnika Technicznego Tomasz Tarnówka opowie o możliwościach pilotów Nice EraOne w połączeniu radioodbiornikiem Nice OXI w systemie Nice Opera.
Dowiecie się między innymi jak programować pilota od pilota bez obecności w miejscu instalacji a także jak zaprogramować piloty za pomocą programatora O-Box.

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla aktywnych zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

        W tym odcinku Poradnika Technicznego Tomasz Tarnówka opowie o tym,

jakie możliwości drzemią w pilotach Nice EraOne w połączeniu radioodbiornikiem Nice OXI.

Piloty z serii Era One współpracują z kodowaniem FLOR. Poznać je można po charakterystycznej, biało-czarnej obudowie.    Występują w wersji 1, 2, 4 i 9 kanałowej co daje możliwość sterowania aż dziewięcioma zestawami automatyki bramowej w trybie krok po kroku.

Warto również wspomnieć, że piloty Era One można kupić w wersji pracującej na częstotliwości 868 MHz co zwiększa jego odporność na zakłócenia a także poprawia zasięg radiowy.

Piloty Era One i radioodbiornik OXi są częścią systemu NICE Opera. Urządzenia należące do tego systemu dają użytkownikowi dużo większe możliwości sterowania automatyką. Np.:stosując radioodbiornik OXI do centrali RBA3 z siłownika Nice Robus i programując do niego pilota z serii EraOne otrzymujemy możliwość sterowania aż piętnastoma poleceniami tego siłownika.Spis wszystkich kanałów i odpowiadających im poleceń znajduje się w każdej instrukcji centrali Opera.

Kolejną bardzo istotna zaletą jest możliwość programowania pilota od pilota bez obecności w miejscu instalacji. Każdy z pilotów posiada tak zwany kod tożsamości, który może zostać wymieniony pomiędzy nadajnikami. Aby zaprogramować pilota od pilota, zbliżamy do siebie dwa nadajniki:  Nowy,(który chcemy dodać do systemu) i […]