Filmy

Kontakt

Kamery IP na przewodzie koncentrycznym?

W tym krótkim filmie zobaczysz jak przy pomocy konwerterów BCS-xCoax/IP bez wymiany okablowania, zrealizować monitoring na kamerach IP w miejscach, gdzie jest jeszcze stary przewód koncentryczny .

Jak wykorzystać przewód koncentryczny do monitoringu IP?

Stosując BCS-xCoax/IP możemy bez wymiany okablowania zrealizować monitoringi na kamerach IP w miejscach, gdzie mamy jeszcze stary przewód koncentryczny. Jest to rozwiązanie, które pozwala zmodernizować system  oszczędzając czas i pieniądze.

Mirosław Zając z firmy Atte zaprezentuje konwertery, które pozwalają uruchomić  dowolną kamerę IP na przewodzie koncentrycznym. Jeśli mamy kamerę IP to zazwyczaj stosujemy Switch PoE, z którego wychodzimy standardowym przewodem UTP i wchodzimy do nadajnika zestawu xCoax. Następnie podłączamy przewód koncentryczny, który z drugiej strony podłączony jest do odbiornika. Od odbiornika również mamy przewód UTP do kamery.

Odległości do poszczególnych urządzeń wyglądają następująco: Od switcha PoE  do nadajnika możemy mieć maksymalnie 100 m przewodu UTP. Następnie przewód koncentryczny możemy zastosować nie dłuższy niż 250m. Odcinek od odbiornika do kamery to również max 100m przewodu UTP. To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że po przewodzie koncentrycznym przesyłany jest zarówno sygnał sieciowy jak i zasilanie 48V. Należy pamiętać, że odległość od switch-a do kamery nie  może mieć więcej niż 300m. Powyżej tej odległości nie ma gwarancji na poprawne uruchomienie kamery.

 

konwertery xCoax a odległości
Sposób podłączenia zestawu konwerterów xCoax w systemie monitoringu.

Wszystkie produkty, które widać na filmie są dostępne w sklepie: https://www.montersi.pl/wyszukiwarka/index/bcs-xcoax

 

 

 

Powiązane produkty

Powiązane porady

BCS-xpoe4-ext-do-opisu 2:26
Ocena:

Film porusza problem zbyt dużej odległości kamery IP od switch-a PoE,  temat poprowadził gościnnie Mirosław Zając. Kamera IP znajdująca się w odległości powyżej 100m od przełącznika sieciowego PoE Podłączając kamerę IP w systemie monitoringu musimy zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne czynniki: kamera musi znajdować się w odległości do 100m od przełącznika sieciowego, do którego jest podłączona. … Czytaj więcej »

graf-wyrozniajaca2 3:30
Ocena:

W filmie obejrzycie prezentację produktu UPS IP8 oraz test czasu podtrzymania przykładowego zestawu monitoringu. Film poprowadził gościnnie Mirosław Zając. Zestaw zasilania – UPS IP8 Wybierając system monitoringu, najczęściej skupiamy się na najbardziej oczywistych elementach, czyli kamerach i rejestratorze. Jednak musimy pamiętać, że aby mieć niezawodny system musimy go odpowiednio zasilić- krótkie zaniki zasilania mogą spowodować awarie dysku.  Każdy … Czytaj więcej »