Filmy

Kontakt

Kamery IP na przewodzie koncentrycznym?

W tym krótkim filmie zobaczysz jak przy pomocy konwerterów BCS-xCoax/IP bez wymiany okablowania, zrealizować monitoring na kamerach IP w miejscach, gdzie jest jeszcze stary przewód koncentryczny .

Jak wykorzystać przewód koncentryczny do monitoringu IP?

Stosując BCS-xCoax/IP możemy bez wymiany okablowania zrealizować monitoringi na kamerach IP w miejscach, gdzie mamy jeszcze stary przewód koncentryczny. Jest to rozwiązanie, które pozwala zmodernizować system  oszczędzając czas i pieniądze.

Mirosław Zając z firmy Atte zaprezentuje konwertery, które pozwalają uruchomić dowolną kamerę IP na przewodzie koncentrycznym. Jeśli mamy kamerę IP to zazwyczaj stosujemy Switch PoE, z którego wychodzimy standardowym przewodem UTP i wchodzimy do nadajnika zestawu xCoax. Następnie podłączamy przewód koncentryczny, który z drugiej strony podłączony jest do odbiornika. Od odbiornika również mamy przewód UTP do kamery.

Odległości do poszczególnych urządzeń wyglądają następująco: Od switcha PoE  do nadajnika możemy mieć maksymalnie 100 m przewodu UTP. Następnie przewód koncentryczny możemy zastosować nie dłuższy niż 250 m. Odcinek od odbiornika do kamery to również max 100 m przewodu UTP. To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że po przewodzie koncentrycznym przesyłany jest zarówno sygnał sieciowy jak i zasilanie 48 V. Należy pamiętać, że odległość od switch-a do kamery nie  może mieć więcej niż 300 m. Powyżej tej odległości nie ma gwarancji na poprawne uruchomienie kamery.

 

konwertery xCoax a odległości
Sposób podłączenia zestawu konwerterów xCoax w systemie monitoringu.

Wszystkie produkty, które widać na filmie są dostępne w sklepie pod nazwą BCS-xCOAX.

 

 

 

Powiązane produkty

Powiązane porady

2:26
Ocena:

Film porusza problem zbyt dużej odległości kamery IP od switch-a PoE,  temat poprowadził gościnnie Mirosław Zając. Kamera IP znajdująca się w odległości powyżej 100 m od przełącznika sieciowego PoE Podłączając kamerę IP w systemie monitoringu musimy zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne czynniki: kamera musi znajdować się w odległości do 100 m od przełącznika sieciowego, do którego … Czytaj więcej »

3:30
Ocena:

W filmie obejrzycie prezentację produktu UPS IP8 oraz test czasu podtrzymania przykładowego zestawu monitoringu. Film poprowadził gościnnie Mirosław Zając. Zestaw zasilania – UPS IP8 Wybierając system monitoringu, najczęściej skupiamy się na najbardziej oczywistych elementach, czyli kamerach i rejestratorze. Jednak musimy pamiętać, że aby mieć niezawodny system musimy go odpowiednio zasilić- krótkie zaniki zasilania mogą spowodować awarie dysku.  Każdy … Czytaj więcej »