Porady

INT-TSI – sekwencyjne uruchamianie rolet w Integrze

Porada widoczna dla konta STANDARD
Artykuł: Jak włączyć silniki rolet z opóźnieniem?

Kontakt

Istnieją przynajmniej dwa powody, dla których zależy nam na sekwencyjnym uruchamianiu silników w roletach. Są to:

uniknięcie udaru prądowego, który może powstać podczas jednoczesnego uruchomienia dużej ilości obciążeń (tutaj indukcyjnych) i w konsekwencji zadziałanie zabezpieczeń elektrycznych;
uniknięcie wzajemnego zakłócania się nadajników radiowych, które może wystąpić, kiedy do wyjść centrali zostaną wpięte nadajniki do poszczególnych rolet (to wersja rzadko spotykana, ale się zdarza w nietypowych sytuacjach).

Kiedy chcemy grupowo sterować roletami, to właśnie wtedy może nas spotkać jedna z powyższych sytuacji. Na szczęście mamy możliwość uniknięcia tych zjawisk, wprowadzając opóźnienie pomiędzy załączeniami poszczególnych silników (czyli poszczególnych wyjść centrali lub ekspandera). Na początek: przykładowa konfiguracja rolet w centrali Integra.

Krok 1: Jak konfigurować rolety w centrali INTEGRA?

Tutaj nie odbiegamy od normy. Pozostajemy przy klasycznym podejściu do konfiguracji wyjść roletowych w Integrze. Poniższy zrzut pokazuje przykład:

rolety integra dloadx
Rys. 1. Konfiguracja wyjść do kilku rolet w centrali Integra.

Każdą z powyższych rolet możemy sterować przy użyciu manipulatora (menu „Sterowanie”), aplikacji mobilnej, wejść itd. Nie ma jednak wbudowanej funkcji na opuszczenie lub podniesienie wszystkich rolet jednocześnie. Taka możliwość istnieje przy ewentualnym sterowaniu czuwaniem – wtedy przy załączeniu strefy wszystkie zaznaczone rolety się opuszczą (zamkną), a przy wyłączeniu czuwania wszystkie zaznaczone rolety się podniosą (otworzą).

To jest jednak funkcja, która nie jest zawsze używana (choć jest domyślnie aktywna), a dodatkowo powoduje, że wszystkie te rolety są uruchamiane jednocześnie. Nie o to nam chodzi w tym artykule. Tutaj chcemy, aby rolety były uruchamiane z pewnym opóźnieniem względem siebie (np. co 1 sekundę). Przejdźmy do przykładowej konfiguracji.

Krok 2: Tworzymy przyciski góra i dół dla manipulatora INT-TSI

Dalsza część dotyczy stricte programu TSI Builder, który stanowi narzędzie do projektowania interfejsu graficznego manipulatora […]

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

#02 Jak stworzyć pierwsze makro w manipulatorze INT-TSI?

Film: INT-TSI - tutorial #02 01:44
Ocena:

W filmie pokazujemy sposób tworzenia podstawowego makra dla manipulatora INT-TSI. Krok po kroku wyjaśniamy etapy tworzenia makra, zaczynając od przygotowania wyjścia w centrali alarmowej takiej jak INTEGRA. To solidna podstawa, od której można zacząć przygodę z manipulatorami INT-TSI. W innym poradniku wideo pokażemy jak można to makro zbudować inaczej, z wykorzystaniem przycisku typu „Wskaźnik”. Umożliwi … Czytaj więcej »

#07 Wprowadzenie do konfiguracji manipulatora INT-TSI – początki

TSI Intro 06:28
Ocena:

Stwórz własny interfejs do manipulatora INT-TSI W związku z dużą ilością pytań, jak uruchomić manipulator INT-TSI, przedstawiamy ten wideoporadnik. Tym razem cofamy się do początków, tzn. pokazujemy od A do Z, jakie narzędzia potrzebujemy i jak rozpocząć pracę z manipulatorem INT-TSI. Po obejrzeniu filmu, każdy instalator powinien już potrafić uruchomić manipulator przynajmniej w podstawowym zakresie. … Czytaj więcej »

Zobacz co potrafi manipulator Satel INT-TSI

INT-TSI 0:57
Ocena:

Manipulator INT-TSI – unikalna szata graficzna Takiego manipulatora INT-TSI jeszcze nie znacie! Montersi wzięli go na warsztat i podrasowali nieco. Dzięki temu stał się bardziej atrakcyjny i nowoczesny. Przekonaj się jak proste może być sterowanie Twoim domem! Jesteś zainteresowany urządzeniem w takim wydaniu? Skontaktuj się z nami! Jako jedna z pierwszych firm w kraju opracowaliśmy unikalną … Czytaj więcej »