Filmy

xPoE-3-10- 3 portowy Switch PoE
0:00
0:00 / 0:00
Znajdź nas na facebooku

Powiązane tagi

Kontakt

ATTE xPoE-3-10 – jak podłączyć kamerę IP PoE na 300m?

Poznaj zastosowanie miniaturowego switcha , który zmieści się nawet w puszce podtynkowej fi 60. Dzięki niemu podłączysz dwie kamery na 1 przewodzie oraz poprawisz sygnał sieciowy.

Specjalista z firmy Atte  Mirosław Zając, zaprezentuje moduł ATTE xPoE-3-10. Jest to 3-portowy swich PoE. Należy zwrócić uwagę, że możemy go zasilić tylko ze switcha pasywnego, czyli dowolnego switcha ATTE.

Switch umożliwia:

  1. podłączenie dwóch kamer IP na jednym przewodzie.
  2. Bądź możemy użyć go jako  extendera sygnały TCP-IP.

Produkt występuje pod dwoma symbolami :

ATTE-xPoE-3-10 

BCS-xPoE3/EXT-PP

Podłączenie dwóch kamer IP na jednym przewodzie

Podłączenie jest bardzo proste.Do portu pierwszego podłączamy switcha, a do dwóch kolejnych podłączamy kamery IP PoE. Sam moduł jest na tyle mały, że mieści się do standardowej puszki podtynkowej fi 60, bądź do podstawy montażowej kamery.

Extender sygnału TCP-IP

Modułu xPoE-3-10 możemy użyć również jako extendera sygnału TCP-IP.  Pozwala nam to podłączyć kamerę IP PoE, która jest w odległości pow. 100m Do tego będziemy potrzebowali dwóch odcinków przewodu UTP i jeśli chcemy podłączyć na przykład na 300 m potrzebujemy 2 takich modułów.

Podłączenie wykonujemy w ten sposób: Do pierwszego portu podłączamy przewód zasilający od switch-a, następnie podłączamy odcinki przewodu UTP. Na końcu możemy podłączyć kamerę. W takim przypadku, korzystając z dwóch modułów, jesteśmy w stanie podłączyć tą kamerę na maksymalnie 300m. Należy zwrócić tylko uwagę, aby odległość pomiędzy poszczególnymi switchami, jak i ostatnim switchem i kamerą, nie przekraczała 100m

Moglibyśmy użyć kolejnego modułu, aby tą odległość przedłużyć o kolejne 100m na przykład do 400m, ale wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na spadki napięcia w przewodzie, oraz na to aby moc dostarczona przez sam switch i port w swich-u była wystarczająca, aby zasilić kamerę, bądź kamery znajdujące się na końcu odcinka. Podłączając moduł x-PoE-3-10 należy zwrócić uwagę, aby sumaryczna moc urządzeń podłączonych do niego, nie przekraczała wydolności prądowej portu w switch-u.

Uwaga!

Port został zaprojektowany do zasilania kamer IP PoE, dlatego na portach wyjściowych cały czas podawane jest napięcie. Powoduje to, że możemy podłączyć kamerę IP bądź dowolne urządzenie PoE, ale nie należy tutaj podłączać na przykład komputerów, które nie wymagają zasilania PoE.

Podobny produkt:

ATTE-xPoE-3-11

 

 

Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady