Porady

Przełącznik kluczykowy VS przycisk zwierny

Porada widoczna dla konta STANDARD
Przełącznik kluczykowy do sterowania bramą - artykuł
Nie szczędzisz wysiłków w swojej pracy? Spraw sobie prezent - narzędzia klasy PREMIUM

Kontakt

Bardzo często rozmawiając z inwestorami spotykam się z pytaniem  jak otworzyć furtkę lub bramę gdy jestem na posesji, a nie mam pilota przy sobie? No właśnie, jakie rozwiązanie jest najlepsze? Najczęściej wybieranym przez klientów produktem jest zwykły przycisk monostabilny montowany na słupku od wewnątrz.
Sterowanie przyciskiem zwiernym
Przycisk monostabilny, podłączamy do domofonu lub wideodomofonu najczęściej pod dedykowane do tego celu wejście, znajdujące się w panelu bramowym. Automatyka bramowa, również posiada dedykowane wejście do podłączenia przycisku zwiernego. Po naciśnięciu przycisku, podawany jest impuls, który steruje pracą wybranego urządzenia.

bt-1a
Przycisk monostabilny: BT-1A

Przycisk sterujący, umieszczony wewnątrz posesji ma swoje plusy – przede wszystkim jest to rozwiązanie ekonomiczne z uwagi na stosunkowo niską cenę. Jednak duża wada tego rozwiązania jaką dostrzegam, to fakt, że gdy ktoś niepowołany wtargnie na naszą posesję, może bez trudu otworzyć bramę, czy furtkę – w zależności do tego czym steruje przycisk. Jak mieć nad tym kontrolę?
Przełącznik kluczykowy
Przełącznik kluczykowy

Dla przykładu posłużę się przełącznikiem EKSEU z oferty urządzeń firmy Nice. Na pierwszy rzut oka, na plus:

 nowoczesna stylistyka
solidna wandaloodporna obudowa
 stalowa wkładka kluczykowa

EKSEU - Przełącznik kluczykowy
wnętrze EKSEU – przełącznika kluczykowego, natynkowego

Co dalej? Otwierając obudowę, zauważyć można ciekawe zabezpieczenie; mimo odkręcenia dwóch śrub znajdujących się na spodzie obudowy, nie dostaniemy się do środka bez włożonego i przekręconego kluczyka – bardzo duża zaleta! Potencjalnemu intruzowi nie będzie łatwo dostać się do połączeń kablowych. Po dostaniu się do środka ujrzeć można dwa moduły styczników […]

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane produkty