Porady

Skąd bierze się tak dużo SMS’ów i telefonów podczas alarmowania? [INT-GSM]

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Niezliczona ilość SMS'ów z systemu alarmowego
Nie szczędzisz wysiłków w swojej pracy? Spraw sobie prezent - narzędzia klasy PREMIUM

Kontakt

Tytułowe pytanie często pada ze strony użytkowników systemu, ale też od początkujących instalatorów. W momencie testów instalacji, dostają oni sporą liczbę SMS’ów i telefonów. Liczba jest na tyle duża, że powoduje poirytowanie tą sytuacją. Jednak nic tutaj nie dzieje się przypadkiem. Warto zrozumieć na czym to wszystko polega i jak można nad tym zapanować. Rozważania będą dotyczyć central serii INTEGRA, które współpracują z modułem INT-GSM [oraz INT-GSM LTE]. Kilka faktów na start.

Każda czujka z osobna generuje alarm

To fundamentalna sprawa. Jeżeli podczas czuwania zostaną naruszone 3 czujki, to każda wygeneruje swój alarm w systemie (widoczne są przynajmniej 3 wpisy w pamięci zdarzeń – dla każdej czujki osobno).

Alarmy

Teraz wyobraź sobie, że do centrali podłączone są np. 2 czujki. Kiedy w czasie czuwania każda z nich zobaczy ruch po jednym razie, centrala wygeneruje 2 różne alarmy. Idąc dalej, moduł INT-GSM wykona 2 różne powiadomienia (czyli np. wyśle 2 sms’y). To jest poprawne zachowanie. Zapamiętaj: jest alarm -> jest powiadomienie.

Domyślnie każda czujka wywoła alarm tylko 3 razy – a więc też „tylko” 3 powiadomienia

Spójrz na konfigurację dla centrali Integra (dla Perfecta i Versa jest analogicznie). Są tam domyślnie zaznaczone opcje „Tylko 3 alarmy”. Wynika z tego, że w czasie czuwania strefy, dane wejście centrali (dana czujka) wywoła alarm maksymalnie 3 razy. Potem wejście centrali zostanie automatycznie zablokowane (aż do skasowania alarmu, wtedy licznik „3 alarmów” się kasuje – tak jest domyślnie).

tylko 3 alarmy satel
Domyślnie włączone ograniczenie w ilości generowanych alarmów (Integra, Versa, Perfecta)

Załóżmy, że w systemie jest 5 czujek i każda jest podłączona pod osobne wejście (czyli „książkowo”). Dodatkowo dla każdej czujki (każdego wejścia) jest zaznaczona opcja „Tylko 3 alarmy”. Wniosek jest prosty:
5 czujek x 3 alarmy max. = 15 alarmów z czujek
Czyli w takim układzie, system domyślnie wygeneruje maksymalnie 15 alarmów, a […]

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

INT-GSM – Pierwsze kroki, czyli robimy powiadamianie SMS

Powiadomienie SMS o zdarzeniach - konfiguracja centrali
Ocena:

Moduł INT-GSM to pierwszy moduł GSM produkcji Satel, który komunikuje się z centralą przy użyciu magistrali manipulatorów. Jego możliwości to przede wszystkim: powiadamianie SMS, CLIP i PUSH sterowanie systemem przez SMS, CLIP, aplikację mobilną INTEGRA Control zdalna konfiguracja centrali alarmowej przez DloadX W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować centralę, aby INT-GSM mógł powiadamiać użytkownika o … Czytaj więcej »

INT-GSM – Jak zrealizować sterowanie SMS i CLIP?

INT-GSM - Jak zrealizować sterowanie SMS i CLIP?
Ocena:

Na temat realizacji powiadomienia SMS w tym module już powstał artykuł (link pod poradnikiem). Tym razem zajmiemy się możliwością sterowania pracą centrali alarmowej, wysyłając do niej wiadomości SMS lub dzwoniąc (CLIP). Krok 1: Wstępna konfiguracja karty SIM w module INT-GSM Poniższe zrzuty ekranowe pokazują, w jaki sposób można ustawić parametry modułu. Mam tutaj na myśli … Czytaj więcej »