Porady

Jak konfigurować piloty w centrali Integra?

Porada widoczna dla konta STANDARD
Konfiguracja ekspandera INT-RX-S w Integrze
Aktywny partner w sklepie Montersi.pl

Kontakt

Podłączenie i konfiguracja modułu pilotów INT-RX-S do centrali INTEGRA. Wyjaśniamy cały proces krok po kroku.

Krok 1: Podłączenie sterownika pilotów do magistrali ekspanderów

Urządzenie INT-RX-S nazywane jest przez producenta jako „ekspander obsługi pilotów”. Ta nazwa już w zasadzie zdradza informacje o tym, jak i gdzie należy sterownik podłączyć – do magistrali ekspanderów.

int-rx-s schemat
Podłączenie do magistrali ekspanderów (szyna pierwsza lub druga).

Pozostaje jeszcze kwestia adresacji (dowolny adres od 0 do 31, byle by się nie powtarzał w ramach danej magistrali) oraz kwestia identyfikacji. Po przeprowadzeniu identyfikacji, w strukturze systemu (DloadX -> Struktura -> Sprzęt -> Ekspandery) zobaczymy pozycję o nazwie „INT-RX” (nazwę można wyedytować). Teraz można przystąpić do dodawania pilotów i ich konfiguracji.
Ciekawostka: podłączając ekspander pilotów INT-RX-S do centrali VERSA lub PERFECTA, adres musi być ustawiony na wartość „7”.

Krok 2: Dodajemy piloty do systemu

Każdy użytkownik systemu alarmowego Integra może posiadać maksymalnie jednego pilota, który pracuje w paśmie 433 MHz. Aby dodać taki pilot (o modelach poszczególnych pilotów jest napisane na dole artykułu), należy wejść do opcji ekspandera i kliknąć na przycisk „Edycja pilotów”.

int-rx piloty
Struktura -> Sprzęt -> Ekspandery -> INT-RX-S. Widoczny po prawej przycisk „Edycja pilotów”.

Powinno otworzyć się dodatkowe okno, które widzimy na poniższym zrzucie ekranowym:

int-rx piloty
Puste okno pilotów. Zapisywanie i odczytywanie pilotów do modułu odbywa się przy użyciu przycisków, które są widoczne na dole tego okna.

Dodanie nowego pilota to proste zadanie, polegające na […]

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

Centrala Perfecta i piloty – współpraca, konfiguracja i obsługa

Centrala Perfecta i piloty -artykuł
Ocena:

Tradycyjnie zajmiemy się sprawami technicznymi, natomiast filozofię stosowania pilotów i ich zasadność odkładamy na dalszy plan. Jak to jest z tymi pilotami? Na dzień dzisiejszy (listopad 2018) mamy dostępne następujące warianty: Wariant 1: Centrale Perfecta 16-WRL i Perfecta 32-WRL mają wbudowany sterownik radiowy i w ramach obsługi pilotów współpracują tylko z pilotami MPT-350 (+ czujki, … Czytaj więcej »

Jeden pilot do bramy i alarmu, czyli jak podłączyć automatykę bramową do centrali alarmowej ?

Podłączenie automatyki bramowej do centrali alarmowej
Ocena:

W nowym budownictwie standardem staje się nie tylko system alarmowy, ale również automatyka bram. System alarmowy i  automatyka istnieją niezależnie, ale warto włożyć odrobinę wysiłku i dokonać połączenia obu systemów. Zyskujemy  możliwość sterowania bramą prosto z manipulatora systemu alarmowego. W artykule pokażę jak należy to zrobić. Jako elementów pokazowych użyję znanej automatyki NICE (włoski producent) … Czytaj więcej »

Matematyka w centralach SATEL- skąd się biorą te liczby?

Artykuł w serwisie wsparcia dla instalatorów Matematyka w centralach SATEL
Ocena:

Które wejścia centrali INTEGRA zostaną zarezerwowane przez dwa wejścia manipulatora? Jaki adres należy ustawić w ekspanderze wejść przy centrali VERSA i PERFECTA? Ile wejść bezprzewodowych obsługuje centrala INTEGRA, ile PERFECTA a ile VERSA? Ile pilotów można dodać do modułu INT-RX-S? Dlaczego VERSA 5 obsługuje maksymalnie 29 wejść zamiast 30 wejść przewodowych? Ile wyjść przewodowych obsługuje … Czytaj więcej »