Porady

#03 Reset hasła w urządzeniach HIKVISION

Ocena:

Kontakt

Jak odzyskać hasło w urządzeniach Hikvision?

Jest to ostatnia część serii porad dotyczących resetowania hasła w urządzeniach CCTV. Tym razem zajmiemy się procedurą dotyczącą kamer IP i rejestratorów marki Hikvision.

Jeśli podczas pierwszego logowania zdefiniowaliśmy pytania pomocnicze to warto za ich pomocą wygenerować nowe hasło. W innym przypadku należy skorzystać z opisanej niżej metody.

Procedura jest bardzo prosta lecz wymaga od nas użycia aplikacji SADP, którą możemy pobrać tutaj.

Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji oraz wyszukanie urządzeń w sieci. Na liście powinniśmy zobaczyć nasze urządzenie do którego nie pamiętamy hasła. Zaznaczamy je a następnie klikamy Forgot Password.

SADP - reset hasła

Mimo, iż program wyszukuje urządzenia będące w innej podsieci zaleca się aby kamera była podłączona bezpośrednio do komputera. W innym przypadku mogą pojawić się problemy z komunikacją.

W nowo otwartym oknie wybieramy sposób resetu hasła (Step  1).SADP - reset hasła nowe okno

Do wyboru mamy dwie opcję:

  • Export – Generujemy plik przywracania hasła
  • QR code – Generujemy kod QR

Kolejnym krokiem jest wysłanie prośby o reset hasła wraz z załącznikiem (plik przywracania lub kod QR) na adres: serwis@montersi.pl

W odpowiedzi otrzymamy plik z kluczem lub sam klucz, który jest wymagany do ukończenia całej procedury.

 Od momentu wygenerowania klucza aż do ustawienia nowego hasła NIE WOLNO wyłączać zasilania kamery/rejestratora. Jeśli wyłączymy urządzenie to plik przywracania straci ważność a cała procedura resetu hasła zakończy się niepowodzeniem.
 W zależności od wcześniej wybranej metody wybieramy odpowiednio:
  • Input key – Wprowadzamy klucz resetujący, który otrzymaliśmy w wiadomości zwrotnej
  • Import File – Wskazujemy lokalizację pliku resetującego, który otrzymaliśmy w wiadomości zwrotnej

SADP - reset hasła - wprowadzanie nowego hasła

Ostatnim krokiem jest zdefiniowanie nowego hasła dostępu do naszego urządzenia oraz zatwierdzenie całej procedury naciskając przycisk Confirm.

Podobny zabieg w urządzeniach BCS:

Jak odzyskać hasło w urządzeniach BCS Line?

Jak przywrócić hasło w urządzeniach BSC Point?

Powiązane porady

Ocena:

Jak zresetować hasło w urządzeniach BCS Point? W przypadku zapomnianego hasła w rejestratorze lub kamerze IP serii BCS Point, mamy możliwość jego zresetowania za pomocą serwisu Star4live. Opcja resetu hasła dostępna jest bezpośrednio na stronie star4live.com, a więc konieczne jest wcześniejsze powiązanie urządzenia z naszym kontem w chmurze. Gdy nasze urządzenie nie jest dodane do konta Star4life, … Czytaj więcej »

Artykuł: Resetowanie hasła w urządzeniach CCTV
Ocena:

Resetowanie hasła w urządzeniach BCS Line Rozpoczynamy serię krótkich artykułów dotyczących resetowania zapomnianego hasła w urządzeniach CCTV (kamerach IP i rejestratorach). Zdajemy sobie sprawę, że zapamiętanie dużej ilości haseł nie jest łatwe a producenci sprzętu wymagają od nas używania coraz silniejszych haseł składających się z dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Stosowanie mocnych haseł niesie ze … Czytaj więcej »