Porady

#03 Reset hasła w urządzeniach HIKVISION

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla aktywnych zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?
reset-hasla-w-urzadzeniach-hikvision
Ocena:

Kontakt

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla aktywnych zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

Jest to ostatnia część serii porad dotyczących resetowania hasła w urządzeniach CCTV. Tym razem zajmiemy się procedurą dotyczącą kamer i rejestratorów marki Hikvision.
Jeśli podczas pierwszego logowania zdefiniowaliśmy pytania pomocnicze to warto za ich pomocą wygenerować nowe hasło. W innym przypadku należy skorzystać z opisanej niżej metody.
Procedura jest bardzo prosta lecz wymaga od nas użycia aplikacji SADP, którą możemy pobrać tutaj.

Pierwszym krokiem jest uruchomienie aplikacji oraz wyszukanie urządzeń w sieci. Na liście powinniśmy zobaczyć nasze urządzenie do którego nie pamiętamy hasła. Zaznaczamy je a następnie klikamy Forgot Password.

Mimo, iż program wyszukuje urządzenia będące w innej podsieci zaleca się aby kamera była podłączona bezpośrednio do komputera. W innym przypadku mogą pojawić się problemy z komunikacją.
W nowo otwartym oknie wybieramy sposób resetu hasła (Step  1).

Do wyboru mamy dwie […]

Powiązane porady

reset-hasla-w-urzadzeniach-bcs-point
Ocena:

W przypadku zapomnianego hasła w rejestratorze lub kamerze serii BCS Point, mamy możliwość jego zresetowania za pomocą serwisu  Star4live. Opcja resetu hasła dostępna jest bezpośrednio na stronie star4live.com, a więc konieczne jest wcześniejsze powiązanie urządzenia z naszym kontem w chmurze. Gdy nasze urządzenie nie jest dodane do konta Star4life, to jedyną możliwością zresetowania hasła jest procedura serwisowa. W … Czytaj więcej »

Artykuł: Resetowanie hasła w urządzeniach CCTV
Ocena:

Rozpoczynamy serię krótkich artykułów dotyczących resetowania zapomnianego hasła w urządzeniach CCTV. Zdajemy sobie sprawę, że zapamiętanie dużej ilości haseł nie jest łatwe a producenci sprzętu wymagają od nas używania coraz silniejszych haseł składających się z dużych i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Stosowanie mocnych haseł niesie ze sobą wiele korzyści związanych z bezpieczeństwem ale zdarzają się sytuacje … Czytaj więcej »