Porady

Znam Twoje hasło serwisowe. Dlaczego?

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Znam Twoje hasło serwisowe. Dlaczego?
Aktywny Partner-Montersi.pl

Kontakt

Hasło serwisowe w systemie alarmowym to często pomijany temat. To poważny błąd. Lekceważenie zagadnienia z ustawieniem odpowiedniego hasła może przynieść bardzo przykre skutki.

Nie stosuj wszędzie tego samego hasła

Ta historia mogłaby zdarzyć się naprawdę…
Firma „ABC-Alarmy” z dużym stażem na rynku, dostała zlecenie na montaż alarmu w Czujkowicach. Instalacja i konfiguracja przebiegła pomyślnie. Klient zadowolony, system działa. Z racji pewnych instalatorskich nawyków, firma ABC ustawiła hasło serwisowe „2234”. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dwa tygodnie później, firma dostała zlecenie na montaż kolejnego systemu alarmowego. Tym razem w Krakowie. Ten projekt również zakończył się sukcesem. Mijały miesiące, firma ABC pozyskiwała nowych klientów. Od montażu systemu w Czujkowicach minęło już 7 miesięcy. W tym czasie firma instalatorska pomyślnie zrealizowała 24 projekty. We wszystkich 24 obiektach zastosowano to samo hasło serwisowe – 2234. To wygodne rozwiązanie.
Dnia 12 września 2014, klient z Czujkowic zwrócił się do instalatora z prośbą o interwencję przy systemie alarmowym. Wystąpiła usterka. Firma ABC była w trakcie realizacji dużego projektu.

-”Najbliższy możliwy termin serwisu za 5 dni”- poinformował szef firmy ABC-Alarmy

Ta informacja bardzo zdenerwowała klienta. Jakiś ludzki czynnik zawinił, strony się nie dogadały i klient zerwał umowę. Pod koniec rozmowy telefonicznej poprosił o otrzymanie hasła serwisowego do swojego domu ( to hasło powinna posiadać tylko firma instalatorska).

– Dać hasło klientowi, czy nie?

„Jeśli zdradzę to udostępnię jednocześnie dostęp do 24 innych obiektów. Ale przecież klient o tym nie wie –nie domyśli się. A poza tym musiałoby być jeszcze odblokowane hasło serwisowe, żeby mógł wyłączyć inne systemy alarmowe. Nic się nie stanie.”

Szef zdradził klientowi hasło serwisowe.

Trzy tygodnie później, w lokalnej prasie…

kronika policyjna - masowe włamania
Podstawową kwestią z ustawieniem właściwego hasła jest to, aby było ono niepowtarzalne
Niestety instalatorzy mają przyzwyczajenie do powielania tego samego hasła serwisowego na wielu obiektach. Należy wtedy zdawać sobie sprawę z następujących rzeczy:

hasło […]

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Oceń poradę: