Bumerang – tak mógłbym nazwać temat, jakim jest sterowanie oświetleniem z poziomu centrali alarmowej Integra (zaraz obok sterowania roletami). Doszedłem do wniosku, że warto rozprawić się z tym tematem raz i porządnie. Polecam poniższą pozycję, jako ciekawy wariant na sterowanie oświetleniem w sposób automatyczny (czujki ruchu) oraz ręczny, korzystając np. z ikon w manipulatorze INT-TSI. Krok po kroku wyjaśnię, jak skonfigurować takie sterowanie. Będzie ciekawie – zapraszam.
Założenia do projektu
- Lampa LED w salonie
- Czujka ruchu, aktywująca powyższą lampę na zadany czas ( + najlepiej tylko w godzinach nocnych)
- Manipulator np. INT-TSI, służący do ręcznego wyzwalania oświetlenia (w dowolnym momencie)
Zasadniczą sprawą w projekcie jest to, że chcemy, aby lampa mogła być sterowana automatycznie – w momencie wykrycia ruchu przez czujkę oraz manualnie, kiedy użytkownik będzie miał na to ochotę. Będzie mógł użyć wejść centrali lub sterować wyjściami z manipulatora (funkcja Sterowanie lub ikony w INT-TSI). W związku z powyższym, w omawianym wariancie zostaną użyte wyjścia, które użytkownik będzie mógł sterować z manipulatora, aby przełączyć układ pomiędzy trybem automatycznym a trybem manualnym.
Może to wyglądać jak na jednym z poniższych obrazów (kliknij aby powiększyć):



Każdy powyższy szablon zawiera przynajmniej jedną ikonę żarówki do sterowania oświetleniem oraz jeden przycisk „Auto / Manual” do przełączania trybu sterowania. Przełączanie tego trybu może również odbywać się przez aplikację mobilną czy SMS (tak naprawdę te przełączniki to wyjścia „Przełącznik BI”, którymi użytkownik może sterować na wiele sposobów).
Dodatkowo, do całego projektu wrzucimy mechanizm, który zawsze wyłączy oświetlenie w momencie, kiedy uzbroimy strefę systemu alarmowego. Chodzi o zabezpieczenie na wypadek następującej sytuacji:
Ograniczony dostęp! Zostań partnerem i przeczytaj pozostałe 84% porady.

Artykuł jest dostępny dla użytkowników Premium.
Jesteś instalatorem i potrzebujesz więcej? Sprawdź!
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna jest dla zalogowanych użytkowników