Porady

ETHM-1 Plus – jak skonfigurować? (reaktywacja)

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Artykuł: ETHM-1 Plus - jak skonfigurować?
Aktywny Partner-Montersi.pl

Kontakt

Swego czasu na naszych stronach pojawił się artykuł, który dotyczył modułu ETHM-1. Opisane zostało w nim jak należy skonfigurować moduł, aby instalator i użytkownik mogli zdalnie dostać się do swojej centrali. Wiedza zawarta w tamtym artykule jest „uniwersalna”, ponieważ koncepcja się nie zmieniła. Jednak dzisiaj moduł ETHM-1 nie jest już produkowany, a na jego miejscu pojawił się moduł ETHM-1 Plus. To właśnie ten „Plus” odgrywa tutaj znaczną różnicę, ponieważ wprowadza element, który „jednym kliknięciem” pozwala na szybkie załatwienie całej konfiguracji.

Artykuł nie będzie krótki, ale jestem przekonany, że każdy kto dotrwa do końca doskonale będzie potrafił skonfigurować moduł ETHM-1 Plus do pracy z Integrą. Na samym końcu znajdują się „pytania i odpowiedzi”, które rozwiązują najczęściej występujące wątpliwości. Będzie technicznie i filozoficznie – zapraszam.

Na początek – po co w ogóle moduł ETHM-1 Plus w systemie alarmowym?

Prawdopodobnie każdy, kto porwał się na czytanie tej pozycji wie, po co jest moduł ETHM-1 Plus. Jednak w celu ugruntowania wiedzy i wyrobienia sobie wspólnego mianownika, kilka przemyśleń o funkcjach, jakie spełnia ten moduł.

Moduł ETHM-1 Plus jest opcjonalny. Współpracuje z centralami INTEGRA oraz VERSA. Jednak w zależności od tego, z jaką centralą go połączymy, to docelowa funkcjonalność będzie się różnić (np. Versa nie ma możliwości integracji z systemem FIBARO przez moduł ETHM-1 Plus, a Integra ma taką możliwość). Wracając do pytania z tego akapitu – po co nam moduł ETHM? Możliwości jakie dostajemy podzielmy na 3 kategorie: dla użytkownika, dla instalatora i ogólne.

Kto i co zyskuje?

użytkownik: zyskuje on możliwość zdalnego dostępu do swojego systemu alarmowego przez darmową aplikację mobilną INTEGRA Control (dostępna na systemy Android oraz iOS). Aplikacja pozwala na sprawdzanie stanu stref i daje możliwość sterowania czuwaniem tych stref. Dodatkowo użytkownik widzi w aplikacji stan wejść (może je blokować), stan wyjść (może nimi […]

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

ETHM-1 z INTEGRĄ – przewodnik „krok po kroku”

ethm-1 integra
Ocena:

Moduł ETHM-1 stanowi dzisiaj ciekawe uzupełnienie każdej instalacji alarmowej, która oparta jest na centrali SATEL INTEGRA. W kilku punktach przedstawię możliwe warianty obsługi tego modułu. Zaczniemy od podłączenia do centrali, później podstawowa konfiguracja i połączenie zdalne z systemem alarmowym przez przeglądarkę internetową. W kolejnych punktach omówimy połączenie z aplikacją mobilną Mobile KPD2 i z aplikacją … Czytaj więcej »

Integracja centrali INTEGRA z zewnętrznym programem – protokół integracji ETHM-1

Integracja centrali INTEGRA z zewnętrznym programem
Ocena:

Moduł ethernetowy ETHM-1 Plus oprócz standardowych funkcji i możliwości, udostępnia specjalny protokół integracyjny. W naszych zasobach dostępny jest również artykuł, który zawiera program do liczenia sumy kontrolnej. Polecamy to narzędzie jako pomocnik przy pisaniu własnej aplikacji. Link do wspomnianego programu dostępny jest na dole tego artykułu. ETHM-1 plus – ethernetowy moduł komunikacyjny Protokół integracyjny został stworzony … Czytaj więcej »