Porady

Programy narzędziowe dla instalatora – KtoryCOM, UNIQUE Converter oraz Generator HS.

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?
ARTYKUŁ: Programy narzędziowe dla instalatora - KtoryCOM, UNIQUE Converter oraz Generator HS
Ocena:

Kontakt

DLA MONTERSÓW porada dostępna dla zalogowanych partnerów
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

Tym razem porcja trzech programów, które przydadzą się do codziennej pracy instalatora systemów alarmowych i kontroli dostępu. Wszystkie programy dostępne są w wersji freeware dla aktywnych.
Który COM?
Na pierwszy ogień idzie program „KtoryCOM?”. Został on napisany na potrzeby szkoleń, które prowadzimy. Ten mały program ma jedno proste zadanie – pokazać numer ostatnio wykrytego portu COM. Kiedy podłącza się przejściówkę USB-RS lub inną, symulującą obecność portu RS-232 w systemie, należy sprawdzić, pod jakim numerem została wykryta.

Zwyczajnie robi się to w oknie „Menedżer urządzeń”. Żeby się do niego dostać, należy trochę się naklikać. Proponowany program skraca ten proces do minimum. Wystarczy go „zamontować” na pulpicie i uruchomić. Dosłownie dwoma kliknięciami instalator dowiaduje się, jaki numer portu COM zajmuje podłączona przejściówka.

Należy pamiętać, że program pokazuje ostatnio wykryty port COM, a nie konkretnie […]

Powiązane porady

Znam Twoje hasło serwisowe. Dlaczego?
Ocena:

Hasło serwisowe w systemie alarmowym to często pomijany temat. To poważny błąd. Lekceważenie zagadnienia z ustawieniem odpowiedniego hasła może przynieść bardzo przykre skutki. Nie stosuj wszędzie tego samego hasła Ta historia mogłaby zdarzyć się naprawdę… Firma „ABC-Alarmy” z dużym stażem na rynku, dostała zlecenie na montaż alarmu w Czujkowicach. Instalacja i konfiguracja przebiegła pomyślnie. Klient … Czytaj więcej »