Porady

Jak skonfigurować moduł GPRS-A do wysyłania SMS?

Porada widoczna dla konta PREMIUM
konfiguracja modułu GPRS-A
grupa wsparcia dla Instalatorów

Kontakt

GPRS-A przedstawiany jest jako uniwersalny moduł monitorujący. Posiada również funkcję realizacji powiadamiania, polegającą na konwersji zdarzeń napływających z centrali. Jakkolwiek to brzmi, w dalszej części wszystko zostanie krok po kroku wyjaśnione. Pokażemy, jak zrealizować powiadamianie przy użyciu GPRS-A oraz centrali INTEGRA. Zapraszam do dalszej części tej lektury.

Krok 1: Jak przygotować centralę INTEGRA do pracy z modułem GPRS-A?

Poniższy zrzut ekranowy pokazuje przykładową konfigurację dla centrali INTEGRA.

integra monitorowanie cid
Rys. 1. Kolorem pomarańczowym zostały zaznaczone pozycje, w których wprowadzono zmiany.

Nie bez powodu widoczne jest tylko jedno okno konfiguracyjne. Są to ustawienia dotyczące monitoringu, czyli powiadamiania do agencji ochrony. Konfigurujemy więc monitoring, a nie powiadamianie. Dopiero później w module GPRS-A zachodzi konwersja kodów na zwykłe powiadomienie SMS. Widać, że jest to analogiczna konfiguracja jak wcześniej dla modułów GPRS-T1.

W opcjach Monitoringu zostały zaznaczone/wpisane następujące parametry:

włączona opcja: Monitorowanie – TELEFON
format transmisji zmieniony na: Contact ID (wszystkie kody)
wprowadzono numer telefonu: „1”
wprowadzono identyfikator dla partycji nr 1 oraz identyfikator systemowy

Co właściwie ustawiliśmy?
Przede wszystkim włączyliśmy mechanizm monitorowania, czyli wysyłania informacji w postaci kodów zdarzeń (opcja „Monitorowanie TELEFON”). Następnie został wybrany format monitorowania CID (Contact ID). Wersja „wszystkie kody” oznacza, że centrala będzie przekazywać kody o wszystkich zdarzeniach (alarmy, awarie, załączenia czuwania, zdarzenia systemowe). Nie wybieramy tutaj konkretnego zdarzenia czy też konkretnej puli zdarzeń. Wszystkie kody to… wszystkie kody. Bez wyjątku.

Kiedy konfigurujemy centralę w taki sposób, musimy jej powiedzieć, pod jaki numer telefonu ma dzwonić i przekazywać te kody. Ja wpisałem telefon „1”. Trochę krótki numer jak na numer telefonu. Ale pamiętajmy, że nasza centrala w rzeczywistości nie będzie dzwonić do agencji a do modułu GPRS-A.
Do złącz TIP, RING centrali alarmowej podłączony jest moduł GPRS-A. […]

Porada widoczna dla konta PREMIUM
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Moduł GPRS-A

GPRS-A moduł komunikacyjny GPRS

Parametry techniczne:

  • Ilość numerów powiadomień: 8
  • Ilość wejść: 8
  • Ilość wyjść: 4
  • Zdalna konfiguracja: Tak
  • Zasilanie: 12 V DC (±15%)
  • Wymiary: 83 x 65 x 23 mm
  • Waga: 0.110 kg
Zobacz w sklepie

Powiązane porady

Moduły GPRS-A i GSM-X – wprowadzenie

Moduły SATEL: GPRS-A i GSM-X
Ocena:

W pierwszym kwartale 2018, moduły GSM od Satel zostały przemianowane na nowe, lepsze rozwiązania. Do oferty weszły moduły GPRS-A oraz GSM-X. Jak wygląda zamiana? GPRS-A – zastępuje moduły GPRS-T1, GPRS-T2, GPRS-T4 oraz GPRS-T6 GSM-X – zastępuje moduły LT-1, LT-2, GSM-4, GSM-5 Ale nie tylko o zamianę samą w sobie chodzi, a o coś więcej. GPRS-A … Czytaj więcej »

Podłączenie i konfiguracja modułu GPRS-T1 z centralą alarmową SATEL

Podłączenie i konfiguracja modułu GPRS-T1 z centralą alarmową VERSA
Ocena:

Artykuł omawia integrację centrali VERSA z modułem GPRS-T1. Dodam, że analogiczna konfiguracja obowiązuje w przypadku central rodziny INTEGRA lub starszych serii CA – jest identyczna po stronie modułu, a po stronie poszczególnych central bardzo podobna. Moduł GPRS-T1 jest modułem archiwalnym (nie jest już produkowany). Artykuł dostępny jest jako wersja informacyjna. Aktualnie produkowany jest moduł GPRS-A, … Czytaj więcej »