Porady

Jak skonfigurować moduł GPRS-A do wysyłania SMS?

Porada widoczna DLA ZAREJESTROWANYCH
JAKO INSTALATOR
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?
konfiguracja modułu GPRS-A
Ocena:

Kontakt

Porada widoczna DLA ZAREJESTROWANYCH
JAKO INSTALATOR
Zaloguj się lub sprawdź jak zostać partnerem?

GPRS-A przedstawiany jest jako uniwersalny moduł monitorujący. Posiada również funkcję realizacji powiadamiania, polegającą na konwersji zdarzeń napływających z centrali. Jakkolwiek to brzmi, w dalszej części wszystko zostanie krok po kroku wyjaśnione. Pokażemy, jak zrealizować powiadamianie przy użyciu GPRS-A oraz centrali INTEGRA. Zapraszam do dalszej części tej lektury.

Krok 1: Jak przygotować centralę INTEGRA do pracy z modułem GPRS-A?

Poniższy zrzut ekranowy pokazuje przykładową konfigurację dla centrali INTEGRA.

Rys. 1. Kolorem pomarańczowym zostały zaznaczone pozycje, w których wprowadzono zmiany.

Nie bez powodu widoczne jest tylko jedno okno konfiguracyjne. Są to ustawienia dotyczące monitoringu, czyli powiadamiania do agencji ochrony. Konfigurujemy więc monitoring, a nie powiadamianie. Dopiero później w module GPRS-A zachodzi konwersja kodów na zwykłe […]

Powiązane produkty

Moduł GPRS-A

GPRS-A moduł komunikacyjny GPRS

Parametry techniczne:

  • Ilość numerów powiadomień: 8
  • Ilość wejść: 8
  • Ilość wyjść: 4
  • Zdalna konfiguracja: Tak
  • Zasilanie: 12 V DC (±15%)
  • Wymiary: 83 x 65 x 23 mm
  • Waga: 0.110 kg
Zobacz w sklepie

Powiązane porady

Ocena:

W pierwszym kwartale 2018, moduły GSM od Satel zostały przemianowane na nowe, lepsze rozwiązania. Do oferty weszły moduły GPRS-A oraz GSM-X. Jak wygląda zamiana? GPRS-A – zastępuje moduły GPRS-T1, GPRS-T2, GPRS-T4 oraz GPRS-T6 GSM-X – zastępuje moduły LT-1, LT-2, GSM-4, GSM-5 Ale nie tylko o zamianę samą w sobie chodzi, a o coś więcej. GPRS-A … Czytaj więcej »

Podłączenie i konfiguracja modułu GPRS-T1 z centralą alarmową VERSA
Ocena:

Artykuł omawia integrację centrali VERSA z modułem GPRS-T1. Dodam, że analogiczna konfiguracja obowiązuje w przypadku central rodziny INTEGRA lub starszych serii CA – jest identyczna po stronie modułu, a po stronie poszczególnych central bardzo podobna. Moduł GPRS-T1 jest modułem archiwalnym (nie jest już produkowany). Artykuł dostępny jest jako wersja informacyjna. Aktualnie produkowany jest moduł GPRS-A, … Czytaj więcej »