Filmy

Porada widoczna dla konta STANDARD
Film: Fotokomórki do bram automatycznych
0:00
0:00 / 0:00
czy chcesz mieć dostęp do wszystkich treści?

Kontakt

Fotokomórki do automatycznych bram Nice – Zadbaj o bezpieczeństwo.

Podsumowanie informacji o fotokomórkach do bram Nice. Jakie są rodzaje fotokomórek, jaka jest zasada ich działania, gdzie i dlaczego je stosować a także o czym należy pamiętać podczas montażu?

Fotokomórki do bram Automatycznych NICE
Urządzenia wykrywające obecność typu „D” w świetle normy PN-EN12453, czyli fotokomórki są jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń automatycznych bram. Na komplet fotokomórek składają się dwa urządzenia. Nadajnik oznaczony jako TX i odbiornik oznaczony jako RX.

Nadajnik TX i odbiornik RX
Nadajnik TX i odbiornik RX

Zasada działania fotokomórek
Z soczewki nadajnika emitowana jest wiązka światła podczerwonego, która powinna trafić do diody odbiorczej odbiornika. Jeśli na drodze tej wiązki pojawi się przeszkoda, fotokomórki bardzo szybko ją wykryją i prześlą taką informację do centrali.

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

Jak przeprowadzić przegląd siłownika do bramy przesuwnej Nice?

Przegląd napędu do bramy - - krok po kroku - 4:28
Ocena:

Jak przeprowadzić przegląd gwarancyjny siłownika do bramy przesuwnej? Poniższy temat opracował specjalista Tomasz Tarnówka opierając się o wieloletnie doświadczenie w pracy z napędami. Na przykładzie siłownika Nice Robus zaprezentował krok po kroku na co powinien zwrócić uwagę instalator podczas gwarancyjnego przeglądu bramy. Praktyczny przewodnik dla aktywnych instalatorów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Ostrzeganie SMS o niepowodzeniu zamknięcia bramy

integra wrl brama nice
Ocena:

Kiedy użytkownik steruje bramą zdalnie, wysyłając do systemu SMS, nie ma gwarancji, że brama faktycznie się zamknie. Jeżeli w czasie zamykania bramy wystąpi naruszenie fotokomórek, to brama nie zostanie zamknięta – klient może o tym nie wiedzieć, bo już zdążył odjechać. W tym artykule pokażemy sposób, aby w tej sytuacji wysłać do klienta SMS z … Czytaj więcej »

Jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej?

Ocena:

Zakup napędu do bramy przesuwnej? – prosta sprawa! A jednak nie do końca. W tym artykule, opiszę, co musisz wiedzieć, aby uniknąć rozczarowania po montażu siłownika do bramy przesuwnej. Trochę teorii Brama przesuwna samonośna to specjalny profil stalowy lub aluminiowy, z wycięciem na środku na bazie którego budowana jest cała konstrukcja skrzydła. Nasuwany jest on … Czytaj więcej »

Centrala Nice z technologią BLUEBUS – Charakterystyka

NICE technologia BLUEBUS
Ocena:

Pośród różnych grup produktowych firmy Nice, z powodzeniem możemy rozróżnić dwa rodzaje architektury central sterujących napędami. Na pierwszym rodzaju central, opiera się w sumie cała gama modeli zaprojektowanych do 2003 roku, na drugim nowsze konstrukcje napędów. Co się wydarzyło w 2003 roku? Firma Nice jako pierwsza, do central wprowadziła innowacyjną technologię 2-żyłowego połączenia urządzeń peryferyjnych, … Czytaj więcej »

Dezaktywacja automatycznego zamykania

Zmiana domyślnych ustawień centrali MC424 1:50
Ocena:

Wyłączenie automatycznego zamykania bramy W swojej pracy często spotykam się z pytaniem instalatorów -„Jak wyłączyć automatyczne zamykanie bramy”. W tym materiale odpowiadam na to pytanie w przystępny sposób. Dezaktywacja domyślnych ustawień centrali nigdy jeszcze nie była taka prosta. Automatyka bram Nice z nami nie sprawia […]

Co musisz wiedzieć przed zakupem automatyki NICE

Co musisz wiedzieć przed zakupem automatyki do barm Nice 2:29
Ocena:

Jeśli  jesteś zainteresowany zakupem automatyki do bram firmy Nice. Zapoznaj się z poniższym poradnikiem. Musisz wiedzieć, że nie każdy sprzedający będzie w stanie zaoferować Ci w pełni oryginalny i podlegający gwarancji sprzęt. Na co zwrócić uwagę kupując siłowniki Nice? Gdzie najlepiej kupić siłowniki Nice? Tanie siłowniki Nice ale z gwarancją pozakupową! Mało znane sklepy internetowe czy też … Czytaj więcej »